کد خبر ۶۳۰۱۵۸ ۸ بازدید انتشار : ۱ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۵۰

رهبر انقلاب: از تحریم نباید بنالیم

رهبر معظم انقلاب در اجتماع زائرین و مجاوران حرم مطهر رضوی در نخستین روز از سال ۱۳۹۸ فرمودند: سال ۱۳۹۸ سال فرصت‌ها و گشایش است. البته کسانی که اظهارنظر دیگری می‌کنند و تهدید به رخ می‌کشند، دانسته یا ندانسته تحت تاثیر دشمنان این ملت‌اند. ما از تحریم نباید بنالیم. از آمریکا و اروپا هم نباید توقع داشت. باید طرح‌های مقابله با تحریم را بررسی و دنبال کنیم.

برترین‌ها: مراسم سخنرانی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی در نخستین روز از سال ۱۳۹۸، عصر امروز در جمع گسترده و پرشور هزاران نفر از زائران و مجاوران حرم مطهر حضرت علی بن موسی‌الرضا(ع) برگزار شد.

رهبر انقلاب در پیام نوروزی خود، سال جدید را سال «رونق تولید» نام‌گذاری کردند.

سخنان رهبر انقلاب در حرم رضوی

مهمترین محورهای سخنان رهبر انقلاب در حرم مطهر رضوی:

سلیقه زیبای ایرانی امروز را آغاز سال قرار داده است و سال شمسی ایرانی از آغاز بهار شروع می‌شود.

مطلبی که امروز آماده کردم که با شما برادران و خواهران عزیز در میان بگذارم ۴ موضوع است که امیدوارم بتوانم آنها را با اختصار به عرض برسانم.

یک موضوع در مورد سال ۹۸ و یک موضوع در مورد مسائل ما با دولت‌های غربی است و موضوع سوم درباره اقتصاد و شعار امسال است که عبارت است از شعار رونق اقتصادی و موضوع چهارم سخنی است با جوانان عزیز درباره مسائل کشور مسائل آینده و انقلاب.

برخی صاحب نظران در مورد سال ۹۸ اظهار نظر کردند که این سال سال تهدیدها است بنده مطلقاً این موضوع را قبول ندارم و معتقدم سال ۱۳۹۸ سال فرصت‌ها امکانات و گشایش است.

سال ۹۸، سال تهدید نیست، سال فرصت است.

مطلقا قبول ندارم که سال 1398، سال تهدیدها است.

سال 1398 به توفیق الهی، سال فرصت ها و گشايش است.

یکی از این احمق های درجه یک گفت، اگر امریکا از برجام خارج شود، در خیابان های تهران شورش می شود.

دو نظر وجود دارد که آیا اینها تحلیل شان اینقدر دور از واقعیت است و حماقت است یا قصد جنگ روانی داشته و خباثت دارند. ممکن است هر دو باشد، هم حماقت، هم خباثت.

دشمنان در سال ۹۷ نیز چنین رجزخوانی‌هایی داشتند و سعی می‌کردند توی دل برخی را خالی کنند.

بخشی از مشکلات اقتصادی مربوط است به تحریم های آمریکا و اروپا و بخشی مربوط به نواقص مدیریتی.

الان در کشور، در سطوح دولتی و در سطوح دانشگاهی، مطالعات وسیعی در مورد اینکه چگونه بتوانیم کشور را با درآمد غیر نفتی اداره کنیم.

در سال های دفاع مقدس، ما دست مان بسته بود. به ما حتی سیم خاردار هم نمی فروختند. همین سختی موجب شد صاحبان فکر و استعداد به فکر بیافتند و وضع وابستگی ما به بیگانه را تغییر دهند. امروز وضعیت ما از لحاظ دفاعی از همه کشورهای منطقه بهتر است.

به کوری چشم دشمنان، تقویت بنیه دفاعی را ادامه می دهیم.

ما از تحریم نباید بنالیم. از آمریکا و اروپا هم نباید توقع داشت. باید طرح های مقابله با تحریم را بررسی و دنبال کنیم.

همه قبول دارند که دشمن در حال جنگ اقتصادی با ماست. این را همیشه می گفتیم، بعضی باور نمی کردند. امروز همه قبول کرده اند. جنگ، فقط جنگ نظامی نیست.

برچسب ها :رهبر انقلاب
0

آخرین اخبار