کد خبر ۶۳۱۸۲۶ ۴۱ بازدید انتشار : ۱۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۰۶:۱۶
تاکیدات ائمه جمعه استان تهران در خطبه‌های امروز؛

دولتمردان! موانع پیش روی تولید را بردارید

نماز دشمن شکن جمعه امروز با حضور پرشور مردم خداجو و آحاد مختلف جامعه در میعادگاه‌های نماز جمعه شهر تهران و تمام شهرستان‌ها و بخش‌های مختلف استان تهران اقامه شد.

به گزارش پایگاه خبری هنا به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از شبکه خبری تهران نیوز،  نماز عبادی – سیاسی جمعه امروز با حضور پرشور مردم خداجو و آحاد مختلف جامعه در میعادگاه‌های نماز جمعه شهر تهران و تمام شهرستان‌ها و بخش‌های مختلف استان تهران اقامه شد.

ائمه جمعه شهر تهران و شهرستان‌های استان تهران در خطبه‌های امروز پس از توصیه خود و نمازگزاران به تقوای الهی به بیان نکات اعتقادی و مسائل روز پرداختند.

شبکه خبری تهران نیوز برای آگاهی بیشتر مخاطبان خود مشروح خطبه‌های نماز جمعه شهر تهران و شهرستان‌های استان تهران را منتشر کرد که در ادامه متن این خطبه‌ها را با هم می‌خوانیم:

مشروح خطبه‌های نماز جمعه استان تهران:

 

خطبه های نماز جمعه تهران

امام جمعه موقت تهران: دولتمردان! موانع پیش روی تولید را بردارید

حجت‌الاسلام سیدمحمدحسن ابوترابی‌فرد در خطبه‌‌های نماز جمعه این هفته تهران(۱۷ فروردین ماه ۹۸) ضمن توصیه خود و عموم مردم به رعایت تقوای الهی اظهار داشت:‌‌ رمز تداوم انقلاب اسلامی با حضور مردم تبیین می‌گردد. چون مردم هستند این انقلاب بالنده است.

وی افزود: حضور مردم است که راه را برای انقلاب هموار می‌کند. ملت‌ها هستند که راه را برای نقش‌آفرینی انبیاء میسر می‌کند. بی‌اعتنایی آنان به مسئولیت خویش است که راه را برای حکومت طاغوت هموار می‌کند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران بر همین اساس یادآور شد: انقلاب اسلامی بر اصول خویش پایدار مانده و پرنشاط است. انقلاب اسلامی هر روز در حال فتح سنگری جدید است و امروز با قدرت و ظرفیت تمام در مرز رژیم صهیونیستی حضور دارد.

حجت‌الاسلام ابوترابی‌فرد انقلاب اسلامی را مایه خروج کشورها از زیر سلطه دانست و عنوان کرد: این حضور ارزشمند مردم است که رئیس جمهور آمریکا را مجبور می‌کند بعد از هزینه کردن ۷ تریلیون دلار در منطقه شبانه و مخفیانه بیاید و برود.

*اهمیت نگاه به خویشتن در گام دوم انقلاب‌

وی حضرت یوسف(ع) را نمونه‌ای از تربیت دینی و تمدن‌سازی برشمرد و گفت: سخنان اقتدارآفرین رهبر معظم انقلاب در ضرورت نگاه به خویشتن در گام دوم انقلاب در واقع از تاکیدات و آموزه‌های الهی است. هر کسی باید دغدغه اصلاح خودش را داشته باشد.

خطیب موقت نماز جمعه تهران در بخش دیگری از سخنانش عصر فعلی را عصر نیکوکاری و تغییرات اقلیمی دانست و ابراز داشت: اگر کار بزرگ انقلاب و فرزندان هوشمند انقلابی در ساختن سدهای کشور نبود، به مشکل خورده بودیم. امروز ۱۷۲ سد داریم که این آمار قبل از انقلاب ۱۹ سد بود.

*امروز ۱۷۲ سد ما بالاترین ظرفیت آبی کشور را دارند‌‌

حجت‌الاسلام سیدمحمدحسن ابوترابی‌فرد یادآور شد: این سدها خطر را به شکل عجیبی کاهش داد. امروز تقریبا ۱۷۲ سد کشور بالاترین ظرفیت آبی را دارند که میزان قابل توجهی است. ورودی امسال نسبت به سال گذشته سه برابر شده است. این آمار قطعا برای اقتصاد ایران، تولید برق کشور، پر شدن تالاب‌ها، دریاچه ارومیه و تحول معنادار در عرصه کشاورزی نقش مهمی را ایفا خواهد کرد.

