کد خبر ۶۳۶۰۰۶ ۱۴ بازدید انتشار : ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۰۶

احداث 10 شهرک گلخانه‌ای در لرستان؛ گلخانه کوهدشت به بهره‌برداری می‌رسد

مدیر عامل شرکت شهرک‌های کشاورزی لرستان با بیان اینکه هم اکنون 10 شهرک گلخانه‌ای در لرستان در دست ساخت است گفت: شهرک گلخانه‌ای کوهدشت مرداد ماه امسال افتتاح می‌شود.
- اخبار استانها -

حسین طولابی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در خرم‌آباد، در رابطه با وضعیت شهرک‌های کشاورزی استان اظهارداشت: 50 درصد شهرک گلخانه‌ای کوهدشت مرداد ماه امسال در  روز جهاد دانشگاهی افتتاح می‌شود.

وی وسعت شهرک گلخانه‌ای کوهدشت را 10 و نیم هکتار برشمرد و افزود: ظرفیت تولید این شهرک گلخانه‌ای تولید 2500 تن سبزی و صیفی در سال است که با بهره‌برداری از آن زمینه اشتغال 140 نفر  به طور مستقیم و 300 نفر غیر مستقیم فراهم می‌شود.

شهرک گلخانه‌ای 7 هکتاری در گلستان احداث می‌شود120 هکتار گلخانه در قم احداث می‌شودافزایش 6 برابری تعداد گلخانه‌های خراسان رضوی در دستور کار قرار دارد

مدیر عامل شرکت شهرک‌های کشاورزی لرستان عنوان کرد: مجموع سرمایه گذاری شهرک گلخانه‌ای کوهدشت بدین شکل است که شهرک‌های کشاورزی لرستان حدود 15 میلیارد تومان تسهیلات بانکی داده و سهم آورده حدود 60 میلیارد تومان بوده است.

وی با اشاره به اینکه 7 شهرک گلخانه‌ای ملی و 3 شهرک خصوصی در لرستان در دست احداث است بیان کرد: در مجموع حدود 317 هتکار شهرک گلخانه‌ای ملی و  147 و نیم هکتار شهرک گلخانه‌ای خصوصی در لرستان وجود دارد.

طولابی با بیان اینکه شهرک گلخانه‌ای واشیان پلدختر و کوهدشت هم اکنون در حال ساخت سازه‌اند گفت: شهرک گلخانه‌ای واشیان پلدختر به نوعی در حال بهره‌برداری است اما احتمال دارد تا پایان سال به بهره‌برداری نرسد، این شهرک گلخانه‌ای که 20 هکتار است ظرفیت تولید آن 500 تن در سال صیفی است.

وی با بیان اینکه شهرک گلخانه‌ای واشیان پلدختر هم اکنون 63 درصد پیشرفت فیزیکی دارد خاطرنشان کرد: با بهره برداری از آن زمینه اشتغال 200 نفر به طور مستقیم و500 غیر مستقیم فراهم می‌شود.

مدیر عامل شرکت شهرک‌های کشاورزی لرستان در رابطه با شهرک‌های گلخانه‌ای در دست ساخت زیر ساخت نیز تصریح کرد: شهرک گلخانه‌ای چغا بهرام دورود، چواری دلفان، چشمه سلطان ازنا، چغا گل الیگودرز و شب ماه بروجرد در دست ساخت است.

وی اظهارداشت: شهرک‌ گلخانه‌ای چغا بهرام دورود با وسعت 42 هکتار، میزان تولید سالانه آن 9 هزار تن است که با راه اندازی آن 400 شغل مستقیم و 1000 شغل غیر مستقیم فراهم می‌شود که هم اکنون نیز  25 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

طولابی با بیان اینکه شهرک‌ گلخانه‌ای چواری دلفان 28 هکتار است افزود: ظرفیت تولید سالانه این شهرک 5 هزار تن است، هم اکنون 30 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و با افتتاح آن زمینه اشتغال 280 نفر به صورت مستقیم و 700 نفر  به صورت غیر مستقیم مهیا می‌شود.

وی با اشاره به اینکه چشمه سلطان ازنا 40 هکتار است عنوان کرد: ظرفیت تولید این شهرک 9 هزار تن است، هم اکنون 5 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و  ظرفیت اشتغال مستقیم آن 400 نفر و غیر مستقیم 1000 نفر است.

مدیر عامل شرکت شهرک‌های کشاورزی لرستان در رابطه با شهرک گلخانه‌ای چغا گل الیگودرز بیان کرد: این شهرک که بناست گیاه دارویی در آن تولید شود 150 هکتار است، هم اکنون 60 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و اشتغال مستقیم آن 280 نفر و غیر مستقیم آن 1600 نفر است.

وی تصریح کرد: وسعت گلخانه شب ماه بروجرد  27 هکتار است، ظرفیت تولید سالانه آن 7 هزار تن سبزی و صیفی است هم اکنون حدود 70 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و اشتغال مستقیم آن 270 نفر و غیر مستقیم آن 560 نفر است.

طولابی در رابطه با شهرک‌های گلخانه یا خصوصی نیز گفت: شهرک فولاد میلاد بهار دز که متعلق به فولاد ازنا است با وسعت 20 هکتار میزان تولید سالانه آن 5 هزار تن است که هم اکنون 20 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و زمینه اشتغال 250 نفر به صورت مستقیم فراهم میکند.

وی با بیان اینکه از محل تبصره  18، 116 میلیارد تسهیلات بانکی در کارگروه ملی برای شهرک گلخانه‌ای فولاد میلاد بهار دز مصوب شده است خاطرنشان کرد: شهرک خصوصی پردیس آفتاب الیگودرز نیز 120 هکتار با ظرفیت تولید 48 هزار تن است که هم اکنون 10 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و با بهره‌برداری از آن اشتغال 1200 نفر به صورت مستقیم و 2500 نفربه صورت غیر مستقیم فراهم می‌شود.

مدیر عامل شرکت شهرک‌های کشاورزی لرستان تصریح کرد: شهرک خصوصی زرین کشت خرم‌آباد نیز 7 و نیم هکتار است که در 4 فاز راه‌اندازی می‌شود، هم اکنون 25 درصد پیرشفت فیزیکی دارد و با بهره برداری از آن زمینه اشتغال 60 نفر به صورت مستقیم و 100 نفر به صورت غیر مستقیم فراهم می‌شود.  

برچسب ها :کوهدشت ازنا
0

آخرین اخبار