کد خبر ۲۸۳۲۰۴ ۲۷ بازدید انتشار : ۲۲ دی ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۱۵
استاندار چهارمحال و بختیاری:

جزیره‌ای عمل کردن برخی ادارات عامل ایجاد مشکل برای پروژه‌ها است

استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: یکی از دلایلی که موجب می‌شود اجرای پروژه‌ها در این استان دچار مشکل شود عملکرد جزیره‌ای برخی ادارات است.

به گزارش پایگاه خبری هنا به نقل از خبرگزاری فارس از شهرکرد، قاسم سلیمانی‌دشتکی امشب در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در چهارمحال و بختیاری، اظهار کرد: ایجاد دانشگاه آزاد اسلامی یکی از اقداماتی بود که توسط آیت‌الله هاشمی رفسنجانی صورت گرفت، هم‌اکنون اگر توجه شود می‌بینیم که تعداد و پذیرش دانشجویان دانشگاه آزاد همچون دانشگاه دولتی و حتی بیشتر از آن است.

استاندار چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی هیچ‌گاه از نظام و رهبری قهر نکرد، افزود: وی به طور متصل از منافع نظام و کشور دفاع کرد و در این راه خستگی نداشت، فرماندهی تمام‌قد در دفاع مقدس از دیگر شاخص‌های رئیس فقید تشخیص مصلحت نظام بود.

سلیمانی دشتکی با تأکید بر اینکه هاشمی رفسنجانی در سیاست رهبر اعتدالیون در کشور بود، گفت: رویش باید اساس کار و ریزش حداقل باشد، این طرز تفکری بود که وی دنبال می‌کرد، همه مردم و دوستداران انقلاب اسلامی باید به شکلی قدردان زحمات او باشند.

وی با بیان اینکه یکی از دلایلی که موجب می‌شود پروژه‌ها در چهارمحال و بختیاری دچار مشکل شوند این است که برخی ادارات جزیره‌ای عمل می‌کنند، خاطرنشان کرد: اگر لیست بهره‌برداران از منابع آبی این استان مشخص شود و همچنین کنتورهای هوشمند نیز نصب شود معلوم خواهد شد که برداشت این استان از منابع آب مازاد نیست.

استاندار چهارمحال و بختیاری دهکده گردشگری المپیک در شهرستان سامان را یک پروژه مهم دانست و تأکید کرد: مسئله احداث مکانی برای خوار و بار فروشان در شهرکرد پروسه‌ای خیلی طولانی شده است که حدود سه سال است به طول انجامیده، مقرر شده نماینده خوار و بار فروشان و رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت این استان از منطقه‌ایی جدید در میدان میوه و تره‌بار شهرکرد بازدید کرده و گزارش این بازدید را ارائه دهد.

این مسؤول افزود: در حال حاضر 90 درصد در بخش کشاورزی، سه الی چهار درصد در بخش صنعت و هفت درصد در بخش آب شرب آمار کل آب مصرفی در چهارمحال و بختیاری است.

سلیمانی‌دشتکی با اشاره به اینکه حدود 30 میلیارد تومان به اعتبارات استانی چهارمحال و بختیاری اضافه شده است، تصریح کرد: حدود 21 میلیارد تومان از اسناد خزانه‌ای که ابلاغ شده توسط برخی دستگاه‌های این استان هنوز جذب نشده است، لذا دستگاه‌هایی که هنوز اقدام به جذب کامل این اسناد نکرده‌اند تا آخر وقت اداری یکشنبه جاری فرصت دارند نسبت به این کار اقدام کنند در غیر این صورت اعتبار جذب نشده دستگاه حذف و به سازمان دیگری تعلق می‌گیرد، همچنین سازمان مربوطه توبیخ شده و یک رونوشت برای وزیر فرستاده می‌شود.

استاندار چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی این استان برای سه بانکی که درزمینهٔ اقتصاد مقاومتی عملکرد مناسبی داشته‌اند تشویقی در نظر بگیرد، علاوه بر اینکه عملکرد مناسب بانک به همراه رونوشتی برای معاون اول رئیس‌جمهور فرستاده شود.

وی ادامه داد: سه بانک عامل در چهارمحال و بختیاری که عملکرد ضعیفی داشتند تا چهارشنبه هفته دیگر فرصت دارند رویه خود را اصلاح کنند در غیر این صورت توبیخ شده و رونوشت آن برای معاون اول رئیس‌جمهور، دبیرخانه ستاد اقتصاد مقاومتی و سرپرستی بانک عامل مربوطه ارسال خواهد شد.

وی در ادامه بیان داشت: لازم است ارزیابی عملکرد هر استان در بحث اقتصاد مقاومتی متناسب با تعداد طرح‌ها و پروژه‌های آن استان انجام گیرد.