*پویش اختصاص بخشی از حقوق به سیل‌زدگان‌

وی با اشاره به نیکوکاری و همدلی مردم شیراز در ایام وقوع سیل ادامه داد: خانه‌های مردم شیراز بر روی سیل‌زدگان گشوده شد‌. طبقاتی که توانایی دارند بخشی از حقوقشان را به سیل‌زدگان اختصاص دهند تا شاهد یک نیکوکاری بزرگ ملی باشیم.

خطیب موقت نماز جمعه تهران در ادامه تصریح کرد: اقتدار و وزن سیاسی فعلی جمهوری اسلامی اقتضا می‌کند که یک قدرت اقتصادی به معنای واقعی کلمه بزرگ را داشته باشیم که هیچ قدرتی نتواند به آن فشار بیاورد.

*اقتصاددان‌هایی که قدرت گرفتن تصمیم‌های بزرگ را ندارند!

حجت‌الاسلام سیدمحمدحسن ابوترابی‌فرد در تکمیل اظهاراتش افزود: پاتریک آمریکایی در دی ماه سال ۹۶ در همایشی با عنوان “اجرای تحریم‌های ایران” گفت که “اقتصاددانان ایران قدرت گرفتن تصمیم‌های سخت ندارند” که این جمله وی صحیح است.

وی هم‌چنین به نقل از پاتریک تاکید کرد: اقتصاد ایران اقتصادی متنوع است. حدود ۳۷ میلیارد تن ذخایر قطعی مدنی داریم. بیش از ۵ هزار و ۳۰۰ معدن فعال در کشور وجود دارد. جامعه مهندسین ایران بعد از آمریکا رتبه دوم را در دنیا دارد. بیش از ۲۴۰۰ شرکت دانش‌بنیان و در کنار آن ذخایر عظیم نفت و گاز داریم.

*دولتمردان! موانع پیش روی تولید را بردارید

خطیب موقت نماز جمعه تهران کشور ایران را دارای سرمایه‌های عظیم دانست و گفت: موانع پیش روی تولید را باید برداشت. دولتمردان! ما برای تولید نیازمند نقشه راه هستیم. باید نقشه راه درست را ترسیم کرد.

حجت‌الاسلام سیدمحمدحسن ابوترابی‌فرد خطاب به دست‌اندرکاران یادآور شد: کارآفرینان! منابع خود را به سمت تولید واقعی هدایت کنید. کالاهایی که صادر می‌شود باید ارز حاصل از آن در خدمت اقتصاد ملی قرار بگیرد.

وی در پایان نیز نظارت دقیق بانک مرکزی بر بانک‌ها را یکی دیگر از ملزومات پیشرفت اقتصادی دانست.

 

امام جمعه قرچک

امام جمعه قرچک: فکر وابسته استکبار خیر خواه کشور و اسلام نخواهد بود

حجت الاسلام و المسلمین حجت اله اسماعیلی امام جمعه شهرستان قرچک در خطبه های نماز جمعه این شهرستان اظهار داشت: امروز پاسدارن اسلام، سنگین ترین تکلیف را دارند. پاسداری از اصول و ارزشهای الهی در زمانی که تمام کفار و شیاطین دست به دست هم دادند تا این اصول را بردارند.

وی با اشاره به ۲۰ فروردین روز فن آوری هسته ای است، بیان کرد: زحمات و تلاشهای جهادی و انقلابی شهدای هسته ای را گرامی بداریم و با ادامه دادن چرخه دانش هسته ای عزت ما در گروه قدرت علمی ماست، کسانی که فکرشان وابسته استکبار است ، خیر خواه کشور و ملت و اسلام نیستند، پیروان تفکر سلطنتی و سکولاری دشمن اصلی انقلاب ، ملت و اسلام محسوب می شوند .

اسماعیلی با بیان فرمایشات مقام معظم رهبر ی، تاکید کرد: برنامه دشمن القاء و تلقین احساس نمی شود و نمی توانیم است . عقب نشینی در برنامه های مختلف علمی و فن آوری بزرگترین خیانت است ، ضعف علمی و اقتصادی ما زمینه ساز تحکم نظام سلطه خواهد بود .

وی گفت: در دنیای سراسر فریب و نیرنگ و زور، باید مجهز و مسلح بود ، هر کس مخالف قدرت نظام باشد موافق نقشه استکبار است . خباثت را ببینید حاضر نیستند کمکهای سازمان های بین المللی به مردم آسیب دیده ما برسد ، پس در برابر دشمن قسم خورده قوی بود.

