کد خبر ۶۳۵۰۲۵ ۱۳ بازدید انتشار : ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۲:۲۳

اصفهان| بزرگداشت سالروز آزادسازی خرمشهر با شعار «ما پیروزیم»

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس اصفهان گفت: ویژه برنامه‌های گرامیداشت سالروز آزادسازی خرمشهر امسال با شعار محوری «ما پیروزیم» و همسو با بیانیه گام دوم انقلاب اجرا می‌شود.
- اخبار استانها -

به گزارش پایگاه خبری هنا به نقل از خبرگزاری تسنیم از اصفهان، سردار مجتبی شیروانیان پیش از ظهر امروز در نشست خبری تبیین برنامه‌های ستاد بزرگداشت سی و هفتمین سالروز حماسه آزادسازی خرمشهر با اشاره به سالروز شهادت تصویربردار روایت فتح اظهار داشت: برنامه روایت فتح یکی از برنامه‌های خوب صدا و سیما بود که توسط شهید آوینی اجرا می‌شد و تصویربردار آن برنامه شهید مهدی فلاحت بود که در سال 71 در چنین روزی به شهادت رسید.

وی افزود: قیام خرداد 42 را در این ماه داشتیم که جرقه انقلاب اسلامی با امام راحل از آن روز آغاز شد و 15 هزار شهیدی که در این قیام به شهادت رسیدند جرقه‌ای برای پیروزی انقلاب شد، پهلوی سعی داشت فاصله‌ای میان امام راحل و مردم ایجاد کند اما هدایت و رهبری ایشان منجر به این شد که 15 سال بعد در بهمن 57 انقلاب اسلامی مردم ایران به پیروزی برسد.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس اصفهان خاطرنشان کرد: در خرداد سال 61 عملیات بزرگ الی بیت‌المقدس را داشتیم که در روز سوم خرداد و پس از 20 روز عملیات خرمشهر توسط رزمندگان اسلام آزاد شد و امام راحل فرمودند خرمشهر را خدا آزاد کرد، در ظاهر آزادسازی خرمشهر امکان‌پذیر نبود و صدام اعلام کرده بود که اگر ایرانی‌ها خرمشهر را پس گرفتند کلید بصره را به ایران می‌دهیم اما شجاعت و ایثارگری شهدای این عملیات سبب شد تا معجزه‌ای که در ظاهر امکان‌پذیر نبود صورت گیرد.

وی تصریح کرد: رحلت حضرت امام(ره) در 14 خرداد نیز یکی از معجزات دیگر این ایام بود، بلافاصله مجلس خبرگان به وظیفه الهی و قانونی خود عمل کرد و اجازه نداد این انقلاب بدون رهبر باشد و در همان روز انتخاب شایسته‌ای را داشتند.

حماسه‌سازان سوم خرداد در استان یزد تجلیل می‌شونداردبیل|همایش گرامیداشت سوم خرداد در اردبیل برگزار می‌شوداطلاعات یک سرباز بعثی که موجب تسهیل در روند عملیات آزادسازی خرمشهر شد/ نیروهای بعثی از روی ترس و اجبار می‌جنگیدند

شیروانیان بیان کرد: نظام و رهبری ما زیر بار زور و یاوه‌گویی دشمنان نمی‌روند در حالی که دشمن قصد داشت انقلاب ما دست نشانده آن‌ها باشد اما در 10 سال رهبری امام راحل و 30 سال رهبری امام خامنه‌ای شاهد اقتدار ایران اسلامی بوده‌ایم.

وی گفت: عملیات بیت‌المقدس و آزادسازی خرمشهر یکی از عملیات‌های بزرگ و فتوحات رزمندگان اسلام بود که بی‌نظیر و یک حماسه ملی بود، نمی‌شود گفت این کار را فقط سپاه، بسیج و یا ارتش انجام دادند بلکه همه بر اساس تکلیف الهی دست به دست هم دادند، با خلوص نیت آن چه در توان بود به‌کار گرفته شد و خداوند نصرتش را بر این مردم ارزانی داشت.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس اصفهان اظهار داشت: امروز به برکت این رشادت‌ها، ارزش‌های انقلابمان و دستاوردهای آن را دنبال می‌کنیم و وظیفه دینی و ملی ماست که در بزرگداشت این ایام‌الله کوشا باشیم، به طور قطع مردم ما و دستگاه‌های مختلف در این راستا تلاش می‌کنند.

وی افزود: در شرایطی که امروز دشمن با همه امکانات خود علیه ایران تلاش می‌کند باید بتوانیم با این خاطرات ایثارگری ملت و رزمندگان دفاع مقدس را یادآوری کنیم، این ملت همان ملتی است که با دست خالی 8 سال از کشور دفاع و خرمشهر را آزاد کرد.

شیروانیان خاطرنشان کرد: دشمن آن روز و در آن شرایط و وضعیت نتوانست بر مردم ما قالب شود، امروز شرایط ما متفاوت با دفاع مقدس است و با پیروی مردم از رهبر انقلاب دشمن راه به جایی نمی‌برد و موفقیت و پیروزی برای ملت ماست.

وی تصریح کرد: همه تلاش داعش و داعشیان برای مردم ما بود، داعش تا چند کیلومتری مرزهای ما در عراق آمد اما همان روحیه‌ای که رزمندگان ما در دفاع مقدس داشتند دست مایه‌ای بود که با هجوم داعش مقابله شود.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس اصفهان با اشاره به فعالیت ستاد بزرگداشت سالروز آزادسازی خرمشهر بیان کرد: این ستاد برنامه‌های خود را از سال گذشته آغاز کرده و به یک جمع بندی برای برنامه‌ها رسید، در این راستا از چهارشنبه تا شنبه به مدت 4 روز با شعار «محوری ما پیروزیم» این برنامه‌ها برگزار می‌شود.

وی گفت: امسال با توجه به پیروزی‌های ملت و رزمندگان ما در جبهه‌های مختلف منطقه‌ای و فرا منطقه‌ای شعار محوری امسال «ما پیروزیم» مطرح شده و سعی شده همسویی با بیانیه گام دوم انقلاب باشد و با توجه به شعار «خرمشهرها در پیش است» اقدامات و برنامه‌هایی صورت گیرد.

شیروانیان اظهار داشت: امسال با توجه به اینکه ایام آزادسازی خرمشهر و سوم خرداد با ماه رمضان مقارن است پیش‌بینی شده که در برنامه‌های شب قدر در مساجد مختلف راویان دفاع مقدس و ائمه جمعه یادآوری این روز و ذکر خاطرات دوران دفاع مقدس را داشته باشند.

وی افزود: بهره‌برداری از فضای مجازی نیز مطرح شده که صدا و سیما در این راستا قدم برمی‌دارد و سعی شده محتوای خوبی را در این فضا بارگذاری کنیم.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس اصفهان خاطرنشان کرد: فضاسازی شهری نیز برعهده شهرداری و دیگر مجموعه‌هاست و نباید اجازه دهیم که یاد و خاطره شهدا، ایثارگران و سلحشوری ملت ما تحت تاثیر بحث‌های گرانی قرار گرفته و باید این یاد و خاطره حفظ شود.

وی تصریح کرد: سخنرانان پیش از خطبه‌های نماز جمعه از رزمندگان دفاع مقدس هستند و به بیان خاطرات و سلحشوری رزمندگان در این عملیات می‌پردازند، حداقل کاری که ما می‌توانیم انجام دهیم این است که این ایام را به نسل جوان برسانیم.

برچسب ها :رهبر انقلاب
0

آخرین اخبار