کد خبر ۶۳۵۰۱۶ ۱۴ بازدید انتشار : ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۲:۲۳
گزارش |

بازهم افطاری رئیس جمهور با دانشجویان و بایکوت تشکل‌های دانشجویی منتقد دولت / هیس منتقدین فریاد نمی‌زنند!

گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، عدم دعوت از اتحادیه‌ها و تشکل‌های دانشجویی منتقد دولت به ضیافت افطار رئیس جمهور گویای این واقعیت است که روحانی همچنان اصرار دارد تا دهان منتقدین خود را بسته نگه دارد. در حالی که فعالین دانشجویی از طیف‌های مختلف سیاسی خود را برای بیان نقد‌های چالشی در دیدار با رهبر معظم انقلاب آماده می‌کنند باز هم خبر رسید که قرار است ضیافت افطاری رئیس جمهور در روز یک شنبه ۲۹ اردیبهشت بدون حضور اتحادیه‌ها و تشکل‌های دانشجویی منتقد دولت برگزار شود.


گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، عدم دعوت از اتحادیه‌ها و تشکل‌های دانشجویی منتقد دولت به ضیافت افطار رئیس جمهور گویای این واقعیت است که روحانی همچنان اصرار دارد تا دهان منتقدین خود را بسته نگه دارد.
در حالی که فعالین دانشجویی از طیف‌های مختلف سیاسی خود را برای بیان نقد‌های چالشی در دیدار با رهبر معظم انقلاب آماده می‌کنند باز هم خبر رسید که قرار است ضیافت افطاری رئیس جمهور در روز یک شنبه ۲۹ اردیبهشت بدون حضور اتحادیه‌ها و تشکل‌های دانشجویی منتقد دولت برگزار شود.
رویه ناصوابی که رئیس جمهور در برخورد با دانشجویان منتقد دولت در پیش گرفته قطعا خوشایند جریانات همسو با دولت هم نیست چرا که امروز هر جریان دانشجویی در دیدار با مسئولان نظام از جمله رهبر معظم انقلاب و رئیس قوه قضائیه دارای تریبون هستند و آن‌ها آزادانه به بیان نقد و نظرات خود می‌پردازند.

رئیس جمهور در این شش سال نشان داده که مرد شنیدن نقد نیست، چون هربار نقدی شنیده منتقدین خود را با القابی مانند بزدل سیاسی، ترسو، بی شناسنامه و بی سواد خطاب کرده است. در هر حال دوران ریاست جمهوری روحانی با ژست نقد پذیری کلید خورد و او حتی از بستن دهان منتقدان و رقیبان خود نیز به خدا پناه برد، اما در این سال‌ها چهره‌ای دیگر از رئیس جمهور را در برخورد با منتقدین دولت و به ویژه تشکل‌های دانشجویی منتقد شاهد بوده ایم.

علیرضا فیروزی دبیر سیاسی انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل در گفتگو با خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، گفت: در جلسات مختلف سران نظام با دانشجویان از جمله دیدار‌های دانشجویی رهبر معظم انقلاب و همین دیدار اخیر رئیس قوه قضائیه با دانشجویان همواره شاهدیم که دانشجویان با هر سلیقه و دیدگاه سیاسی به بیان دیدگاه‌ها و نظرات خود پرداخته اند، اما در این دولت علی رغم اینکه رئیس جمهور شعار آزادی بیان می‌دهد دانشجویان منتقد جایگاهی در ضیافت افطاری رئیس جمهور ندارند و فقط دانشجویان همسو هم جهت با دولت را دعوت می‌کنند.

وی بابیان اینکه نحوه برخورد با تشکل‌های دانشجویی منتقد با شعار‌های دولت تضاد آشکار دارد، افزود: بهترین الگو برای ما دیدار دانشجویان با رهبر معظم انقلاب است چرا که جریانات مختلف دانشجویی هر ساله به این مراسم دعوت می‌شوند و به آن‌ها تریبون هم می‌دهند.

فیروزی به عملکرد غیر قابل دفاع دولت اشاره کرد و افزود: این عملکرد باعث شده تا دولت هر چه که می‌تواند از منتقدین فرار کند. در هر حال رویه‌ای که دولت در پیش گرفته درست نیست، چون در این شش سال شاهد هیچ گونه تعاملی از جانب رئیس جمهور و وزراء به بدنه دانشجویی نبوده ایم.

دبیر سیاسی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان با بیان اینکه در این چند سال جز چندین جلسه نمادین و صوری شاهد برگزاری جلسه‌ای از جانب بدنه دولت با بدنه دانشجویی نبوده ایم، گفت: دیدار‌هایی مانند ضیافت افطار ریاست جمهور بیشتر شبیه یک شو و پز رسانه‌ای است تا بگویند ما با دانشجویان هم جلسه گذاشته ایم دریغ از اینکه تشکل‌های دانشجویی رسمی و شناسنامه دار را به این مراسم دعوت کنند. در هر حال در این جلسه فقط به دعوت از تشکل‌های بی شنامه و دانشجویان همسو با خودشان روی آورده اند و اینکه چه محتوایی در داخل این جلسه رد و بدل می‌شود سوالی است که ما هم داریم.
برچسب ها :رهبر انقلاب
0

آخرین اخبار