امام جمعه قرچک افزود: هر کس مخالف قدرت نظامی و دفاعی باشد موافق اجرای نقشه استکبار است ، ما مدیون مجاهدان غیور هستیم، مثل صیاد شیرازی ها باید محکم باستند .

وی تصریح کرد: صیاد شیرازی در ۲۱ فروردین ۸۷ خورشید در آسمان ارتش غروب کرد ، مجاهد ، متدین ، انقلابی ، ولایی . روحش شاد ویادش گرامی .انسانهای بزرگ فقط اطاعت خدا را انجام می دهند منطق امام حسین (ع) برای آنها میان است ، حسینیان مثل صیاد شیرازی دل بسته به دنیا نیستند ، برایشان مهم هم نیست که دنیا دست کیست؟

اسماعیلی بیان کرد: چه کسانی بیشتر بهره مندند بلکه تشنه خدمت اند از دین خدا ، از ارزشها ، از حقوق مظلومین و محرومین دفاع می کنند نمونه بارش پاسداران عزی ما هستند ، بسیجیان مخلص و مطیع هستند ، حزب الله واقعی مثل شما هستند،

وی در پایان خاطرنشان کرد: در قضیه اخیر سیل زدگان آقا فرمودند: خسارات مردم باید جبران شود ، دامشان ، کشاورزی شان ، زندگی شان وغیره، کسی که سیاستمدار مدیر و حکیم و علم باشد باید ا او اطاعت کرد مهم ترین عامل توفیق در بحران ها اطاعت از ولی الهی است .

 

خطبه های نماز جمعه ورامین

امام جمعه موقت ورامین: به هموطنان سیل زده باید با سخاوت کمک کنیم

حجت الاسلام سید محسن محمودی در خطبه‌های نماز جمعه امروز ورامین طی سخنانی ضمن تبریک روز پاسدار اظهار داشت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در دوران دفاع مقدس و نیز صحنه‌های مختلف دفاع از اسلام و انقلاب و مواجهه با فتنه‌ها و توطئه‌های دشمن علیه انقلاب اسلامی خوش درخشیده است.

وی با بیان اینکه باید قدردان نهاد مقدس و انقلابی سپاه باشیم، گفت: امروز نیز شاهد هستیم، در کمک رسانی و امدادرسانی به مناطق سیل زده سپاه، ارتش، بسیج و نیروی انتظامی چگونه به یاری مردم شتافتند، اگر این عزیزان نبودند، مشخص نبود عمق حوادث در چه حد بود، اگر چه برخی مسئولان قدردان سپاه نیستند، اما پاسداران عزیز در این کسوت سربازان ولایت هستند و با قدرت به این سربازی ادامه خواهند داد.

گرامیداشت روز ملی فناوری هسته‌ای و روز هنر انقلاب اسلامی

امام جمعه موقت ورامین در ادامه با اشاره به روز هنر انقلاب اسلامی و سالروز شهادت هنرمند شهید، مرتضی آوینی گفت: بسیار متأسفم که برخی اسم، ولنگاری‌ها و لاابالی گری‌ها را هنر و اسم رقاصی و لاقیدی را نشاط می‌گذارند، دشمنان از بیرون با صدها شبکه ماهواره‌ای الگوهای غلط و ضد دینی به جوانان ارائه می‌دهند و در داخل نیز برخی با کج فهمی و بی تفاوتی ارزش‌های اخلاقی و انقلابی را به سخره می‌گیرند.

وی ادامه داد: ما دست هنرمندان متعهد و دلسوز را می‌بوسیم و به وجود آنها افتخار می‌کنیم و از جوانان متعهد و انقلابی نیز می‌خواهیم، با ورود به عرصه هنر، فضا را بر برخی هنرمند نمایان لاقید تنگ کرده و پاسدار خون شهید آوینی و صدها هزار شهید و جانباز فداکار باشند.

خطیب جمعه ورامین در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه امروز این شهر، با اشاره به ۲۰ فروردین، روز ملی فناوری هسته‌ای گفت: امروز به برکت انقلاب اسلامی و خودباوری جوانان این مرزوبوم و تکیه بر هویت اسلامی و ملی جوانان کشور به فناوری هسته‌ای دست پیدا کردیم، به روح شهدای هسته‌ای کشور درود می‌فرستیم و این توان را به کوری چشم مستکبران حفظ خواهیم کرد، چرا که ملت ایران مصمم است، راه نورانی عزت، عظمت و استقلال را طی کند و روز به روز علی رغم دشمنی‌های آمریکا بر توان هسته‌ای، موشکی و نظامی خود خواهد افزود.

