کد خبر ۶۳۳۷۶۲ ۱۸ بازدید انتشار : ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۳۷

فاصله موجود بین وضعیت موجود و اهداف با حضور جوانان طی می‌شود

به گزارش پایگاه خبری هنا به نقل از خبرگزاری فارس از زنجان، آیت‌الله محمد حاج ابوالقاسم دولابی صبح امروز در دومین نشست جمعی از جوانان جبهه فکری فرهنگی شهرستان ابهر با بیان اینکه بین آن چیزی که می‌خواستیم و آن چیزی که هست فاصله وجود دارد، اظهار کرد: این فاصله ناراحت کننده است و این طی شدنی است و بی‌شک با حضور نسل جوان دانا و پرانگیزه طی خواهد شد.

نماینده مردم استان زنجان در مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر اینکه جوانان باید خودشان را پیدا کنند، افزود: رهبر معظم انقلاب آینده کشور را دست جوانان می‌بیند و در این زمینه جوانان باید راه‌شان را پیدا کنند و دقیقادر وضعیتی که می‌توانند تاثیر بگذارند قرار گیرند.

وی افراط و تفریط را دو روش نادرست در بین جوانان عنوان کرد و گفت: برای کنترل این دو مهم باید فکر و اقدام کرد.

آیت‌الله دولابی با تاکید بر ادامه برگزاری جلسات همفکری بین جوانان گفت: ارائه فکر و ایده و تشکیل کارگروه‌هایی برای ادامه روند می‌تواند به تحقق اهداف کمک کند.

نماینده استان زنجان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه در گفت‌وگوها انسجام بیشتر می‌شود، افزود: اتحاد و انسجام می‌تواند فتنه‌ها را خنثی کند و دست خدا همواره همراه جماعت است.

وی با تاکید بر وعده قرآن برای غلبه بر دشمن ادامه داد: با تمسک به این وعده  باید برای پیشبرد اهداف برنامه‌ریزی و اقدام کرد.

آیت‌الله دولابی با اشاره به برگزاری برنامه 30 شب 30 مسجد در شهر ابهر تصریح کرد: با اتحاد و انسجام خیلی کارها را می‌توان انجام داد و برنامه 30 شب 30 مسجد باید با قوت انجام یابد.

مهری فعال فرهنگی و عضو بنیاد انقلاب اسلامی هم در این نشست با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب گفت: دغدغه اصلی معظم‌له تشکیل دولت اسلامی است تا تمدن اسلامی تشکیل شود.

وی با بیان اینکه تمدن اسلامی باید توسط خواص جامعه تشکیل شود، تاکید کرد: این وظیفه برعهده جوانان فرهنگی منطقه است که به مردم برسانند تا همه باهم دولت اسلامی را تشکیل دهیم.

مهری در ادامه اضافه کرد: تمدن‌های دنیا هر کدام بر مواردی تکیه دارند که رهبر معظم انقلاب معنویت را سرلوحه تمدن اسلامی می‌داند.

*استفاده نکردن تشکل‌های فرهنگی از ظرفیت همدیگر

مهدی عباسی هم در این جلسه گفت: دغدغه‌ای که دوستان و فعالان فرهنگی در شهر داشتند، این است که تشکل‌های فرهنگی، هیأت‌ها، باشگاه‌ها و ... از ظرفیت یکدیگر استفاده نمی‌کنند، که این دغدغه تک تک افراد بود.

وی با بیان اینکه تشکل جوانان شهرستان ابهر نامی نداشته و وابسته به نهاد و ارگانی نیست، افزود: هدف برقراری ارتباط دو سویه و ظرفیت‌شناسی نیروهای جوان مومن و انقلابی است که این همان فرمان رهبر معظم انقلاب همانا آتش به اختیار است.

حدادیان از دیگر فعالان فرهنگی ابهر هم با اشاره به مشکلات فرهنگی این شهرستان افزود: برنامه 30 شب 30 مسجد که سال گذشته در ماه مبارک رمضان در منطقه برگزار شد، یکی از تاثیرگذارترین برنامه‌های فرهنگی منطقه بود.

وی اضافه کرد: در این برنامه تلاش شد، مفاهیم بلند اسلام و انقلاب را که هیچ کدام از یکدیگر جدا نیستند برای مردم بازگو شود.

حدادیان تاکید کرد: این برنامه باعث شد همه مفاهیم اسلام و انقلاب را در سراسر منطقه (ابهر، خرم‌دره و سلطانیه) راه‌اندازی کنیم و قالب سخنرانی‌ها جذاب برگزار شد.

وی موافق بودن و همسو سازی بعضی هیأت امنا را یکی از ثمرات این برنامه عنوان کرد و گفت: برنامه‌ریزی شده تا با کمک دوستان و فعالان فرهنگی شهر این برنامه در سال جاری با قوت و پربرکت در منطقه برگزار شود.

رنجبر دیگر فعال فرهنگی ابهر هم با اشاره به مشکلات فضای مجازی تصریح کرد: نبود سواد رسانه‌ای یک آسیب و تهدید از سوی فضای مجازی است و باید به آن اهمیت داد.

انتهای پیام/73004/ق40

برچسب ها :رهبر انقلاب
0

آخرین اخبار