کد خبر ۶۲۵۴۰۵ ۵۷ بازدید انتشار : ۹ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۲۴
محمدی در گفتگو با دانشجو:

جلسات علمی و تخصصی «چهارشنبه‌های عفاف» در دانشگاه فردوسی برگزار می‌شود/ از جایگاه مردان در مسئله عفاف غفلت کردیم

فاطمه محمدی،

فاطمه محمدی، دبیر واحد مطالعات زن و خانواده دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فردوسی در دانشگاه‌ها در گفتگو با خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو در مشهد، با اشاره به برگزاری سلسله جلسات علمی و تخصصی «چهارشنبه‌های عفاف» در دانشگاه فردوسی مشهد، گفت: این جلسات با حضور فرج الله هدایت نیا، عضو هیأت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه‌ی اسلامی؛ سهیلا صادقی، عضو هیأت علمی دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران؛ هادی وکیلی، عضو هیأت علمی گروه تاریخ دانشگاه فردوسی و زهره سپهری، عضو هیأت علمی گروه روانشناسی دانشگاه در تاریخ ۷، ۱۴، ۲۱، ۲۸ آذرماه در ساعت ۱۲ برگزار خواهد شد.

 

محمدی با بیان اینکه این جلسات به همت واحد مطالعات زن و خانواده دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فردوسی و با همکاری بسیج دانشجویی و جامعه اسلامی دانشجویان این دانشگاه برگزار می‌شود، اظهار کرد: عفاف امری کلی، درونی و مبهم است که مصادیق متنوعی دارد و به راحتی در یک مصداق منحصر نمی‌شود، اما حجاب امری خارجی و مشخص است و نشانه پی بردن به حقیقت عفاف این است که آن را در حجاب محصور نکنیم.

دبیر واحد مطالعات زن و خانواده دفتر نهاد رهبری در دانشگاه فردوسی با تاکید بر لزوم توجه به عفاف قبل از توجه به حجاب گفت: حجاب تنها یک بخش از عفاف است و این گونه نیست که لزوما فرد محجبه، عفیف هم باشد؛ اگر تمام آنچه از عفاف توقع می‌رود از حجاب مطالبه کنیم، خطای بزرگی است که امروز در جامعه شاهد تبعات آن هستیم.

وی اضافه کرد: متاسفانه ما از جایگاه مردان در مسئله عفاف و حجاب غفلت کرده ایم، در حالی که قرآن مردان و زنان را مخاطب قرار داده است. چرا که حجاب زن نه تنها علامت ایمان خودش بلکه علامت ایمان و غیرت همسر و خانواده اوست.

محمدی هدف از برگزاری این جلسات را ارائه فهم روشنی از عفاف و الگوی زندگی عفیفانه عنوان کرد و گفت: واحد مطالعات زن و خانواده بر آن است تا جامعه‌ دانشگاهی و فرهیخته‌ کشور را به یک گفتمان علمی رهنمون سازد و دریچه‌ای نو به مسأله‌ی عفاف و حجاب در جامعه باز نماید، تا در راستای تحقق فرهنگ عفاف و حجاب و اعتلای جامعه‌ی اسلامی گام‌هایی نوین بردارد.

برچسب ها :سلسله
0

آخرین اخبار