لزوم کمک رسانی به سیل زدگان

وی مساله سیل را از مسائل مهم امروز کشور دانست و افزود: اولاً باران رحمت الهی است و سال‌ها است، برخی از نقاط کشور از کم آبی رنج می‌برند، سفره‌های زیرزمینی در حال فروکش کردن هستند و حتی در برخی نقاط در همین دشت ورامین شاهد فرونشست تا ۳۵ سانتی متر نیز بوده‌ایم و کمبود آب از جمله تهدیدهایی بود، که دشمنان به آن چشم بسته بودند و می‌گفتند، ایران نیاز به آب پیدا خواهد کرد، اما با لطف الهی و بارش باران بسیاری از نگرانی‌ها برطرف شد.

محمودی گفت: ثانیاً وقوع سیل حادثه تلخ و ویرانگر و حقیقتاً غم انگیزی است و مسئولان اظهار می‌دارند، این سیل طی ۱۰۰ سال اخیر بی سابقه بوده است و خسارات فراوانی وارد کرده است، زمانی که رودخانه‌ها لایروبی نمی‌شود، در حریم رودخانه‌ها خانه سازی می‌شود و هشدارها را جدی نمی‌گیریم، عاقبت شاهد این حوادث تلخ خواهیم بود.

وی بر کمک رسانی مردمی به سیل زدگان تاکید کرد و گفت: امروز سیل مغازه و سرمایه و خانه بسیاری از هم وطنان را با خود برده است و باید با سخاوت به این عزیزان کمک کنیم.

 

امام جمعه موقت رباط کریم

امام جمعه موقت رباط‌کریم: دولت در حد توان به سیل زدگان کمک کرد

حجت الاسلام علی اکبر رشید زاده امام جمعه موقت رباط‌کریم در خطبه‌های نماز جمعه امروز این شهر اظهار کرد: حب دنیا و حب خدا در یک قلب جمع نمی‌شود.

وی با اشاره بر فضایل ماه شعبان این ماه را ماه پیامبر اسلام(ص) دانست و با نقل بر اینکه پیامبر اسلام این ماه مبارک را ماه خوشان دانسته اند ادامه داد: ماه شعبان مقدمه ماه مهمانی خداوند رمضان است .
ایشان با بیان اینکه بارش های شدید که سبب ایجاد سیل شده است ، این حادثه را که سبب کشته شدن تعدادی از هم وطنان عزیزمان شد را تسلیت گفت.
وی ابراز کرد: شاید سیل موجب خسارت های حتی صد درصدی در بعضی های روستا های کشور شده اما همدلی کمک رسانی اتحاد مردم و مسئولین نمایشی بود که به رخ جهانیان کشیده شد .

امام جمعه موقت رباط‌کریم خاطر نشان کرد: باید پیشگیری شود زیرا پیشگیری بسیار ارزان تر از جبران خسارت ها است و پیشگیری هم بسیار تاثیر گذارتر بر مردم است اما باید این را بدانیم که ۲۰ استان ما درگیر سیل شده اند دولت در حد توانش دارد کوشش می کند اما ما مردم نیز باید در حد توانمان کمک کنیم تا کمی مشکلات سریع تر حل بشود.

وی تاکید کرد: این سیل یک نکته اساسی داشت و آن هم اقدام علیه بشریت و اقدام جنگی امریکا علیه مردم مظلوم سیل زده ایران بود ، باید بگوییم شما که دم از حقوق بشر می زنید حتی جمعیت حلال احمر ایران را نیز تحریم کردید و دوباره چهره خود را نشان دادید.

 

 

امام جمعه شهر قدس

امام جمعه شهر قدس؛ فناوری هسته ای نمادخود باوری و توانمندی ملی ماست / دست دشمن و شایعات متعدد در سیل رو شد

حجت الاسلام و المسلمین جوکار، امام جمعه شهرستان قدس در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته(۱۶ فروردین ۹۸) ضمن دعوت خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی و دوری از گناه و معصیت، اظهار داشت: امام سجاد علیه السلام در فراز دوم دعای مکارم الاخلاق سه درخواست از خداوند دارند که یکی از آنها درخواست فراوانی و افزون شدن نیت است. اگر انسان نیتش خالص، پاک و در راه رضای الهی باشد، نیت او از عملش بالاتر است حتی اگر عملش اجرا نشود. درخواست دوم ایشان تصحیح و درست بودن یقین است، اگر در مسئله ای به باور میرسیم، باورمان درست باشد و تقاضای سوم ایشان از خداوند، اصلاح فساد بود. انسان برای اینکه از مرحله فساد بخواهد نجات یابد، باید خود تلاش کند و با توبه امور گذشته خود را تصحیح کند و اشتباهات گذشته خود را جبران کند.
وی افزود: حضرت علی علیه السلام در خطبه ۱۷۸ نهج‌البلاغه می‌فرمایند: اگر انسان دید که برکات از زندگی‌اش می‌رود باید به صدق نیت خود بنگرد. اگر انسان بخواهد غیر خدا را رها کند و به سمت خدا برود، خدا امور زندگی او را اصلاح می کند.

