کد خبر ۶۳۰۱۷۴ ۲۰ بازدید انتشار : ۱ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۰۰

حاشیه‌نگاری فارس از دیدار با بهار جان‌ها در حرم مطهر رضوی

به گزارش پایگاه خبری هنا به نقل از خبرگزاری فارس از مشهد، سالی که نکوست از بهارش پیداست و بهار مشهدی‌ها سال‌هاست با حضور رهبر قلب‌های عاشق در حرم مطهر سلطان علی ابن موسی الرضا(ع) آغاز می‌شود.

مشهدی‌ها یک هفته قبل به استقبال رهبرشان رفتند

مشهدی‌ها امسال هم یک هفته قبل از دیدار با رهبرشان در فضای مجازی مراسم استقبال به جا آوردند و با #بهاربیعت و #آمدبهار_جان‌ها وصف کردند حس‌شان را و بالیدند به عید دیدنی اول بهار در محضر رهبر انقلاب و البته جوانانی هم به این بسنده نکردند و صبح اول فروردین را با تقدیم شاخه گل به مردم در سطح شهر مشهد دعوت‌شان کردند که از عید دیدنی ساعت 15 در حرم امام رضا(ع) جا نمانند.

ساعت از 10 نگذشته که جزو خیل عاشقانی که رو به سوی حرم در حرکتند قدم برمی‌دارم و چه باشکوه است هم قدم شدن با مردمی که برای استقبال از بهار جان‌ها در راهند و می‌خواهند با گوش جان سپردن به سخنان رهبرشان طراوت بهار را بیشتر به جان بنشانند.

صف‌های پیچ در پیچ و مردمی که از همه جای ایران ساعت‌ها قبل از شروع مراسم خود را به صحن جامع حرم مطهر امام رضا(ع) رسانده‌اند تا بیعتی دوباره در بهار را با رهبرشان در تاریخ ثبت کنند.

هیچ چیز در عزم دیدار با یار خللی ایجاد نمی‌کند

نه طولانی بودن صف برای مشتاقان خسته‌کننده است که از ساعات ابتدایی صبح به انتظار ایستاده‌اند و نه حتی بارش باران در عزم‌شان خللی وارد می‌کند، سربازان قزوینی که برای این وعده دیدار انتقالی گرفته‌اند و به مشهد آمده‌اند و با وجود شیفت بودن در شب گذشته باز هم برای دیدار با فرمانده کل قوا خودشان را به حرم رسانده‌اند شاهدی بر این ادعا هستند.

رواق امام خمینی(ره) ساعت یازده بازگشایی می‌شود و هر لحظه بر حضور عاشقانه در رواق امام افزوده می‌شود، آن‌ها که انتهای صف در صحن جامع هستند دل در دلشان نیست و آرزو می‌کنند دیوارهای رواق امام خمینی(ره) به وسعت حضور همه منتظران جابه‌جا شوند و برخی که امیدی به ورود ندارند نامه‌هایشان را جلوی درب رواق امام خمینی(ره) به دست خادمان می‌رسانند.

جا ماندگان در صحن به تماشای رواق می‌نشینند

ساعت از ۱۴:۱۵ گذشته و مراسم کم کم آغاز می‌شود، درهای رواق امام خمینی(ره) بسته است و جاماندگان هم کم کم روی فرش‌های صحن‌ها می‌نشینند تا بتوانند مراسم را ببینند.

ساعت ۱۴:۴۵ است که مجری اجرای گروه سرود آوای رضوان به دو زبان را اعلام می‌کند که در وصف مولا علی(ع) می‌خوانند «سکان زمین و آسمان است علی/سلطان همه جهانیان است علی».

شعرخوانی صابر خراسانی و مداحی احمد واعظی هم در برنامه است و آنجا که حاج احمد از گام دوم می‌گوید و می‌خواند «گام دوم برای رفع فساد» شور جمعیت بیشتر می‌شود و او هم رساتر فریاد می‌زند و مداحی را تکرار می‌کند.

