کد خبر ۲۸۳۲۰۶ ۲۰ بازدید انتشار : ۲۲ دی ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۲۲
امام جمعه کوهبنان:

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی خود را تابع ولایت می‌دانست

امام جمعه کوهبنان گفت: آیت‌الله هاشمی رفسنجانی خود را تابع ولایت و رهبری می‌دانست.

به گزارش پایگاه خبری هنا به نقل از خبرگزاری فارس از کوهبنان، حجت‌الاسلام عباس جعفری عصر امروز در مراسم بزرگداشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار داشت: خداوند با انقلاب اسلامی عطیه خودش را بر مردم ایران و جهان ارزانی داشت و پس از استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی، ما در عرصه‌های مختلف مورد آزمایش قرار گرفتیم.

وی خاطرنشان کرد: آیت‌الله خویی از جمله مراجع تقلید از نظر تقوا و پرهیزگاری سرآمد بود و بسیاری از مراجع نجف جزو شاگردان ایشان هستند، ایشان می‌گویند «همه مراجع با فقر امتحان شدند، اما من با پول و ثروت مورد امتحان قرار گرفتم».

جعفری یادآور شد: این مرجع تقلید از ثروت خود در راه گسترش اسلام و ترویج معارف غنی اسلامی و قرآنی گام برداشت مدارس، بیمارستان‌ها و شهرک‌های گوناگون ساخت و در حقیقت ثروت خود را در راه رضای خداوند مصرف کرد.

وی تصریح کرد: انسان گاهی با فقر، ثروت، بیماری، سلامتی، موقعیت اجتماعی و ... مورد آزمایش و امتحان قرار می‌گیرد، اما در همه این شرایط باید توکل و توسل او به خدا باشد.

امام جمعه کوهبنان گفت: انقلاب اسلامی که نخستین جرقه‌های آن از سال 42 توسط امام خمینی( ره ) زده شد تا امروز، همواره صحنه امتحان و آزمایش برای افراد بوده است.

جعفری ابراز داشت: اگر پول و ثروت در اختیار کسی باشد و منحرف نشود عجیب است، عده‌ای که حقوق‌های نجومی بردند اول سارق نبودند، اما چون موقعیت کسب کردند این‌گونه شدند.

وی عنوان کرد: امام خمینی( ره ) از زمانی که مبارزات خویش را آغاز نمود تا لحظه وداع با ملت حتی پست و مقام، ثروت، شهرت، خانواده و ... نتوانست خللی در ایمان ایشان ایجاد کند، چرا‌که بنیانگذار کبیر انقلاب نماد صبر، تقوا و فقاهت بود.

امام جمعه کوهبنان گفت‌: مرحوم آیت‌‌الله هاشمی رفسنجانی 59 سال رفاقت با رهبر فرزانه و متفکر انقلاب داشت و با سابقه‌ترین همراه در کنار ولی امر مسلمین جهان در تمام فراز و فرودها و دفاع مقدس و ... بود.

وی خاطرنشان کرد: هزاران نفر در تشییع جنازه این عالم ربانی شرکت کردند تا قدرشناس خدمات ارزنده او باشند و ثابت کنند وقتی شخصیتی خادم امت باشد ملت نیز او را نگه می‌دارند و حتی در وقت رفتن تشییع جنازه‌ای جانانه برایش برگزار می‌کنند.

جعفری تأکید کرد: آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در تمام شرایط و موقعیت‌ها در کنار مقام معظم رهبری ثابت قدم ماند با اینکه گاهی اوقات نظرات متفاوتی نیز داشتند‌.

وی ابراز داشت: در چنین شرایطی آنان نظرات خود را بیان می‌کردند و هر‌جا که حضرت آقا نمی‌پذیرفتند، ایشان خود را تابع ولایت و رهبری می‌دانست و نظرات خود را کنار می‌گذاشت.

جعفری افزود: همواره همراه و در خط امام مسلمانان باشیم و جلوتر و عقب‌تر حرکت نکنیم و نظر حجت خدا را مقدم بر نظر خود بدانیم‌.

امام جمعه کوهبنان گفت‌: با وجود همه فراز و فرودهای پیش‌آمده رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام به گونه‌ای رفتار کرد که مقام معظم رهبری از ایشان به‌عنوان یار دیرین و رفیق 59 ساله یاد کردند.

وی بیان داشت: امتیاز بزرگ آیت‌الله هاشمی رفسنجانی این بود که در کنار تمام خدمات و مجاهدت‌ها، تبعیت از رهبری را در نظر داشت و سربازی و تبعیت از ولی امر مسلمین را رها نکرد.