کد خبر ۶۲۷۰۴۱ ۴۴ بازدید انتشار : ۱۷ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۵۵
حجت‌الاسلام کلانتری:

وظیفه ما معرفی دانشگاهی در تراز انقلاب اسلامی است

به گزارش پایگاه خبری هنا به نقل از گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم کلانتری، معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد در جلسه شورای اداری دانشگاه آزاد همدان گفت: بنده برای ابراز همدردی و ابلاغ پیام تسلیت دکتر ولایتی رئیس هیأت مؤسس و امنا و دکتر طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی به خانواده مرحومه سیده نگار باب‌الحوائجی دانشجوی کارشناسی ارشد علوم و صنایع غذایی دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم تحقیقات که در حادثه مصیبت‌بار واژگونی اتوبوس واحد علوم تحقیقات دار فانی را

به گزارش پایگاه خبری هنا به نقل از گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم کلانتری، معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد در جلسه شورای اداری دانشگاه آزاد همدان گفت: بنده برای ابراز همدردی و ابلاغ پیام تسلیت دکتر ولایتی رئیس هیأت مؤسس و امنا و دکتر طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی به خانواده مرحومه سیده نگار باب‌الحوائجی دانشجوی کارشناسی ارشد علوم و صنایع غذایی دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم تحقیقات که در حادثه مصیبت‌بار واژگونی اتوبوس واحد علوم تحقیقات دار فانی را وداع گفته بود به همدان آمدم و باید عرض کنم که این سانحه کل کشور را داغدار کرد.

کلانتری در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه همدان شهری عالم پرور در کشور است، گفت: از دانشگاه آزاد اسلامی این شهر نیز انتظار عالم پروری را داریم و با امکانات و ظرفیتی که در واحد همدان وجود دارد، به طور یقین این انتظار قابل تحقق است.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به تاریخچه شکل گیری دانشگاه‌ها در غرب، گفت: وظیفه ما در دانشگاه آزاد این است که بتوانیم دانشگاهی در تراز انقلاب اسلامی را به جامعه ایران و جهان معرفی کنیم.

وی اظهار کرد: دانشگاهی هم تراز انقلاب اسلامی دانشگاهی است که فکر و اندیشه تولید کند، متحول کننده جامعه باشد و با تولید علم در جامعه تأثیر گذاری خود را در عرصه‌های گوناگون مشخص و معین کند.

کلانتری خاطر نشان کرد: بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری، دانشگاه در خور شآن انقلاب اسلامی باید بر مبنای ارزش‌های الهی برای ساختن انسان الهی در مرز دانش حرکت کند.

وی تصریح کرد:در جهان امروز، انقلاب اسلامی تنها منادی اسلام ناب محمدی است و ما باید خدا را محور فعالیت و تولید علم در دانشگاه قرار دهیم.

معاون فرهنگی دانشگاه آزاد با تأکید بر اینکه رویکرد اصلی دانشگاه آزاد اسلامی نگاه اصیل و جدی به فرهنگ است، گفت: دانشگاه آزاد اسلامی نمونه خوب یک کار مردم نهاد است که بار بزرگی را از روی دوش دولت برداشته است.

وی با بیان اینکه باید تفکر فرهنگی خدمت صادقانه و اسلامی در دانشگاه نهادینه شود، افزود: این موضوع که رفتار و حرکات ما در دانشگاه نشانه فرهنگ اسلامی در جامعه است، باید نهادینه شود.
برچسب ها :رهبر انقلاب
0

آخرین اخبار