کد خبر ۶۳۲۹۸۵ ۱۲ بازدید انتشار : ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۰۶
رهبر معظم انقلاب در دیدار شرکت‌کنندگان مسابقات بین‌المللی قرآن:

تلاوت نفرات برتر سی‌وششمین دوره مسابقات/ گزارش رئیس سازمان اوقاف

گروه مسابقات ــ شرکت‌کنندگان ایرانی و خارجی مسابقات بین‌المللی قرآن جمهوری اسلامی ایران هم‌اکنون در حسینیه امام خمینی(ره) حضور یافته و با رهبر معظم انقلاب دیدار دارند.

آغاز دیدار شرکت‌کنندگان مسابقات بین‌المللی قرآن با رهبر انقلاببه گزارش پایگاه خبری هنا به نقل از ایکنا؛ همانند سنوات گذشته مراسم دیدار شرکت‌کنندگان مسابقات بین‌المللی قرآن جمهوری اسلامی ایران با رهبر معظم انقلاب اسلامی امروز، ۲۶ فروردین‌ماه، از ساعت 10:30 در حسینیه امام خمینی(ره) با حضور مدیران، قاریان، حافظان، اعضای هیئت داوران و... آغاز شد.

مراسم با حضور حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب آغاز شد و مجید یراقبافان، مجری معارفی صدا و سیما، اجرای مراسم را برعهده گرفت. 

نخستین قاری این مراسم که تلاوت خود را از آیه 21 سوره احزاب آغاز کرد، نماینده کشورمان در بخش آقایان و رتبه دوم این دوره از مسابقات، مهدی غلام‌نژاد بود.

سلمان امرالله از کشور اندونزی که امسال موفق شد تا نظر هیئت داوران را به خود جلب کرده و رتبه اول را بدست آورد آیاتی از سوره اسراء را تلاوت کرد.

محمدجواد مرادی از ایران، رتبه اول بخش حفظ کل قرآن آقایان، آیاتی از سوره نمل و در ادامه رضا محمدپور، پیشکسوت قرآنی و عضو هیئت داوران این دوره از مسابقات از آیه 83 سوره انبیاء را تلاوت کرد.

ابتهال در مدح رسول اکرم(ص) توسط یکی دیگر از اعضای هیئت داوران، شیخ محمد عارف العسلی اجرا شد و قاری بعدی مراسم، سیدجواد حسینی، قاری بین‌المللی بود که از آیه 189 سوره آل عمران را تلاوت کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمهدی خاموشی، نماینده ولی‌فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه به عنوان متولی اصلی این مسابقات به ارائه گزارشی از مجموعه مسابقات بین‌المللی قرآن جمهوری اسلامی ایران که طی فروردین امسال برگزار شد، پرداخت.

هم‌اکنون رهبر انقلاب در حال ایراد سخنرانی است. محور بینات ایشان بدین شرح است؛

قرآن، کتاب سعادت دنیا و آخرت است، البته به شرط عمل به آن. موارد عمل نکردن به قرآن عامل همه گرفتاری‌های ماست. 

آنان که خون فلسطینی‌ها را لگد کردند، شدند همراه کفار و اَشِدّآءُ عَلَى الکُفّارِ را فراموش کردند و برخی رُحَمآءُ بَینَهُم را فراموش کردند و شدند دشمن مردمی چون سوریه.

یاد خدا باشید، هر کاری انسان می‌خواهد کند به این فکر باشد که آیا این کار موافق رضای الهی هست یا نیست، اگر احراز نکرد که موافق رضای الهی است اشکالی ندارد اما مواظب باشد مخالف رضای الهی نباشد. هدایت قرآن در اختیار افراد باتقواست. تقوا یعنی مراقب خودمان باشیم.

امداد به سیل‌زدگان خوزستان آموزش شهدای ماست. این حرکت آحاد مردم به سمت مناطق سیل‌زده پدیده عجیبی در کشور ما بود.

متن این بیانات به زودی منتشر می‌شود.

این مراسم از شبکه قرآن و معارف سیما و رادیو قرآن به صورت زنده پخش می‌شود و تمامی تلاوت‌ها و جزئیات مراسم نیز در بخش چندرسانه‌ای ایکنا و در کانال iqnanews و صفحه اینستاگرام قابل مشاهده است.

یادآوری می‌شود، مسابقات بین‌المللی قرآن جمهوری اسلامی ایران طی ۲۱ تا ۲۵ فروردین‌ماه در بخش بزرگسالان(دو رشته قرائت تحقیق و حفظ کل قرآن)، دانش‌آموزان پسر(رشته‌های قرائت تحقیق و حفظ کل قرآن)، نابینایان(رشته حفظ کل قرآن) در مصلای امام خمینی(ره) و همچنین دانش‌آموزان دختر و بانوان(رشته‌ حفظ کل قرآن) در هتل همای تهران، مسابقات طلاب علوم دینی و همایش پژوهش‌های قرآنی در قم برگزار شد.

این گزارش در حال تکمیل است.

برچسب ها :رهبر انقلاب
0

آخرین اخبار