کد خبر ۶۳۲۳۲۷ ۲۰ بازدید انتشار : ۲۱ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۱

سپاه اصفهان پل‌سازی در جاده‌های تخریب شده مناطق سیل‌زده را آغاز می‌کند

جانشین معاون مهندسی سپاه صاحب‌الزمان (عج) استان اصفهان گفت: از بدو ورود به شهرستان الیگودرز تا کنون با کمک راهداری الیگودرز و سایر راهداری‌های اعزامی 200 کیلومتر از جاده‌های بسته شده ناشی از سیل، باز شده است.

- اخبار استانها -

غلامعباس پازدار در گفت‌‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در اصفهان، با اشاره به فعالیت سپاه صاحب‌الزمان (عج) استان اصفهان در شهرستان الیگودرز و روستاهای تابعه، اظهار داشت: دستگاه‌های راه‌سازی شامل مایلر و بولدوزر، بیل مکانیکی با همیاری راهداری شهرستان الیگودرز و راهداری‌های شهرستان‌های اعزامی برای کمک به سیل‌زدگان در حال فعالیت هستند.

وی افزود: بخشی از جاده‌های مواصلاتی بین روستاها  که در اثر تخریب پل یا رانش زمین از بین رفته بودند، ترمیم شده و راه ارتباطی بین مردم و مرکز شهرستان الیگودرز از سمت منطقه پیشکوه و زلقی و از سمت ماهرود تا مرگسر باز است.

جانشین معاون مهندسی سپاه صاحب‌الزمان (عج) با بیان اینکه راه ارتباطی منطقه شورآباد باز است، گفت: اما جاهایی از آن هنوز به خاطر رانش زمین بسته است و  نیاز به  دستگاه وجود دارد و بر این اساس درخواست ارسال دستگاه از اصفهان انجام شده است.

80 تن مواد غذایی توسط سپاه اصفهان در 300 روستای سیل‌زده الیگودرز توزیع شد100 کیلومتر از راه‌های الیگودرز توسط سپاه اصفهان بازگشایی شد290 روستای الیگودرز درگیر خسارات سیل؛ فعالیت امدادی سپاه اصفهان در الیگودرز ادامه دارد

وی تصریح کرد: در 10 روستای الیگودرز، آوار برداری در مناطق روستایی نیز انجام شده و پیگیر دریافت کانکس از استان اصفهان برای خانواده‌هایی که منازلشان در اثر سیل از بین رفته هستیم.

سرهنگ پازدار ادامه داد: از سمت جاده زلقی با همکاری شرکت‌ها و راهداری الیگودرز، از طرف جاده قدیم و جدید، 100 کیلومتر راه ارتباطی باز و جاده پیشکوه از آبشار بیشه به سمت روستاهای ماهرو بختیاری تا تنگ امام‌زاده داوود نیز  100کیلومتر راه باز شده و در مجموع تا کنون 200 کیلومتر راه ارتباطی باز شده است.

وی با اشاره به زمان پایان کار، اظهار داشت: تا زمانی که راه‌های ارتباطی همه روستاها باز شود، کار را ادامه می‌دهیم و به محض مساعد شدن هوا به دستور فرماندهی پل‌سازی در جاهای مورد نیاز انجام خواهد شد.