کد خبر ۶۲۸۳۹۷ ۳۰ بازدید انتشار : ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۳
نماینده مردم خرم‌آباد در مجلس:

روند کند تکمیل پروژه راه آهن خرم‎آباد نگران کننده است/برای تامین اعتبار با چالش مواجه‌ایم

نماینده مردم خرم‌آباد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه از روند کند عملیاتی شدن این پروژه بسیار نگران هستیم گفت: سال آینده برای تامین اعتبار این پروژه با چالش مواجه‌ می‌شویم.

به گزارش پایگاه خبری هنا به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از سفیر افلاک، محمد بیرانوندی شامگاه دوشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه استان بابیان اینکه انقلاب اسلامی باگذشت 40 سال اکنون به کمال رسیده است اظهار داشت: ازاین‌پس نیز باید با عقلانیت انقلاب را به‌پیش ببریم.

 

وی با اشاره به مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم افزود: امروز مردم به‌سختی زندگی می‌کنند که باید پیگیر مسائل و مشکلات مردم باشیم و رسانه‌ها نیز مسائل را نقد کنند و به اقداماتی که صورت گرفته بپردازند.

 

نماینده مردم خرم‌آباد در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: اقداماتی که یک نماینده باید انجام دهد این بوده که از حقوق مردم در صحن علنی مجلس و کمیسیون‌ها دفاع کند در این راستا در حد توان و بضاعت خود از حق‌وحقوق مردم دفاع کرده‌ام؛ همچنین حضور جهت تصویب لوایح و نوشتن طرح نیز از اقدامات است که در همین راستا اقداماتی انجام‌شده و رتبه بودجه عمرانی استان هشتم بود که در مقایسه با سنوات گذشته وضعیت خوبی داریم.

 

وی با اشاره به اینکه چالش پیش روی کشور در آینده آب است بیان کرد: برای سد مخملکوه و زیبا محمد ردیف اعتباری یک بود که امسال در زمان تنظیم لایحه بودجه بازهم ردیف یک داده بودند که پس از پیگیری‌های انجام‌شده ۱۰میلیارد تومان در لایحه بودجه ۹۸ برای سد مخملکوه و مبلغی برای زیبا محمد گرفته‌شده است و 10 روز آینده سد مخملکوه کلنگ زنی می‌شود.

 

بیرانوندی بابیان اینکه اعتبار پروژه راه‌آهن دورود - خرم‌آباد سال آینده با چالش روبه‌رو می‌شود تصریح کرد: اعتبار این پروژه از سهام فولاد تأمین می‌شود که این اعتبار تا انتهای امسال تأمین می‌شود ولی برای سال آینده با چالش روبه‌رو هستیم.

 

وی با اشاره به پیشرفت 37 درصدی این پروژه گفت: از روند کند عملیاتی شدن این پروژه بسیار نگران هستیم که تلاش می‌کنیم از محل دیگری اعتبار آن تأمین شود چراکه بسیاری از مردم در آرزوی شنیدن سوت قطار در خرم‌آباد هستند.

 

نماینده مردم خرم‌آباد در مجلس شورای اسلامی به موضوع ناپایداری مدیریت در استان اشاره و خاطرنشان کرد:  من نیز همچون مردم از ناپایداری مدیریت استان به‌ویژه آموزش‌وپرورش می‌نالم و از عمق وجود برای بچه‌های مظلوم نگران هستم چراکه آموزش‌وپرورش لرستان به‌اندازه‌ای آسیب‌دیده که توان جابه‌جایی مدیر را ندارد.

 

وی اظهار داشت: ناپایداری‌های مدیریتی سهم عمده‌ای در وضعیت کنونی آموزش‌وپرورش دارد که در همین راستا پیگیری‌هایی جهت تثبیت مدیریت انجام‌شده و انتظار داریم نمایندگان، جناح‌های مختلف و مدیران در این راستا نیز ورود کنند.

 

بیرانوندی بابیان اینکه برای رفع مشکلات معیشتی فرهنگیان پیگیری‌های انجام‌شده است افزود: وضعیت معیشتی فرهنگیان بهتر می‌شود و همچنین هر طرح و لایحه‌ای که در رابطه با ایثارگران به صحن مجلس آمده با اکثریت آرا به تصویب رسیده است.

 

وی بیان کرد: در راستای انتصاب مدیران بومی نیز با توجه به اینکه توانایی نیروهای بومی را باور دارم سعی می‌کنم چنانچه قرار است مدیری جابه‌جا شود مدیر بومی جایگزین شود.

 

0

آخرین اخبار