کد خبر ۶۲۷۳۵۵ ۲۰ بازدید انتشار : ۲۱ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۳۱
در خطبه های این هفته نماز جمعه استان کرمان عنوان شد؛

آمریکا در عرصه های مختلف بی اعتبار است/تابستان داغ برای آمریکایی ها یک زمستان سرد شد

آیین نماز عبادی- سیاسی جمعه این هفته نیز با حضور گسترده مردم مومن و انقلابی دیار کریمان در نقاط مختلف استان کرمان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری هنا به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از راه آرمان؛ آیین نماز عبادی- سیاسی جمعه این هفته نیز با حضور گسترده مردم مومن و انقلابی دیار کریمان در نقاط مختلف استان کرمان برگزار شد که مشروح خطبه ها را در زیر می خوانید:

   امام جمعه کرمان:آمریکا در عرصه های مختلف بی اعتبار است

حجت الاسلام حسن علیدادی سلیمانی نماینده ولی فقیه در استان کرمان در خطبه های ظهر امروز نماز جمعه شهر کرمان در جمع مردم  و مسئولین با اشاره بهسخنان مقام معظم رهبری گفت: این بیانات باید به دستورالعمل مبدل شوند.

وی با تأکید بر اینکه آمریکا کشوری است که در عرصه های مختلف بی اعتبار است، عنوان کرد: حضور مردم در صحنه یکی از فرمایشات مقام معظم رهبری است:حضور مردم موجب پیروزی انقلاب اسلامی در صحنه های مختلف شده است.

امام جمعه شهر کرمان تصریح کرد:رهبر فرزانه انقلاب فرموده اند به دشمن اعتماد نکنید؛ راه عبور از مشکلات اعتماد به درون کشور و در دستور قرار دادن مدیریت جهادی است.

حجت الاسلام و المسلمین علیدادی سلیمانی در پایان ضمن گرامیداشت روز ولادت حضرت زینب کبری(س) خاطر نشان کرد:پرستاران بصیرت، ایثار و مقاومت حضرت زینب (س) را الگوی خود قرار دهند‌؛حضرت زینب (س) در دفاع از دین، حفظ حجاب و عفاف و انتقال پیام انقلاب شکوهمند حسینی (ع) در طول تاریخ بی نظیر و بی بدیل بود. 

امام جمعه ریگان:انحصار طلبی در جامعه اسلامی معنا ندارد/تابستان داغ برای آمریکایی ها یک زمستان سرد شد

حجت الاسلام علی رنجبر ماهانی در خطبه های امروز نماز جمعه ریگان اظهار داشت:امروز مقام و منزلت که برای پرستاران قائل هستیم به حجاب و عفاف زینبی آراسته شده است،فضائل اخلاقی باید از کودکی و سنین کوچک در جامعه نهادینه شود.کسی که در مسائل پیش پاافتاده گذشت نداشته باشد چگونه میتواند در مسائل بزرگ ایثار و گذشت داشته باشد.

وی همچنین در ادامه با اشاره به دیدار ولی امر مسلمین امام خامنه ای در جمع مردم قم افزود: رهبری در این دیدار فرمودند ضعف دستگاه محاسباتی آمریکا یک واقعیت انکار ناپذیر است اما عده ای غرب زده پُز قدرت محاسباتی آمریکایی ها را می دهند.

امام جمعه ریگان بیان داشت:ما اگر به فرمایشات امام خمینی(ره) و امام خامنه ای توجه داشته باشیم نه امام ۵۷ از قدرت آمریکا هراس داشت و نه امام ۹۷ دلهره آمریکا را دارد،ضربه ای که نظام از نفوذی های داخلی خورده است از آمریکا نخورده است.نگرانی که امامین انقلاب از نظام داشته اند نگرانی از داخل کشور بیش از خارج کشور بوده است،آقا بارها تاکید بر حل مشکلات معیشتی مردم به ویژه قشر ضعیف داشتند.

وی افزود:برخی امتیازها چرا باید برای اشخاص خاص باشد،انحصار طلبی در جامعه اسلامی معنا ندارد.انحصار طلبی و کارشکنی در تولید داخل و دلال بازی تا حل نشود مشکلات مردم هم حل نخواهد شد.

رنجبر ماهانی در ادامه با بیان اینکه ما باید یک مرور و مقایسه ای داشته باشیم از چهل سال انقلاب اسلامی تا به امروز، افزود: در چهل سال پیش محمد رضا پهلوی برای برکناری نخست وزیر مجبور شد سه هفته در آمریکا بماند تا رضایت اربابان خودش را جلب کند.رئیس یک مملکت، شاه یک مملکت اینقدر در مقابل بیگانگان نوکر و تسلیم بود این وضع چهل سال پیش ما بود اما امروز به فضل الهی سردار سرافراز سپاه ما در جواب عربده کشی های ترامپ میگوید آقای ترامپ قمارباز طرف حساب شما من هستم.

