کد خبر ۶۲۸۳۴۰ ۱۵ بازدید انتشار : ۲۲ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۳

لرستان| 155 طرح جهاد کشاورزی دهه‌فجر در کوهدشت افتتاح شد

مدیر اداره جهاد کشاورزی کوهدشت گفت: در دهه‌ فجر امسال 155 طرح تولیدی، عمرانی و خدماتی جهاد کشاورزی در این شهرستان به بهره‌برداری رسید.
- اخبار استانها -

فرج‌علی امیری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کوهدشت اظهار داشت: در دهه‌ فجر امسال 155 طرح تولیدی، عمرانی و خدماتی جهاد کشاورزی در بخش‌های مختلف این شهرستان به بهره‌برداری رسید.

وی افزود: 132طرح دامپروری شامل پرواربندی بره، گوساله، پرورش گوسفند و ساخت جایگاه‌های صنعتی و سنتی با میزان سرمایه‌گذاری 16.24میلیارد، اشتغال مستقیم 155 نفر و میزان تولید هزار و 272 تن گوشت قرمز و 2 هزار تن خوراک دام و طیور است.

بیش از 14 هزار خانوار خراسان جنوبی از پروژه‌های جهاد کشاورزی بهره‌مند می‌شوند118 میلیارد تومان پروژه‌های جهاد کشاورزی استان بوشهر افتتاح می‌شودوزیر جهاد کشاورزی از پروژه‌های آبخیزداری گلستان بازدید کرد

مدیر اداره جهاد کشاورزی کوهدشت عنوان کرد: پنج طرح پرواربندی بره به ظرفیت 2هزار و 800 رأس، شامل کارخانه خوراک دام و طیور به‌ظرفیت 2 هزار تن و 126 طرح دامپروری کوچک روستایی بوده که محل اعتبار این طرح‌ها از محل تسهیلات اشتغال روستایی و فراگیر توسط پنج بانک و صندوق مهر امید است.

وی بیان کرد: طرح‌های فنی و زیربنایی شامل 25کیلومتر جاده بین مزارع و باغات به‌منظور دسترسی آسان جهت عملیات کاشت، داشت و برداشت در 2هزار هکتار از اراضی باغی، زراعی و احداث کانال آب‌بر برای استفاده بهینه و صرفه‌جویی آب برای آبیاری 200هکتار از باغات میوه  و ساخت یک واحد بند ذخیره آب برای آبیاری 3هکتار از باغات میوه بوده‌است.

امیری گفت: بهره‌برداری از ایستگاه چم‌کوشک طولابی در حاشیه رودخانه سیمره برای آبی‌نمودن 500هکتار از اراضی و اشتغال 144نفر با تخصیص اعتبار 9میلیارد و 800میلیون تومان، پرداخت تسهیلات برای آبیاری 62هکتار از اراضی واقع در بخش‌های مرکزی، طرهان و کوهنانی از دیگر اقدامات جهاد کشاورزی کوهدشت در دهه‌فجر امسال است.

برچسب ها :کوهدشت
0

آخرین اخبار