کد خبر ۶۳۳۰۸۰ ۲۴ بازدید انتشار : ۲۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۰۸

پاکسازی 100 واحد مسکونی پلدختر از گل‌ولای توسط جوانان هلال احمر

به گزارش پایگاه خبری هنا به نقل از خبررگزاری فارس از خرم‌آباد، حمید جمشیدی صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با توجه به پیش‌بینی سازمان هواشناسی نسبت به وقوع سیلاب در لرستان، اعضای جوانان در قالب تیم هایی با همکاری حوزه معاونت امداد و نجات و از طریق پایگاه‌های طرح ایمنی و سلامت مسافران نوروزی ضمن هشدارهای لازم به مردم مناطق در معرض خطر در شهرستان‌های استان نقش چشمگیری در کاهش تلفات انسانی داشتند.

وی افزود: بعد از وقوع سیلاب نیز اعضای جوانان به امداد رسانی، جمع آوری کمک‌های مردمی برای افراد آسیب‌دیده، بارگیری اقلام اهدایی، تفکیک، بسته بندی، توزیع بسته‌های غذایی و بهداشتی پرداختند که تنها در این بخش بیش از 2 هزار 200 نفر روز مشارکت داشته‌اند.

معاون جوانان جمعیت هلال احمر لرستان گفت: 3 هزار و 500 نفر روز از اعضای کانون طلاب با همکاری حوزه‌های علمیه نیز به مناطق آسیب دیده استان اعزام شدند و توانستند به خدمت رسانی بپردازند.

وی اظهار داشت: در سیلاب اخیر که منجر به آسیب دیدن به هموطنان در شهرهای مختلف استان شد، اعضای کانون‌های دانش‌آموزی نیز برای نخستین بار در سطح کشور نسبت به حوادث سطح ملی حضور مهم و بسزایی داشتند که در این راستا نیز ۴۰ کانون دانش آموزی استان با بهره‌گیری از ۵۰۰ نفر روز از اعضای خود عمدتا در بحث پشتیبانی عملیات شرکت داشتند.

جمشیدی بیان کرد: طبق هماهنگی با سازمان جوانان کشور در گام نخست تعداد ۵۰۰ نفر از اعضای جوانان استان‌های همدان، تهران، مرکزی، قم، چهارمحال و بختیاری، قزوین سمنان، اصفهان و لرستان جهت پاکسازی گل و لای ناشی از سیلاب در شهر پلدختر اعزام شدند که قریب به یکصد منزل مسکونی از مناطق روستایی و شهری را نظافت کردند.

 وی یادآور شد: در گام  دوم نیز 3 استان کرمانشاه، مازندران و آذربایجان غربی نیز از دیروز وارد لرستان شدند و در چند روز آینده نیز به بحث امداد و نجات در شهر پلدختر می‌پردازند.

معاون جوانان جمعیت هلال احمر لرستان تصریح کرد: در نظر داریم در گام بعدی اعضای تیم‌های حمایت روانی سحر نیز با حضور در مناطق آسیب دیده فعالیت‌های خود را آغاز کنند.

برچسب ها :پلدختر پلدختر
0

آخرین اخبار