وی ادامه داد:امروز بعد از چهل سال ایستادگی و مقاومت پدر صنعت موشکی اسرائیل که دشمن ماست به احترام کسانی که موشک کروز زمینی را ساختند کلاه از سر برمیدارد این عزت نظام اسلامی ماست.رژیم صهیونیستی و آمریکا در بهار۹۷ امسال یک کارگروه مشترک تشکیل دادند تا معترضان داخلی را تشویق به اغتشاش کنند و نام این پروژه هم تابستان داغ بود تمام هدفشان نا آرامی در داخل کشور و تضعیف نظام بود .به فضل خدا این تابستان داغ برای آمریکایی ها یک زمستان سرد شد و روسیاهی اش بر چهره آمریکایی ها خواهد نشست و این دشمنی ها تمام شدنی نیست.

این مقام مسئول بیان کرد:سفر وزیر خارجه دوره گرد امریکا به ۸کشور عربی برای این بود که جلوی نفوذ جمهوری اسلامی را در منطقه بگیرد،دشمنان به دنبال ایجاد اختلاف بین شیعه و سنی هستند تا از این موضوع بهره برداری کنند.

رنجبر ماهانی با بیان اینکه ما صدای افول آمریکا را نه تنها از زبان رهبر عزیزمان میشنویم بلکه از داخل آمریکا هم میشنویم.،تصریح داشت:به گفته یک نویسنده آمریکایی صدای تق تق زیرساخت های آمریکا به گوش میرسد.جاده های فرسوده،لوله های ترکیده،فقر ،سیم های برق فرسوده و بسیاری موارد دیگر همه اینها آتش زیر خاکستری است که هر از چندگاهی به بهانه های مختلف شعله میکشد.

وی افزود:آمریکایی که میخواهد برای ما اشتغال ایجاد کند و اقتصاد ما را درست کند خودش وضعیتش اینچنین است.سالانه ۱۱میلیون نفر از مردم آمریکا روانه زندان می شوند و چهل میلیون از مردم آمریکا در فقر مطلق به سر میبرند.

امام جمعه ریگان در پایان عنوان داشت:همه اینها حاکی از افول آمریکاست این را به داخلی ها باید گفت که آمریکا اگر هنر دارد برود مشکلات خودش را حل کند.

امام جمعه رفسنجان:وضعیت معیشت مردم مورد توجه قرار گیرد/مردم تا کی تاوان این سوء مدیریت ها را بدهند

حجت الاسلام رمضانی پور در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر رفسنجان با توصیه نمازگزاران به رعایت تقوای الهی و اصلاح ذات البین اظهار داشت: در بحث آزاد سازی زندانیان همیشه شما مردم در مراسم گلریزان شرکت می کردید، امسال مسائل مالی سخت شده اما صدقه دادن به این وضع کمک می کند و می شود به عنوان رفع مظالم ورود پیدا کرد و مدیریت شده اقدام کرد.

رمضانی پور گفت: هم اکنون 53 زندانی مدنظر ستاد دیه شهرستان هستند که می توانند تا قبل از پایان سال با کمک شما مردم بزرگوار، رهایی یابند.

وی در ادامه به بحث اشتغال اشاره کرد و گفت: اشتغال اگر بخواهد در شهرستانی مثل رفسنجان ایجاد شود انگیزه بالا و اراده ی قوی در مردم و مسئولان را می طلبد، مسئولان راه را هموار و در دادن مجوزها همکاری نکنند نه اینکه سنگ بیاندازند، سنگ اندازی هنر نیست ، اگر قانون نقص دارد به نمایندگان مطرح کنید تا اصلاح شوند و گرفتاری های در این خصوص برطرف شود.

خطیب جمعه رفسنجان خاطر نشان کرد: مسئولان پای کار آیند ، ما فقط تذکر می دهیم و راهنمایی می کنیم اگر لازم باشد در جلسات حضور پیدا می کنیم و حتی به مرکز استان می رویم، برای یک شغل هم حاضریم تلاش کنیم تا محقق شود و یک جوان رفسنجانی بر سر کار برود.

رمضانی پور بیان داشت: از مدیریت محترم مس سرچشمه خواسته ایم که در اسرع وقت در خود مس و جوانب آن در شهرستان که معین اقتصادی آن نیز هستند در اواخر سال کاری انجام دهند.

امام جمعه رفسنجان با تبریک میلاد با سعادت حضرت زینب کبری(س) و گرامیداشت مقام پرستار بیان داشت: تاثیر پرستاران واخلاق مداری آنان در امر بهبودی و درمان بیماران بسزاست، پرستاران پرستاری را برای خود یک نردبان سعادت و عظمت بدانند.

