کد خبر ۶۳۵۹۷۹ ۱۷ بازدید انتشار : ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۳۶

لرستان|سیلاب به زیرساخت‌‎های بخش ززو ماهرو و ذلقی الیگودرز خسارت‌های زیادی وارد کرد

فرماندار الیگودرز با بیان اینکه سیلاب به زیرساخت‌‎های بخش ززو ماهرو و ذلقی خسارت‌های زیادی وارد کرد گفت: سیل خسارت زیادی به ابنیه، راه‌ها و به ویژه بخش کشاورزی و شیلات شهرستان وارد کرد.
- اخبار استانها -

به گزارش پایگاه خبری هنا به نقل از خبرگزاری تسنیم از الیگودرز، حمید کشکولی صبح امروز در جلسه شورای اداری شهرستان الیگودرز که با حضور  بدری رئیس کل دادگستری لرستان تشکیل شد اظهارداشت: الیگودرز با توجه به وسعتی که دارد بیشترین منابع طبیعی را در سطح استان دارد از طرفی این شهرستان کریدور شرق به غرب است به طوری که با 4 استان کشور هم مرز است که باید از این ظرفیت و موقعیت ویژه استفاده کرد.

وی با بیان اینکه توسعه و زیر ساخت برای هر شهرستانی از اهمیت زیادی برخوردار است افزود: در حال حاضر پروژه مهم راه آهن سراسری که جز پروژه‌های مهم اقتصادی محسوب می‌شود در این شهرستان در حال اجراست.

صدور حکم قعطی برای 241 اخلاگر اقتصادی در دادگاه‌های ویژه/صدور حکم انفصال 60 قاضی متخلفالجزیره: مرسی در جلسه قبلی دادگاه گفته بود خطری جانش را تهدید می‌کندگلستان|تعیین وقت رسیدگی دادگاه "پرونده 33 هزار صفحه‌ای پرهام" با 3 هزار شاکی‌

فرماندار الیگودرز عنوان کرد: پروژه عمران و زیرسازی دیگری که در این شهرستان در حال اجراست و از سال قبل آغاز شده، از منطقه ذلقی به سمت جاده مسجد سلیمان لرستان را خوزستان وصل می‌کند؛  هم اکنون قطعه دوم این پروژه با یک شرکت قوی در حال کارگاه سازی است اگر در سال‌‎های آتی انجام شود به طور حتم تحول مهمی در توسعه و زیر ساخت این منطقه فراهم می‌کند.

وی به حجم بالای مبادلات اقتصادی الیگودرز اشاره کرد و گفت: علی‌رغم اینکه اقتصاد استان دچار چالش است اما شهرستان الیگودرز در زمینه پودر میکرونیزه، شیشه فعال است البته این واحدهای اقتصادی هم اکنون نیمه فعال‌اند و با همه ظرفیت کار نمی‌کنند اما با همین ظرفیتی هم که کار می‌کنند در بحث صادرات تقریبا وضعیت خوبی دارند.

کشکولی در بخش دیگری از سخنان خود در رابطه با وضعیت بارش‌های این شهرستان نیز بیان کرد: سال گذشته بارش بسیار خوبی در الیگودرز داشتیم  به طوری که در سطح استان لرستان پس از خرم‌آباد بیشترین بارش‌ها مربوط به الیگودرز بود و بیش از 1600 میلی متر بارندگی داشتیم در داخل شهرستان نیز بیشترین بارش در بخش ززو ماهرو و شهر شول آباد رخ داد.

وی با اشاره به اینکه امسال سیلاب خساراتی به زیر ساخت‌های این شهرستان وارد کرد تصریح کرد: خوشبختانه با همت همه مدیران دستگاه‌های اجرایی، ستاد مدیریت بحران، حوزه قضایی و داستان توانستیم بحث سیل را مدیریت کنیم.

فرماندار الیگودرز اظهارداشت: در حوزه زیر ساختی، سیلاب به دو بخش ززو ماهرو و ذلقی خسارت‌های فراوانی وارد کرد، در شهرستان الیگودرز 1260کیلومتر راه داریم که تنها  57کیلومتر آن راه اصلی است و بقیه راه روستایی و فرعی‌اند که در جریان این بارندگی‌ها خسارت زیادی به ابنیه، راه‌ها و به ویژه بخش کشاورزی و شیلات شهرستان وارد کرد.

وی افزود: در شهر الیگودرز نیز سیلاب خسارت‌های زیادی به زیر ساخت‌های شهری وارد کرد که پیگیر هستیم بتوانیم این خسارت‌ها را جبران کنیم البته اعتبارات هنوز تخصیص پیدا نکرده و روی کاغذ است.

کشکولی در بخش دیگری از سخنان خود به راه‌اندازی دادگاهی در بخش ززو ماهروی الیگودرز اشاره کرد و گفت: از آنجا که بخش ززو ماهرو گسترده است پیگیر هستیم و انتظار داریم پاسگاهی در این منطقه ایجاد شود چون حدود  148 روستا با فاصله‌های زیادی در این بخش وجود دارد که می‌طلبد پاسگاه دیگری در آنجا مستقر شود.

وی عنوان کرد: در بخش ذلقی نیز به واسطه گستردگی که دارد نیاز است دادگاهی راه‌اندازی شود تا بتوانیم مشکلات مردم را پیگیری کنیم.

0

آخرین اخبار