کد خبر ۶۳۳۱۱۳ ۱۷ بازدید انتشار : ۲۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۵۱
یادداشت دانشجویی|

اقدامات آمریکا نشانه دستیابی سپاه به اهداف خود است

گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو-محسن فرزانه؛* در روز‌هایی که هیچ کس فکرش را نمی‌‍کرد جبهه مقاومت و سپاه پاسداران بتواند نیرو‌های آمریکایی را شکست داده و از عراق و سوریه بیرون کند، رهبری این را با قاطعیت ابراز کرده و چنین روزی را پیش بینی کردند.اول- وقتی سران آمریکا ناتوانی خود را در مقابله با سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در منطقه دیدند، به اقدامات خصمانه روی آوردند و خودِ واقعی خود را نشان دادند؛ سپاه را در لیست گروه‌های تروریستی قرار دادند. البته مدت‌ها قبل‌تر از

گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو-محسن فرزانه؛* در روز‌هایی که هیچ کس فکرش را نمی‌‍کرد جبهه مقاومت و سپاه پاسداران بتواند نیرو‌های آمریکایی را شکست داده و از عراق و سوریه بیرون کند، رهبری این را با قاطعیت ابراز کرده و چنین روزی را پیش بینی کردند.

اول- وقتی سران آمریکا ناتوانی خود را در مقابله با سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در منطقه دیدند، به اقدامات خصمانه روی آوردند و خودِ واقعی خود را نشان دادند؛ سپاه را در لیست گروه‌های تروریستی قرار دادند. البته مدت‌ها قبل‌تر از این، ترامپ ملت ایران را یک ملت تروریست خوانده بود که این هم نشانه ضعف او در برابر ملت ایران است.   دوم- اقدامات خوبی از سوی مسئولین و مردم برای حمایت از سپاه شکل گرفته است، برای مثال همین طرح دو فوریتی مجلس. اما نکته‌ای که باید به آن اشاره کرد این است که نباید به این اقدامات اکتفا کرد و لازم است اقدامات گسترده ترو اثرگذارتری را صورت داد. چرا باید با وجود چنین دشمنی‌های آشکاری هنوز فرزندان برخی از مسئولین ما در آمریکا اقامت داشته باشند و یا حتی تحصیل کنند؟ آیا وقت آن نرسیده که به خودمان بیاییم و هوشمندانه رفتار کنیم؟

سوم- یک نکته مثبت این اتفاق، اتحاد میان جناح‌های سیاسی داخل کشور است. مدت‌ها بود که چنین اتفاق‌نظری را در موضوع واحدی ندیده بودیم. امیدواریم این قبیل اتحاد‌ها بیشتر شود. نکته مثبت بعدی منزوی شدن آمریکا در جهان خواهد بود به خصوص وقتی می‌بینیم که بسیاری از کشور‌ها مخالفت خود را با این اقدام خصمانه نشان داده اند.

چهارم: این اقدام به خوبی نشان داد کسانی که قصد تخریب سپاه را به هر بهانه‌ای داشتند در واقع ما را دشمن شاد می‌کردند و خود نیز به نوعی حرف دشمن را می‌زدند و از اقدامات آنان تبعیت می‌کردند. به تازگی شنیدیم که هنوز تعداد اندکی از مسئولین غربگرا بر تصویب fatf پافشاری می‌کنند. باید گفت که قرار گرفتن نام سپاه در لیست گروه‌های تروریستی " تیر خلاصی بر FATF بود"

پنجم: توامندی‌های سپاه در اقتصاد و مسائل کشور هم غیر قابل انکار است. شما می‌بینید که در همین سیل ناراحت کننده اخیر، سپاه با مدیریت جهادی نقش اصلی را در رفع بحران مناطق سیل زده ایفا کرده است، که مورد استقبال آمریکا و هم دستانش نیست.

کارآمدی سپاه در مدیریت بحران‌های داخلی و خارجی را همه ما دیده ایم و به نظر می‌رسد اقدامات اخیر آمریکا علیه این نهاد مردمی، با هدف ناکارآمد جلوه دادن سپاه صورت می‌گیرد. در حالیکه همه قراین نشان می‌دهد آمریکا نه تنها نتوانسته به هدف خود برسد، بلکه در واقع کارآمدی سپاه را در رسیدن به اهداف خود نشان می‌دهد.   محسن فرزانه_ مسئول بسیج دانشجویی دانشکده فنی مهندسی دانشگاه خوارزمی انتشار یادداشت‌های دانشجویی به معنای تأیید تمامی محتوای آن توسط «خبرگزاری دانشجو» نیست و صرفاً منعکس کننده نظرات گروه‌ها و فعالین دانشجویی است.

برچسب ها :رهبر انقلاب
0

آخرین اخبار