خطیب نماز جمعه با ضمن گرامیداشت شهدای منطقه فکه در ۲۰ فرودین سال ۶۲، دامه داد: امیر سپهبد شهید صیاد شیرازی که امیر بی قرار شهادت بودند در ۲۱ فروردین سال ۷۸ به دست منافقین ترور شدند. و در۲۰ فروردین سال ۷۲ شهید آوینی، سید شهدای اهل قلم به شهادت رسیدند و در ۱۹ فرودین سال ۵۹ سید محمد باقر صدر به شهادت رسیدند و رهبر انقلاب از او به عنوان عمود پیکره اسلام یاد کردند و وقتی از ایشان می پرسند که چرا اینقدر به امام و انقلاب ارادت دارید در پاسخ می گویند در خمینی ذوب شوید همان گونه که در اسلام ذوب شده اید.

وی با اشاره با فرارسیدن ماه شعبان گفت: ماه شعبان منسوب به رسول خداست و علاوه بر استغفار و ذکر صلوات، مناجات و صلوات شعبانیه نیز بسیار سفارش شده است. همچنین اهمیت دیگر این ماه بر موالید اهل بیت علیهم السلام است.
حجت‌الاسلام والمسلمین جوکار گفت: روز ولادت سیدالشهدا(س) که روز بنیانگذاری سپاه پاسداران نیز است و پاسداران نشان دادند که هم پاسدار انقلاب و هم یار و غمخوار ملت و هم در روزهای سخت با توانمندی های خود با شعار ما می توانیم جایگاه سپاه را در عرصه‌های مختلف ثابت کردند و کارهای صعب و سنگین را با عشق به ولایت انجام داد.
وی بیان کرد: روز ولادت حضرت ابوالفضل(ع)، روز جانباز نام گرفته است. جانبازان سندهای افتخار ملت ایران هستند و اعضای بدن خود را پیش از خود به بهشت فرستادند. رمز ماندگاری مکتب سیدالشهدا و واقعه عاشورا، تلاش های سیدالساجدین(ع) و همراهی حضرت زینب(س)بود.
اما جمعه ادامه داد: در سال ۵۹ قطع رابطه سیاسی آمریکا با ایران صورت گرفت و کارتر رییس جمهور وقت آمریکا این قطع ارتباط را اعلام کرد و امام راحل با شنیدن این خبر خشنود شد و از موضوع استقبال کردند. امروز برکات این قطع رابطه دیده می شود و در سایه این قطع رابطه عزت و استقلال ایران تجلی یافت و تبدیل به یک قطب قدرتمند دنیا شد که در مذاکرات همه دیدیم قدرت های گردن کلفت در یک طرف میز مذاکره و ایران در طرف دیگر قرار گرفت و ایران یک وزنه مهم دنیا شده است و اینها حاصل قطع رابطه با امریکاست و از زیر چتر آمریکا آزاد شد و ایران به خود کفایی در عرصه‌های مختلف مانند دفاعی و نظامی رسید. پس از گذشت ۵ ماه از قطع رابطه با امریکا در سال ۵۹، جنگ تحمیلی علیه کشور آغاز شد و ما توانستیم با دست خالی آنها را شکست دهیم و امروز پس از گذشت ۴ دهه دشمن انگشت حیرت و تعجب به دهان دارد. ماهیت دشمنی امریکا با ایران برای ملت های جهان روشن شد و وحدت ملی شکل گرفت و موجب شکل گیری روحیه استکبار ستیزی، دشمن شناسی، کوتاه نیامدن در عرصه های مخلتف تقویت شد.
وی ادامه داد: نیروهای جبهه مقاومت با توجه به همین قطع رابط شکل گرفتند. اگر ما وابسته به امریکا بودیم ما این نیروها را در عراق، سوریه، یمن و افغانستان و کشورهای مختلف نداشتیم.

