کد خبر ۶۲۷۲۱۰ ۴۹ بازدید انتشار : ۱۹ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۴۴
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری سلسله،خبرداد :

کشت گیاهان دارویی در 60 هکتار از عرصه های ملی سلسله

"امیرمحمد نظرپوری" از کشت گیاهان دارویی در 60 هکتار از عرصه های ملی سلسله خبرداد.

به گزارش پایگاه خبری هنا به نقل از خبرگزاری برناازلرستان؛ نظرپوری در این خصوص، اظهارکرد: در ادامه فعالیت های سال گذشته و با هدف توسعه گیاهان دارویی در شهرستان سلسله، 60 هکتار از مراتع منطقه جوانمرد با مشارکت مردم ، به کشت گیاه آنغوزه اختصاص یافته است.

اوافزود: توسعه و کشت گیاهان داروئی در عرصه های ملی و منابع طبیعی از مهمترین سیاست های اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سلسله در چند سال گذشته است که علاوه بر افزایش گونه های گیاهی باعث پایداری منابع طبیعی و عرصه های ملی نیز شده است.

 نظر پوری  هدف از کاشت گیاهان دارویی را حفظ، احیاء و بهره برداری از منابع طبیعی، جلوگیری از فرسایش خاک، افزایش تولید و درآمد مردم منطقه، تبدیل اراضی کم بازده به کشت گیاهان دارویی از جمله آنغوزه دانست که نسبت به سایر اقلام زراعی (گندم و جو) دارای صرفه اقتصادی بیشتری است.

اوتصریح کرد: گیاهان دارویی یکی از منابع ارزشمند در گستره وسیع منابع طبیعی هستند که با شناخت علمی، کشت، توسعه و بهره برداری صحیح می‌تواند علاوه بر کمک به حفظ رویشگاه‌های طبیعی موجود، نقش مهمی در سلامت جامعه، اشتغالزایی و صادرات غیر نفتی داشته باشد.

 

برچسب ها :سلسله
0

آخرین اخبار