کد خبر ۶۳۳۷۸۱ ۱۳ بازدید انتشار : ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۴۲

نمی‎شود کسی منتظر امام زمان(عج) باشد اما انقلابی نباشد

به گزارش پایگاه خبری هنا به نقل از خبرگزاری فارس از گرگان، حجت‎الاسلام محمود ترابی پیش از ظهر امروز در جمع مردم گنبدکاووس اظهار کرد: برخی تصور می‎کنند ظهور یک حادثه است روزی را اعلام می‎کنند که ظهور انجام شده حال آنکه این تعریف درستی نیست بلکه ظهور یک فرایند است و امام راحل فرمودند این قرن، قرن غلبه مستضعفین بر مستکبران و غلبه حق بر باطل است لذا انقلاب اسلامی زمینه‎ساز فرایند ظهور امام زمان(عج) است.

وی ادامه داد: باید مناسب این فرایند و انقلاب، ظهور و انتظار را تفسیر کرد، نمی‎شود کسی منتظر باشد اما انقلابی نباشد و یا پیرو اسلام باشد اما ضداستکبار جهانی نباشد و صف مستضعفین دنیا را تقویت نکند، نمی‎شود کسی اسلام  و ظهور را تصور کند اما اسلام انقلابی و مبارز و حساس به سرنوشت جامعه را کنار بگذارد.

*اسلام لیبرال‎ها ضد نهضت قرآن است

وی با بیان اینکه لیبرال‎ها و کسانی‎ که به فکر جامع مدنی غیرنبوی هستند دو تصور باطل دارند و معتقدند، می‎توان اسلام داشت و مقابل استکبار قرار نگرفت، گفت: اسلامی که لیبرال‎ها در قالب اسلام نو تعریف می‎کنند ضد نهضت اسلام و قرآن است که باید به آن توجه کرد.

وی متذکر شد: برخی رسانه‎ها از فرمایش مقام معظم رهبری در تجلیل از روز ارتش تنها این جمله «دشمن را جریح نکنید» را تیتر کردند حال آنکه معظم‎له فرمودند: «اسلام بدون مبارزه با استکبار نداریم البته که نباید دشمن را جریح کرد.»

وی تأکید کرد: این روزها کسانی که باقیمانده افرای هستند که روزهای سیاه فتنه 88 را ایجاد کردند و برخی نیز از کشور فراری شدند در تحلیل وضعیت امروز کشور می‎گویند ما در وضعیت حاد قرار داریم و با انفجار مشکلات مواجه هستیم و در این شرایط باید به وحدت و همدلی روی بیاوریم اما نگاه مقام معظم رهبری این است که ما در بهترین موقعیت قرار داریم و آمریکا در سراشیبی قرار دارد.

وی اضافه کرد: هیچ کسی در دنیا نتوانست مانند مقام معظم رهبری شرایط را تفسیر و تحلیل کند، البته اخیراً برخی می‎گویند آمریکا در حال افول است این در حالی است که مقام معظم رهبری در سال 1371 در حرم حضرت معصومه (س) فرمودند: «من از دور صدای خرد شدن استخوان‎های آمریکا را می‎شنوم.»

وی افزود: همه انقلابیون، ملت ایران، ارکان و نهادهای برآمده از انقلاب اسلامی با مقام معظم رهبری همراه هستند و هر کسی هم که تابع رهبری نیست قلب خود را پاییزی کرده است.

*بروز و ظهور باطن ملت ایران در حادثه سیل

وی با تأکید بر اینکه همه ما در کشور وحدت داریم و حاشیه‎ای در کشور وجود ندارد، اذعان کرد: در حادثه سیل اخیر بروز و ظهور باطن ملت ایران را مشاهده کردیم، خدمات‎دهی، اظهار محبت و روشن شدن حقایق نسبت به روحانیت، نیروهای مسلح و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی  در سیل اخیر بروز و ظهور پیدا کرد.

وی تأکید کرد: سیل اخیر نشان داد ما در بهترین موقعیت قرار داریم و باید تحلیل‎های نادرست برخاسته از اذهان ضدانقلاب‎ها را نادیده گرفت، ما جنگ‎طلب نیستیم اما معتقدیم اسلام قرآنی بر علیه طاغوت است.

وی بیان کرد: به دلیل موقعیت جهانی و یکپارچگی دنیا، درگیری بین حق و باطل ضرورتی اجتناب‎ناپذیر است و دو راه عزت و ذلت در پیش روی دنیا است و راه ذلت همان راه عمرالبشیرها، قزافی‎ها و امثال آن است که با دست خود سلاح‎های خود را تحویل دادند و این نتیجه ذلت و انتخاب راه دیگری به جز راه ملت ایران است.

وی گفت: راه ملت ایران عزت، بزرگی و راه جهاد، مقاومت و ایستادگی است و براساس پیش‎بینی‎ها افول آمریکا آنقدر سرعت دارد که تا پنج سال آینده آمریکا محور حرکت‎های امروز نخواهد بود و همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند آمریکا در حال احتضار است.

وی یادآور شد: مقام معظم رهبری به برخی دولتمردانی که هنوز چشم طمع بازگشت به برجام را دارند فرمودند به‎دنبال کسانی که در حال فروپاشی و اضمحلال هستند، نباشید.

وی با تجلیل از افتخارآفرینی نیروهای مسلح در صحنه‎های مختلف به‎ویژه در حادثه سیل اخیر بیان کرد: مقام معظم رهبری نیز از سرهنگ بزرگواری که خود را خم کردند تا مردم سیل‎زده سوار خودرو شوند به‎عنوان الگویی زیبا از ایثار و فداکاری نیروهای مسلح تجلیل کردند.

انتهای پیام/83018/

برچسب ها :رهبر انقلاب
0

آخرین اخبار