حجت الاسلام والمسلمین جوکار با اشاره به روز فناوری هسته ای گفت: اگر ما وابسته به آمریکا بودیم، به پیشرفت‌های علمی و هسته‌ای راه پیدا نمیکردیم و مانند عربستان، محتاج امریکا بودیم که نیروگاه هسته ای بسازد و زیر سلطه آن کشور قرار بگیریم. فناوری هسته ای نمادخود باوری و توانمندی ملی ماست که تحت تدابیر رهبری دو امام انقلاب به دست آوردیدم.
وی با اشاره به حادثه سیل افزود: اگر در این حادثه دقت کنیم می‌بینیم که مردمی که از گرانی ها گله مند و تحت فشار کمبودها و شرایط اقتصادی بودند، همت کرده و با همبستگی به یاری مردمان سیل زده رفتند. گروه های جهادی متعددی به لرستان رفته اند و در این سیل و حادثه، سیل خروشان کمک‌ها و محبت های مردم از سیل ویرانگر جوشش بیشتر بود و یک تحرک در مسئولین به وجود آورد تا آنها به منطق سیل زده بروند و مقام معظم رهبری با مسئولین تشکیل جلسه دادند و راهکارها، مطالبات و رسیدگی به مردم را گوشزد کردند. در این سیل دولت امریکا می خواست با کاسبی سیاسی بین مردم و مسئولین نظام تفرقه و نفاق ایجاد کند اما دست دشمن و شایعات متعددش رو شد. دشمن علاوه بر بستن حساب های هلال احمر و صلیب سرخ، ندای کمک رسانی به مردم نیز داشت. این سیاست یک بام و دو هوای امریکا بود. هلال احمر و صلیب سرخ جهانی در همه جا باید آزاد باشد و از تمام دنیا کمک ها را به حادثه دیدگان ارسال کند.
امام جمعه شهرستان قدس تصریح کرد: مردم بصیر و دشمن شناس ایران می دانند که تاریخ غرب گرایی منقضی شده و در سخترین شرایط خودمان باید مشکلات خود را حل کنیم و مردم نشان دادند که در وضع بحرانی کنار هم هستند و می توانند کشور را اداره کنند و خدا خواست که پیام ملت به جهان مخابره شود که مسئولین غرب گرای امریکا پرست را از اشتباه خود بازدارند که بگویند راضی به دست درازی به سوی کشورهای غربی نیستیم.

امام جمعه شهریار

امام جمعه موقت شهریار: برخی افراد از حوادث سیل بهره برداری های سیاسی نکنند/اقدامات ارتش و سپاه در حوادث اخیر قابل تقدیر است

حجت الاسلام و المسلمین عبدالحسین حیدری امام جمعه موقت شهریار در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه که در مصلی امام خمینی این شهر برگزار شد ضمن اشاره به مناسبت های پیش روی در هفته آینده گفت: مناسبت هایی در هفته پیش رو داریم که مهمترین آن آغاز ماه شعبان است.
حجت الاسلام و المسلمین حیدری ادامه داد: مناسبت دیگر روز سلامتی است که به واقع میتوان گفت این سلامتی نعمتی است بزرگ که تا زمان داشتن آن کمتر توجه داریم و ایم را نیز میگوئیم که به دست اندر کاران سلامت آرزوی توفیق داریم و مناسبت بعدی ولادت سومین اختر تابناک امامت و ولایت است که به نام روز پاسدار نامگذاری شده است و البته ۲۰فروردین ماه سال ۵۹نیز رخدادی در تاریخ انقلاب داریم که روز قطع مراوده سیاسی با ایالت متحده آمریکا است.

امام جمعه موقت شهریار ادامه داد:در وقایع اخیر سیلی که رخ داد به نوعی آمریکا را رسوا کرد،قوانین متعددی در شورای حقوق بشر و سازمان ملل مبنی بر لزوم امداد رسانی به مناطق بحران زده غیر نظامی ها وضع شده است که بر اساس آن همه کشور ها موظف هستند که به مناطق بحران زده کمک کنند و هر تحریمی که مانع از نهاد هایی مانند صلیب سرخ و هلال احمر بشود.
حیدری افزود: این اقدام برابر است با جنایت علیه بشریت،آنهایی که تحریم کردند و مانع از تامین نیاز ها شده اند قطعا نمیتوانند ادعای دوستی با ملت ایران را داشته باشند،کار دشمن دشمنی و اعتماد به دشمن کاری است اشتباه و نباید حتی به آن دیگر فکر کرد.

