کد خبر ۶۳۶۰۰۵ ۲۰ بازدید انتشار : ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۱۴
معاون استاندار لرستان:

خسارت 10000 میلیاردی سیل به زیر ساخت‌های لرستان/تکمیل 10 سد نیمه کاره تسریع شود

معاون استاندار لرستان با بیان اینکه سیلاب 10 هزار میلیارد تومان به زیر ساخت‌های لرستان خسارت زد گفت: تکمیل 10 سد نیمه کاره لرستان تسریع شود.

به گزارش پایگاه خبری هنا به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از  سفیر افلاک، احمد مراد پور ظهر امروز در همایش دهیاری‌ها که در فرمانداری بروجرد برگزار شد اظهار داشت: در سیل امسال خسارت‌هایی به روستاهای بروجرد وارد شد که بیشترین خسارت‌ها مربوط به زیرساخت‌ها است.

 

وی افزود: براثر سیل 10 هزار میلیارد تومان به زیرساخت‌های استان خسارت وارد شد و 1200 کیلومتر از راه‌ها تخریب و 1100 ابنیه فنی در روستاها نیز آسیب دید.

 

معاون عمرانی استاندار لرستان بابیان اینکه در استان‌های گلستان و خوزستان آب‌گرفتگی رخ داد اما سیل در لرستان خسارت‌های زیادی به بار آورد تصریح کرد: از سال 76 تاکنون اعتبارات موردنیاز برای آبخیزداری به لرستان پرداخت‌نشده درصورتی‌که 75 درصد استان لرستان دارای شیب تند، کوهستانی، پر بارش و نفوذناپذیر است و این میزان بارش‌ها به سیل تبدیل می‌شود و خسارت‌های زیادی را وارد می‌کند.

 

وی خاطرنشان کرد: 10 سد در استان لرستان به‌صورت نیمه‌کاره وجود دارد که ظرفیت حجم آن‌ها 500 میلیون مترمکعب است که با توجه به‌ضرورت سدها لازم است به این موضوع توجه ویژه‌ای شود.

 

مرادپور با تأکید بر حفظ منابع آبی گفت: نگهداری آب سبب می‌شود تا کشاورزی روزبه‌روز رونق بیشتری داشته باشد که براثر سیل امسال خسارت‌هایی به بخش‌های کشاورزی وارد شد، همه این خسارت‌ها به سازمان ارسال‌شده تا اعتبار لازم و خسارت‌ها به کشاورزان پرداخت شود.

 

وی بیان کرد: دو ماشین حمل زباله به دهیاری‌های بروجرد تحویل داده‌شده و تا پایان سال یک ماشین آتش‌نشانی نیز به بروجرد اختصاص داده می‌شود؛ مشکلات مسیرهای روستایی خصوصاً مسیر آبسرده و پیچ‌های خطرناک این محور را حتماً انتقال خواهیم داد تا برای رفع مشکل اقدام شود.

 

معاون عمرانی استاندار لرستان با اشاره به روستای جهان‌آباد بروجرد افزود: قرار شد زیرساخت‌های این روستا بررسی شود و به نظر می‌رود روندی که برای تبدیل جهان‌آباد به شهر صورت گرفته از مسیری دیگر عبور کرده است.

 

برچسب ها :بروجرد
0

آخرین اخبار