کد خبر ۶۳۴۵۶۶ ۳۶ بازدید انتشار : ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۳۲

19 مدرسه در سیلاب پلدختر تخریب شد

رئیس آموزش‌وپرورش پلدختربا بیان اینکه 19مدرسه این شهرستان در پی وقوع سیلاب تخریب شد، گفت: دانش‌آموزان مدارس تخریبی به‌صورت دو شیفت در مدارسی که آسیب ندیده‌اند، مشغول تحصیل هستند.
- اخبار استانها -

به گزارش پایگاه خبری هنا به نقل از خبرگزاری تسنیم از پلدختر، رضا شاهمرادی در آئین تجلیل از معلمان نمونه شهرستان پلدختر که در سالن ارشاد برگزار شد اظهار داشت: معلمان همه توان وعمر خود را سخاوتمندانه پای آینده‌سازان ایران اسلامی گذاشتند، آن‌ها باغبان بوستان خوبی‌ها و معمار کاخ بلند آزادگی و جوانمردی هستند که با تعلیم خود راه رستگاری را برای کودکان و نوجوانان بیان وآینده‌ای روشن برای آن‌ها ترسیم می‌کنند.

وی افزود: جامعه‌ای که همواره حرمت معلم خود را پاس بدارد آهنگ رشد و ترقی آن شتاب بیشتری می‌گیرد و سلامت علمی و معنوی آن تسریع می‌شود، جامعه‌ای که قدردان زحمات معلمان خود نباشد به مرگ تدریجی فضیلت‌ها و خوبی‌ها رضایت داده‌است.

رئیس آموزش‌وپرورش پلدختر عنوان کرد: معلمان به‌عنوان رکن اصلی آموزش‌وپرورش باید از جایگاه شایسته‌ای برخوردار باشند، بنابر این می‌طلبد همه اقشار مختلف مردم به ارتقای فاکتورهایی که نقش معلمان دارد توجه ویژه‌ای داشته باشند، چون آن‌ها بار تعلیم‌وتربیت فرزندان این مرزوبوم را بر عهده دارند و تقدیر از آنها کار سختی‌ست، سنجش کار معلمان با هیچ ترازویی قابل انجام نیست و نمی‌توانیم زحمات آنها را بسنجیم.

وزیر آموزش و پرورش: سیل به 1500 واحد آموزشی خسارت زد / ‌200 مدرسه جدید ساخته می‌شود‌سیلاب به 87 مدرسه لرستان خسارت زد؛ توزیع 24000 جلد کتاب رایگانخسارت سیل به 1400 مدرسه/ 100 مدرسه باید کامل تخریب شوند

وی بیان کرد: مسافران نوروزی را قبل از عید نوروز را با 113اتاق در 14مدرسه شهرستان پلدختر اسکان دادیم، اما دو روز قبل از سیلاب طبق هشدار هواشناسی محل اسکان معلمان که در مدرسه دخترانه زینبیه بود را به آموزش‌وپرورش انتقال و در روز سیل کسانی که خانه‌های‌شان را تخلیه کرده‌‍‌بودند را در مدارس اسکان دادیم.

شاهمرادی گفت: در سیلاب 12فروردین 19 مدارس شهرستان پلدختر تخریب شدند و معلمان و فرهنگیان در سیلاب خانه و زندگی خود و دانش‌آموزان هم کتاب و لوازم‌التحریر خودرا  از دست دادند، آموزش‌وپرورش کتاب و لوازم‌التحریر را برای دانش‌آموزان آسیب‌دیده فراهم کرد تا آنها ار تحصیل باز نمانند.

رئیس آموزش وپرورش پلدختر با بیان اینکه با توجه به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه نباید دانش‌آموزان از تحصیل عقب بمانند برنامه‌ریزی انجام شد و دانش‌آموزان مدارس تخریبی را در دیگر مدارسی که سالم بودند به‌صورت دو شیفته جا دادیم خاطرنشان کرد: دانش‌آموزان دختر کنکوری شهرستان پلدختر را در مدرسه دانش و پسران را در مدرسه حضرت رسول به‌صورت شبانه‌روزی مستقر و بهترین مدرسان تهران را برای آن‌ها به شهر آوردیم  تا از درس عقب نمانند.

شاهمرادی اظهار داشت: لیست مدارس و معلمان آسیب‌دیده از سیلاب را ارسال کردیم و اقلامی هم که به آموزش‌وپرورش رسیده بین فرهنگیان آسیب‌دیده توزیع شده‌است و تاکنون هیچ وجه نقدی در آموزش‌وپرورش به کسی پرداخت نشده، اما اگر کسانی بیرون از آموزش‌وپرورش توزیع کردند عادلانه توزیع شده یا نشده ما اطلاع نداریم ولی آنچه به دست آموزش‌وپرورش رسیده عادلانه توزیع و به افراد ذی‌حق رسیده‌است.

0

آخرین اخبار