وی گفت:مناسبت دیگر روز فناوری انرژی هسته ای است و این روز از این بابت است که ملت ایران بداند که چه مسیر پر فراز و نشیبی برای به دست آوردن این دانش ها چه شهدایی داده ایم و چه مرارت هایی را ملت متحمل شده اند،این روز بزرگ را باید گرامی داشت،های ها این را نیفتند که تن به مذاکرات هسته ای بزنیم که مشکلات اقتصادی حل شود اما چه شد؟این را امروز میگوئیم که مشکلات اقتصادی ریشه اش بیشتر در داخل و در مدیریت است.
امام جمعه موقت شهریار عنوان کرد: مشکلات اقتصادی با مذاکره حل نمیشود بلکه دشمن اگر در حوزه اقتصادی به این نتیجه برسد که میتواند به ما ضربه بزند هر مقدار بتواند تلاش میکند که از این مسیر نفوذ خود را انجام دهد ،باید هوشیار باشیم.

حیدری به روز جانباز و ایام ولادت حضرت ابوالفضل العباس(ع) و مناسبت های ماه شعبان اشاره کرد و در ادامه تصریح کرد:در ایام اخیر کشور با مشکل سیل روبرو شد که این اتفاق موجب سیل خروشان خدمات رسانی مردم به هم نوعان و هم وطنان بود و همچنین در این میان باید از ارتش ،سپاه ،بسیج و نیروهای مردمی و مسئولان تشکر کرد و همچنین این را باید در کنار این موضوع عنوان کرد که این اتفاقات نباید موجب شود که از آن بهره سیاسی و حزبی برد.

وی افزود:همه باید در این خصوص مراقبت کنیم که اتفاقات ناگوار کمتر شود و کاهش آلام مردم مهمترین موضوع در میان مسئولان و عموم مردم در این مواقع باشد و از این مهم برای تسویه حساب های سیاسی و حرف نا متعارف از تریبون ها استفاده نکنند.

 

 

امام جمعه شهرری: سیل برای مردم زحمت هایی داشت که مقصر آن خود مائیم

آخرین نماز جمعه ماه مبارک رجب المرجب در سال ۹۸ به امامت حجت الاسلام شاهچراغی در مصلی شهرستان ری برگزار شد.

حجت الاسلام شاهچراغی اظهار داشت: کشور ما بیست سال در خشکسالی و کمبود آب بود ولی اکنون سی و پنج سد کشور و سفره های زیرزمینی مملو از آب شده است، شکرگذاری فراموش نشود. البته در برخی استانها برای مردم زحمت هایی داشته که مقصر آن خود مائیم.

حجت الاسلام شاهچراغی در خطبه اول نماز جمعه در خصوص سبک زندگی اسلامی و اهمیت اطعام نمودن گرسنگان توسط حضرت علی (ع) و حضرت زهرا و اشاره آن در قرآن اشاره کردند: جالب نیست که ما وقتی می خواهیم به نیازمندان کمک کنیم آنها را به صف کنیم، این اهانت به فقرا است.

امام جمعه شهرری در خطبه دوم نماز جمعه با انتقاد به تعطیلات بیست روزه کشور اشاره و اظهار داشت: در این وضعیت اقتصادی چرا کشور باید بیست روز تعطیل باشد؟
این تعطیلی در دنیا بی سابقه است، من از شما می خواهم این باقیمانده ماه جاری همگان با نشاط کار کنند و جبران این تعطیلات را بکنند و مسئولین از دید و بازدید عید خودداری کنند ، شما ببینید مقام معظم رهبری اعلام نموده وقت نماز جماعت در ادارات را کوتاه نمایید و به کار مردم برسید.

شاهچراغی در خصوص سیلاب های اخیر در استان های کشور گفت: کشور ما بیست سال در خشکسالی و کمبود آب بود ولی اکنون سی و پنج سد کشور و سفره های زیرزمینی مملو از آب شد، شکرگذاری فراموش نشود البته در برخی استانها برای مردم زحمت هایی داشته که مقصر آن خود ماییم ، لایروبی نکردن رودخانه ها و ساختمان سازی در کنار رودخانه ها، تبدیل مسیر رودخانه به جاده، موجبات ویرانگری بیشتر سیلاب را به همراه داشت است.
از همدلی مردم و نظامیان عزیز تشکر می کنیم که به سرعت به فریاد مردم رسیدند، ما باید وحدت و همبستگی خود را به کوری چشم دشمنان داشته باشیم.
مسئله بعدی روز فناوری هسته ایست ، که موجبات پیشرفت ما در دارو و نیرو و… را به همراه داشته است.