از جمله مهم‌ترین سخنرانی‌های سال رهبر معظم انقلاب سخنرانی نوروزی در حرم مطهر رضوی است و حضور مسؤولان نیز در این سخنرانی رسم هر ساله است.

مردم اما بین هر برنامه با شعار «ای پسر فاطمه منتظر تو هستیم» بی‌قراریشان را نشان می‌دهند، هر چه برنامه جلوتر می‌رود سکوت بین برنامه‌ها از طرف مجری بیشتر می‌شود تا عاشقان انتظارشان را رساتر فریاد بزنند.

رئیسی بت شکن، بت فسار رو بشکن

نوبت به حضور حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی که می‌رسد مردم با شعار «صل علی محمد، یاور رهبر آمد» به استقبالش می‌روند و در ادامه یک صدا فریاد می‌زنند «رئیسی بت شکن، بت فساد رو بشکن» که در پاسخ از رئیسی می‌شنوند «ان‌شاالله با کمک شما».

قلب‌ها تندتر می‌تپند و انتظار دارد به سر می‌رسد، گزارش عملکرد آستان قدس در این مدت گفته شده و حالا مردم چشم انتظار دیدار یارند.

عکس‌های رهبر انقلاب روی چفیه و پوسترهایی که دست مردم است به چشم می‌خورد و حالا بیشتر روی دست عکس‌ها را تکان می‌دهند و جمعیت پس از اعلام مجری با صلوات به استقبال رهبر می‌روند، شعارها متفاوت است، «خونی که در رگ ماست هدیه به رهبر ماست» و «ما اهل کوفه نیستیم علی تنها بماند» شعارهای قالب است.

حضور میهمانان خارجی پررنگ‌تر است

فشار و هیجان موج جمعیت را به چپ و راست می‌برد چهره‌ها بشاش‌تر می‌شوند و حالا با دو دست شعار می‌دهند، رهبر انقلاب بعد از کمی مکث با تشکر بسم‌الله را می‌گویند و فریاد «ای رهبر آزاده، آماده‌ایم آماده» مجدد رهبری را به سکوت و تشکر وادار می‌کند.

حالا سخنرانی شروع شده اما جمعیت همچنان ایستاده‌اند و جایگاه ویژه تنها جایی است که آرامش در آن برقرار شده است، همان‌جا که حضور میهمانان خارجی بیشتر از سال‌های قبل به چشم می‌خورد.

سخنرانی آغاز می‌شود و آنجا که رهبر انقلاب به احمق‌های درجه یک اشاره می‌کنند و از قول یکی از آن‌ها می‌گویند «اگر از برجام خارج بشویم در خیابان‌های ایران شورش اتفاق می‌افتد، مردم نان هم نمی‌توانند بخرند» و از قول یکی دیگر از احمق‌های درجه یک آمریکایی بیان می‌کنند «گفت آمریکایی‌ها ۲۰۱۹ کریسمس را در تهران جشن خواهند گرفت» مردم لبخند می‌زنند و رهبری اشاره می‌کنند مشخص نیست  این از حماقت آن‌ها است یا از خباثت که برای جنگ روانی این مسائل را بیان می‌کنند.

تکبیر جمعیت آنجا که رهبر انقلاب نوید پیروزی در جنگ همه جانبه با دشمن را می‌دهند  و می‌گویند دشمن را شکست خواهیم داد بلند می‌شود اما رهبری بلافاصله بعد از تکبیر می‌گویند «ولی کافی نیست» و مطالبه‌ بازدارندگی را به عنوان درخواست خودشان از همه جوانان، فعالان و مسؤولان مطرح می‌کنند.