وی در ادامه به فرمایشان گهربار رهبر فرزانه انقلاب در جمع هزاران نفر از مردم انقلابی و مومن قم در 19 دیماه امسال اشاره کرد و اظهار داشت: رهبر انقلاب قم را سرچشمه اصلی انقلاب برشمردند ، مردم قم همواره در خط مقدم انقلاب قرار داشتند و نباید اجازه دهند دستهای خائنانه به این کانون بزرگ دستبرد بزنند.

رمضانی پور گفت: این سخن رهبری است که فرمودند دشمنان ما چه احمق هایی هستند که می گویند ایران حقوق بشر را از عربستان سعودی یاد بگیرد، یعنی اینقدر اینها سرشان را در آخور خودشان کردند و نمی بینند دنیا عربستان را محکوم می کند به خاطر کودک کشی و زنان یمنی و حتی در خود کشور عربستان که خاشقجی را به طرز فجیعی کشتند ، چقدر پول برایتان مهم است که اینطور سخنانی را می گویید.

وی ادامه داد: رهبری خطاب به مسئولان فرمودند مشکلات طبقات ضعیف از جمله اساسی ترین کارهای مسئولان است، باید وضعیت معیشت مردم مورد توجه قرار گیرد اما می بینیم اصلا نظارتی نیست تا کی باید مردم تاوان این سوء مدیریت را بدهند به پایان سال نزدیک می شویم.

رمضانی پور بیان داشت: این عدم کارآمدی را می رساند گه گوشت به قیمت 90 هزار تومان بیشتر یا کمتر می رسد ، در تلویزیون اعلام می کنید که مرغ سیر کاهش قیمت پیدا می کند و به ده هزار تومان می رسد ای کاش شما لال می شدید و حرف نمی زدید همین که صحبت می کنند وضع بدتر می شود و قیمت می رسد به 14 هزار تومان.

وی افزود: مردم چطور باید زندگی کنند چرا نباید به فکر باشید ، ما داریم وظیفه مان را انجام می دهیم حرف دل مردم را می زنیم بعد هم شما می گویید امام جمعه ها، اگر امام جمعه نگوید پس چه کسی بگوید کجا شما حرف مردم را می زنید؟

خطیب جمعه جمعه رفسنجان گفت: از خبرنگاران می خواهم بطور شفاف این سخنان را رسانه ای کنید همه جای کشور بدانند که ما از حقوق مردم دفاع می کنیم و امیدواریم به رگ غیرت این مسئولان بر بخورد تا یک حرکت و کاری را برای این مردم و نظام انجام دهند.

وی تصریح کرد: برخی این مشکلات را به گردن رهبر انقلاب می اندازند، رهبر انقلاب چه کار می تواند بکند آیا قدرت اجرایی دارد در این زمینه؟ شما هستید که باید به این فرمایشات و تذکرات و رهنمودها عمل کنید انشالله که به خود آیید، از رئیس جمهور محترم گرفته، هیات دولت و مجلس یک ذره به خودشان اجازه دهند که حرکتی بکنند تا وضعیت بهتر از این شود.

رمضانی پور همچنین در خصوص بودجه ی سال 98 بیان داشت: این بحث توجه مضاعف می طلبد ، در بودجه 98 چیزی را که بخواهد کار عمرانی در کشور انجام شود مشاهده نمی شود معمولا هم بودجه های عمرانی به صفر می رسد و بودجه های فرهنگی هم کاهش پیدا می کند و همین میزان بودجه فرهنگی نیز فرهنگ و ارشاد اسلامی در موسیقی و کنسرت مصروف می دارد و کاری به قرآن و مسائل دینی ندارند ، به بودجه های فرهنگی و کارهای زیر ساختی در کشور توجه کنید.

وی افزود: در بحث حقوق ها بصورت پلکانی عمل کنید نه اینکه شما 20 درصد را مشخص کنید و فردی که 20 میلیون حقوق می گیرد با 20 درصد افزایش حقوق، چند میلیون به حقوقش اضافه می شود ، نکنید این کار را .

رمضانی پور ادامه داد: با این اقدام طبیعی است که هرچه درآمد کسب می کنید به جیب افراد می رود و چیزی برای عمران و آبادانی باقی نمی ماند ، من از نمایندگان مجلس می خواهم با دقت توجه و لایحه بودجه را تصویب کنند، سال به سال بودجه بدی بسته می شود که کارآمدی برای نظام ندارد مجلس می تواند کنترل کند حتی اگر دولت زیاده خواهی کرده اما مجلس می تواند جلوی این بریز و بپاش ها و اسراف را بگیرد .

خطیب جمعه رفسنجان همچنین از نمایندگانی که در خصوص خصوصی سازی ها نامه ای را به رئیس دستگاه قضا ارسال نمودند قدردانی کرد .

انتهای پیام

برچسب ها :رهبر انقلاب
0

آخرین اخبار