 

 

حجت الاسلام والمسلمین روح الله باقری

امام جمعه پیشوا: ننگ نهادهای حقوق بشری در کمک به ایران

امام جمعه شهرستان پیشوا گفت: ننگ بر آمریکای مدعی حقوق بشر که حسابهای هلال احمر را مسدود میکند که مردم دنیا و دیگر کشورها نتوانند کمک کنند.

حجت الاسلام باقری افزود: وقتی کشور ایران که ششمین کشور دارای بیشترین بلایای طبیعی در جهان است تحریم میشود با ادعاهای حقوق بشرجور در نمی آید.

وی گفت: البته در سیل اخیر مسولان امر کوتاهی کرده و مردم نیز به هشدارها کم توجهی کردند که این مسایل باید بیشتر بررسی شود.

امام جمعه پیشوا افزود: همانطور که همه مردم عزیز شاهد بودند دستگاههای خدمات رسانی بخصوص سپاه ، ارتش، نیروی انتظامی و بسیج حقیقتا بیشترین کمک را کردند و اگر نیروهای تحت امر ستاد کل نیروهای مسلح نبودند معلوم نبود چه فاجعه بزرگتری ایران را در بر میگرفت.

وی گفت: با این حال همدلی و همیاری مردم در کمک رسانی به یکدیگر نقطه عطفی همیشه در تاریخ ایران زمین بوده است که از همان لحظات اول به یکدیگر کمک کردند که این باعث مباهات ایران اسلامی است.

حجت الاسلام باقری افزود: از نگاه دیگر این رحمت خدا جبران خیلی از کاستیها و کم آبیهای کشور بود که باید در این زمینه باید شکر گزار باشیم.

وی گفت: حالا علت هر چه بود چه کوتاهی مسئولان چه عدم توجه مردم یا تجاوز به طبیعت در هر صورت خسارتهای جانی و مالی زیادی دیدیم که باید هر چه سریعتر دولت جبران کند.

امام جمعه پیشوا افزود: الان وقت کمک فوری است و آنهایی که میتوانند با حضور خود و آنهایی که به هر نحوی توان دارند اقلام ضروری و نقدی را به نهادهای مربوطه تحویل دهند.

وی گفت: تا کنون چندین اعزام شامل تجهیزات ،اقلام ضروری و نیروهای جهادی از شهرستان پیشوا به مناطق درگیر سیل لرستان و خوزستان اعزام شده است.

دفتر ستاد نماز جمعه پیشوا هم پس فردا علاوه بر اعزام نیرو کمکهای مردمی را نیز اعزام میکند که امام جمعه نیز همراه آنان است.

امام جمعه موقت ملارد

امام جمعه موقت ملارد: کمک به مردم سیل زده نشانه وحدت در کشور است

نماز جمعه این هفته ملارد به امامت امام جمعه موقت شهر ملارد ، حجت السلام کاویانی و حضور نردم و مسئولان ولایت مدار ملارد اقامه شد.
کاویانی در ابتدا گفت :ایران اسلامی اگر همانند قبل به راه خود ادامه دهد بازهم بر آمریکا پیروز خواهد شد و تمام سیاست های دشمنان را خراب میکند . فردای ایران اسلامی مطعلق به جوانان ایرانی است که با انگیزه زیاد و ابتکارات خود آینده سازی خواهند کرد . تشکر ویژه ای از تمامی ارگان ها و نیرو های مسلح داریم که در اولین فرصت اقدام به کمک رسانی به تمام مناطق کشور که درگیر سیل بودند را انجام دادند ، برخی ها هم بدون منتطر بودن از این که دستوری ابلاغ گردد اقدام به کمکرسانی کردند که این نشان دهنده وحدت بین ملت ایران است.
امام جمعه موقت ملارد گفت: ماه شعبان ماه پیامبر است و این ماه مقدمه ورود به ماه خدا یعنی ماه رمضان است و باید بدانیم این ماه بسیار فضیلت دارد .پس از دفاع مقدس بسیاری از پاسداران انقلاب تلاش در آبادانی کشور داشته اند و طبق گفته مقام معظم رهبری : این عزیزانی که لباس سبز پاسداری را برتن کرده اند با تقوای خود ایران را خواهند ساخت.
سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تا کنون توانسته اند بیش از هزاران پروژه عمرانی را به سمر رسانده و توانسته با تشکیل گروه های جهادی و بسیجی به محرومیت زدایی زیادی دست پیدا کرده اند و مردم هم از این موضوعات خرسند هستند و همچنین در این روزهای سخت این نیروی بسیج و سپاه بود که از ابتدای تعطیلات به یاری مردم آسیب دیده سیل های شمال کشور و غرب کشور شتافت.

0

آخرین اخبار