مسؤولان آن‌جا با مشت گره کرده همراه مردم می‌شوند که رهبری می‌گویند «دشمن فهمیده ایران می‌تواند با هر دشمنی در منطقه مقابله کند و او را بکوبد»، تکبیر که تمام می‌شود رهبری ادامه می‌دهند «جمهوری اسلامی مشت محکم و دست قوی دارد باید در مسائل اقتصادی به اینجا برسیم، فرصتی که در سایه تحریم دشمنان در اختیار ماست».

اروپایی‌های وحشی مردم را متعجب می‌کند

اما رهبری واژه‌ای می‌گویند که مردم متعجب می‌شوند، آنجا که اروپایی‌ها را وحشی خطاب می‌کنند و خطاب به مردم می‌گویند «تعجب نکنید» و شرح می‌دهند با اینکه اروپایی‌ها کت، شلوار دارند و کروات می‌زنند، سامسونت به دست و ادکلن زده‌اند اما وحشی‌اند زیرا معتقدند کشتار نیوزلند اسمش تروریست نیست، و ادامه می‌دهند «اروپایی‌ها نه سیاستمدارانشان و نه مطبوعات حاضر نشدند نام این حرکت را تروریستی بگذارند، گفتند حرکت مسلحانه پس تروریست چیست؟»

گلایه رهبری از مجلس

سخنرانی رهبری اما گلایه هم داشت، یک گلایه از خودی‌ها و مقایسه با عملکرد دشمنان! وقتی آماری از کنگره آمریکا در سال‌های ۹۶ و ۹۷ ارائه کردند که طبق آن کنگره آمریکا ۲۲۶ طرح و لایحه علیه جمهوری اسلامی تصویب یا ارائه کرده و این را شرارت دانستند ادامه دادند «گله از مجلس خودمان بکنم، مجلس خودمان چند طرح و لایحه در مقابل خباثت‌های آمریکا ارائه یا تصویب کردند؟»

تقی‌زاده‌های امروزی پشت سر 2030 می‌ایستند

در بخشی دیگر رهبر انقلاب به « تقی‌زاده» و اعتقادش برای سر تا پا غربی شدن اشاره می‌کنند و کسانی که پشت سر ۲۰۳۰ می‌ایستند را «تقی‌زاده‌های امروز» خواندند ولی تاکید کردند که جوان‌ها و مردم انقلابی نخواهند گذاشت حرف «تقی‌زاده‌ها» به کرسی بنشیند و جوانان که این تاکید خوشایندشان بود ایستاده با شور و اشتیاق بیشتری تکبیر می‌گفتند.

تشکر رهبری از اعلام آمادگی جوانان

البته این تنها تاکید رهبری در خصوص جوانان نبود بلکه در بخشی دیگر اشاره کردند در گام اول انقلاب هدایت را امام می‌کرد ولی موتور حرکت را جوانان روشن می‌کردند و جوانان حاضر که بر نقش موثرشان در گام دوم انقلاب اشاره شده بود یکپارچه ندای «ای رهبر آزاده، آماده‌ایم آماده» را در رواق امام خمینی(ره) طنین انداز کردند و در مقابل تشکر رهبری را شنیدند.

هر جا تاکید بر توانایی و نوید موفقیت‌های آینده بود تکبیر جمعیت بلند می‌شد و آنجا که حرف از قاطعیت با دشمنان بود «نه سازش، نه تسلیم، نبرد با آمریکا» اتمام حجت مردم با مسؤولان بود.

سخنرانی با دعای رهبر انقلاب به پایان رسید و مردمی که با تجدید بیعت خود نشاطی چند برابر داشتند با شعارهایشان رهبری را بدرقه کردند.

به راستی اگر فقط همین سخنرانی ابتدای بهار رهبر معظم انقلاب سرلوحه کار مسؤولان و سیاست‌های داخلی و خارجی قرار گیرد یک سال را بس است تا در مسیر موفقیت بیشتر و بهتر گام برداریم.

برچسب ها :رهبر انقلاب
0

آخرین اخبار