کد خبر ۶۳۶۱۳۴ ۱۶ بازدید انتشار : ۴ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۲۲

فرهنگ ایرانی و اسلامی می‌تواند وابستگی ما را از جهان غرب دور کند

به گزارش پایگاه خبری هنا به نقل از خبرنگار خبرگزاری فارس از بابل، سیدیونس حسینی‌عالمی دادستان انقلاب اسلامی استان امشب در ویژه برنامه گرامیداشت هفته قوه قضاییه محله اسلام بابل ضمن تبریک این ایام و گرامیداشت یاد و خاطره شهید بهشتی و هفتاد دو تن از یاران باوفای نظام و امام راحل اظهار کرد: جمهوری اسلامی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری امام راحل (ره) عزت و اقتدار ایران اسلامی را بعد از مدیریت حاکمان بی‌تدبیر و وابسته سلطنتی به ارمغان آورد.

وی با اشاره به بی‌کفایتی حکومت پهلوی در دوران حکومت خود، افزود: امروز ایران اسلامی با باور به ما می‌توانیم که اعتقاد امام راحل و مقام معظم رهبری (حفظه الله) به تمامی قله‌های پیشرفت و توسعه و اقتدار دست یافت ‌و تمام حکومت‌های استبدادی و وابسته را به چالش کشید.

حسینی‌عالمی در بخش دیگر از سخنان خود به وجود زیباترین نحوه دموکراسی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی اشاره و تصریح کرد: امروز تمام تصمیمات کلان کشور و انتخاب رده‌های مختلف مدیریتی در کشور با رای و آراء مردم عزیز کشورمان انتخاب می‌شوند و این نشانه قدرت ایران اسلامی است.


دادستان عمومی و انقلاب اسلامی استان در ادامه سخنان خود به طلیعه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اشاره و بیان کرد: ایستادگی و مقاومت در سایه خودباوری‌ها و جانفشانی‌های رزمندگان غیور ایران اسلامی شکل گرفت و این اعتماد نظام به جوانان و فرزندان محقق و پژوهشگر ایران اسلامی است و در بخش‌های مختلف علم و فناوری و نانوتکنولوژی و ... به رتبه‌های ممتاز جهان دست پیدا کردیم.


حسینی‌عالمی با اشاره به جانفشانی‌ها و رشادت‌های شهداء و ایثارگران ایران اسلامی، تاکید کرد: امروز استکبار جهانی در مقابل گفتمان مقاومت و پایداری رهبر معظم انقلاب و ملت غیور ایران اسلامی سر تعظیم فرود آورده است و این امنیت و اقتدار را مدیون این جانفشانی‌ها و هدایت‌های رهبری معظم انقلاب اسلامی و شهدای مدافع حرم و امنیت هستیم.


وی در بخش دیگری از سخنان خود با گرامیداشت یاد و خاطره شهید دکتر بهشتی و هفتاد و دو تن از یاران صدیق امام و نظام، اظهار کرد: استقلال جمهوری اسلامی در سایه باور به ما می‌توانیم و با گفتمان ایستادگی و مقاومت شکل گرفت و علم اندوزی و دانش‌اندوزی باید در ایران اسلامی مورد توجه قرار گیرد.


دادستان عمومی و انقلاب مازندران حفظ فرهنگ دینی و ایرانی را یک امری ضروری دانست و تاکید کرد: فرهنگ و هویت ایرانی و اسلامی ما می‌تواند وابستگی ما را از جهان غرب دور کند و این هویت دینی و ملی باید روز به روز در جامعه تقویت و تبیین شود.

وی انقلاب اسلامی را انقلاب ارزش‌ها دانست و افزود: دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی با گفتمان جمهوری اسلامی به مشکل برخورد کرده‌اند و گفتمان دنیای اسلام با مدیریت جمهوری اسلامی در مقابل جبهه استکبار با مدیریت ایالات متحده آمریکا در تقابل است و قطعا این تقابل با وعده و نصرت الهی برای دنیای اسلام رقم خواهد خورد.

این مسؤول قضایی استان با اشاره به ترور شهدای انقلاب اسلامی مانند شهید بهشتی و ... خاطر نشان کرد: شهادت برای جوانان و ملت غیور ایران اسلامی اوج افتخار است و این ملت با شهادت به سمت قله‌های تعالی و پیشرفت خواهد رسید.

حسینی‌عالمی در پایان  شکست استخوان استکبار جهانی را قطعی دانست و بیان کرد: شهید بهشتی معمار منشور نظام جمهوری اسلامی یعنی قانون اساسی و نظریه ولایت فقیه بود و ایشان با شهادت خویش جمهوری اسلامی را در تمامی ابعاد بیمه کرد و تحریف شخصیت ایشان ظلم به این شهید عزیز است و باید شخصیت علمی و عملی این شهید گرانقدر تبیین شود.


گفتنی است از سوی بسیجیان و اهالی منطقه محل اسلام و پایگاه شهید مهربانی اسلام بابل از  دادستان مرکز استان  در ویژه برنامه گرامیداشت هفته قوه قضاییه در منطقه اسلام تجلیل شد.

برچسب ها :رهبر انقلاب
0

آخرین اخبار