کد خبر ۶۲۸۳۷۳ ۱۹ بازدید انتشار : ۲۲ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۵۸
دانشجو گزارش می‌دهد

دانشجویان بجنوردی ثابت کردند که از انقلاب دست بر نمی‌دارند/تریبون آزاد دانشجویان مورد استقبال مردم قرار گرفت

گروه دانشگاه

گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، حسین اکبری؛ صبح امروز، آحاد مردم شهیدپرور بجنوردی، به خیابان آمدند و برای بار چهلم با انقلاب بیعت کردند. امروز در بجنورد همه بودند. زن و مرد، کارگر و مهندس، پیر و جوان، دانشجو و دانش آموز؛ در یک کلام همه آمده بودند تا بار دیگر نشان دهند مردم خراسان شمالی با وجود تمامی مشکلات، سختی‌ها و ناملایمات، پای انقلاب ایستاده اند و انفجار نور سال ۵۷ را به دلیل برخی معضلات رها نمی‌کنند.

مردم آمده بودند؛ حرف‌های زیادی برای گفتن داشتند و البته ۲۲ بهمن گوشی برای شنیدن سخنان مردم بود. مردم با قاطعیت رو به روی استکبار ایستادند، دشمنان را ذلیل، مسئولان را برای حل مشکلات تشویق و خائنان را محکوم کردند.

در جمع وسیع مردم صحنه‌های خارق العاده‌ای به چشم می‌خورد. گاهی یک زوج با فرزندی در گهواره توجه را جلب می‌کرد و گاهی پیرمردی که با عصا به راهپیمایی آمده بود. به نزدیک این پیر رفتیم و دلیل آمدنش را پرسیدیم و او با صدای خسته اش گفت: تو نمی‌دانی ما چه کشیده ایم. نمی‌دانی چه وضعی بود. جوان هایمان را یکسره در زندان می‌انداختند و اگر کسی اعتراض می‌کرد بلایی سرش می‌آوردند که خدا می‌داند. خمینی ما را نجات داد.

اما بخش مهمی از سیل عظیم مردم حاضر در راهپیمایی را جوانان تشکیل می‌دادند. جوانانی که نه امام را دیده اند و نه جنگ را. جوانانی که صبح تا شب صدای لجن پراکنی‌های رسانه‌ها علیه حکومت در گوششان است. اما باز هم آمده بودند. این جوانان را شاید بتوان اصلی‌ترین دستاورد نظام اسلامی دانست. یکی از این جوانان به خبرنگار ما گفت: کشور اینک در شرایط حساسی قرار دارد و اگر به سلامت ۴۰ سالگی انقلاب را پشت سر بگذاریم قطعا دشمنان مایوس می‌شودند؛ البته قطعا پشت سر خواهیم گذاشت و یقینا مایوس‌تر نیز می‌شوند.

وی افزود: وجود برخی مشکلات اقتصادی مردم را در تنگنا قرار داده است، اما این دلیلی برای نیامدن به راهپیمایی نیست. حل مشکلات ساده است، اما همتی همت وار می‌طلبد. جوانان می‌توانند علمداری برون رفت از مشکلات را بر عهده بگیرند و یقینا ما از مشکلات رها خواهیم شد.

صادق صالحی یکی دیگر از جوانان دانشجویی بود که در راهپیمایی حضور داشت. صالحی به خبرنگار ما گفت: استقلال، آزادی و جمهوریت کلید واژه‌هایی است که باعث شده انقلاب ما سرپا بماند. این سه کلمه همراه با رهنمود‌های رهبر انقلاب در حال گسترش است. امروزه در هر لحظه کشور مستقل تر، آزاد‌تر و مردمی‌تر می‌شود. مردم اینک سرنوشت خود را تعیین می‌کنند که این دستاورد بزرگی است.

این دانشجو به ناتوانی آمریکا در تقابل با ایران اشاره کرد و ادامه داد: آن‌ها فهمیده اند که کارشان تمام است. انقلاب اینک در والاترین جایگاه خود قرار دارد. جهان در کار ما مانده و ملت و انگیزه ما را نمی‌توانند با حساب و کتاب‌های خود تحلیل کنند. اما همگی می‌دانیم که بخشی از مردم در شرایط نامساعدی زندگی می‌کنند و بر مسئولان نظام واجب شرعی است که فورا به این موضوع رسیدگی کنند.

وی در پایان صحبتش نیز گفت: ما میراث امام خمینی را از دست نخواهیم داد. پس از امام، آیت الله خامنه‌ای به خوبی توانستند برخی جریانات را کنترل کنند. باید قبول کرد که مدیریت کشور پس از امام خمینی بسیار سخت‌تر بود. اما جانشین صالح امام ما را به رشد رساند. ما زیر سایه‌ی ولایت به پیروزی نهایی خواهیم رسید.

برهان موسوی، دانشجوی دیگر حاضر در راهپیمایی عظیم ۲۲ بهمن نیز گفت: جمهوری اسلامی توانسته چهل سال عمر خود را بگذراند و این یعنی انقلاب ما کارآمد است. کشوری که بتواند ۴۰ سال دشمنی خبیثانه را خنثی کند بسیار قدرتمند است. ما به واسطه ملت عزیزمان این قدرت را داریم.

موسوی همچنین بیان کرد: دشمنان ما اعم از سعودی ها، اسرائیلی‌ها و آمریکایی‌ها بدانند جوانان دهه هفتادی قدرتمندتر از جوانان ابتدای انقلاب در صحنه هستند. این جوانان اینک حاضرند صد‌ها کیلومتر دور‌تر از وطن نیز جانشان را برای اسلام و کشورشان بدهند. این روحیه برای نابودی اسرائیل بسیار مناسب است.

اما دانشجویان در این روز سخنان دیگری نیز داشتند؛ دانشجویان بجنوردی با برپا کردن تریبون آزاد دانشجویی در مسیر راهپیمایی از دغدغه‌های خود گفتند و از مسئولین مطالباتی را داشتند که این تریبون با استقبال مردمی هم همراه شد. دانشجویان بجنوردی ثابت کردند که از انقلاب دست بر نمی‌دارند!/تریبون آزاد دانشجویان مورد استقبال مردم قرار گرفت

ملت عزیز ایران چهل سالگی انقلاب را جشن گرفتند. ما چهل سال کنار هم بوده ایم. چهل سال است که گاهی شاد بوده ایم گاهی غمگین، اما هیچ زمانی پشت یکدیگر را خالی نکردیم. مردم این سرزمین امروز نشان دادند با وجود تمام مشکلات حاضر نیستند دست از انقلاب و کشور خود بکشند؛ اما این حضور همراه با یک هشدار به تمامی مسئولانی بود که وظیفه‌ی بهبود معیشت را برعهده دارند. مردم در ۲۲ بهمن به وظیفه‌ی خود عمل کردند و اینک نوبت به مسئولان است.
برچسب ها :رهبر انقلاب
0

آخرین اخبار