کد خبر ۶۲۵۳۹۲ ۴۴ بازدید انتشار : ۹ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۰۰
گزارش دانا از خطبه های نماز جمعه سراسر کشور؛

منتخبان مردم در مجلس شخصیت نمایندگی را حفظ کنند/ نمایندگان مردم شهید مدرس را الگوی خود قرار دهند/ حفظ وحدت و یکپارچگی لازمه عبور از شرایط موجود است

ائمه جماعات با اشاره به اینکه ملت با هوشیاری و حفظ وحدت و یکپارچگی تلاش‌های دشمن را بی‌نتیجه خواهد گذاشت.ائمه جماعات ضمن یاد آوری امانت داری منتخبان مردم در مجلس خاطرنشان کردند رفتار نمایندگان مجلس باید از آیت الله مدرس تاسی گیرد و در شان ملت ایران باشد.

به گزارش پایگاه خبری هنا به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ خطبه‌های نماز جمعه امروز سراسر کشور در حالی برگزار شد که ائمه جماعات با تاکید بر امانت داری منتخبان مردم در مجلس خواستار حفظ وحدت و یکپارچگی امت اسلامی برای عبور از شرایط موجود شدند.

در ادامه  خطبه های نماز جمعه سراسر کشور را می خوانید :

استان زنجان

 آیت الله خاتمی در خطبه‌های نماز جمعه امروز زنجان به سالروز شهادت آیت الله مدرس اشاره و اظهار کرد: هدف شهید مدرس حرکت در مسیر خدا و خدمت به خلق بود و از ابتدا تا آخر هم در این مسیر باقی ماند و این گونه افراد انسان‌هایی قوی هستند.

وی تصریح کرد: شهید مدرس برای دفاع از دین و اسلام تا آخریم نفس در برابر استبداد ایستادگی کرد و ظلم را نپذیرفت.

امام جمعه زنجان با اشاره به اینکه لحظه به لحظه زندگی این عالم بزرگ درس و عزت است افزود: شخصیت ایشان درس بزرگی برای روحانیت اصیل مکتب اهل بیت عصمت و طهارت(ع) است.

وی به فرماشات مقام معظم رهبری در جمع مسئولان و سفرای کشورهای مسلمان اشاره کرد و گفت: رهبر کبیر انقلاب راه نجات منطقه را تقویت بیداری اسلامی عنوان کردند و حفظ وحدت را به کشورهای اسلام تاکید فرمودند.

امام جمعه زنجان با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری حفظ وحدت و یکدلی و همبستگی را امر مهمی برای کشورهای جهان اسلام داستند افزود: باید این عوامل مهم برای کشورهای اسلامی تاکید شود.

وی به اهداف مشترک کشورهای اسلامی اشاره کرد و گفت: کشورهای اسلامی مشترکات و اهداف بسیاری دارند که باید به آنها تاکید کنیم.

آیت الله خاتمی عنوان کرد: رهبر کبیر انقلاب قرآن کریم٬ اصول اعتقادی مشترک سنت پیغمبر و قبله واحد و اهداف مشترک و همچنین دشمن مشترک را دلیل همبستگی کشورهای جهان اسلام بیان عنوان کردند.

وی افزود: این اهداف اقتضا می‌کند که کشورهای جهان اسلام برای رسیدن به اهدافشان باید همبستگی کاملی داشته باشند.

امام جمعه زنجان خاطر نشان کرد: مقام معظم رهبری برای روسای کشورهای مسلمان دلسوزانه نصیحت کردند و فرمودند که نصیحت ما به شما این است که به ولایت اسلام برگردین و تحت ولایت الله قرار بگیریید و تحت ولایت مداری آمریکا قرار نگیرید و آمریکا با طرح استکباری خود کشورها را تحقیر می‌کند.

 

استان همدان

ما شاهد یک فاجعه انسانی در یمن هستیم/مردم برای حفظ امانت انقلاب درمقابل توطئه های دشمن درصحنه باشند

نماز سیاسی عبادی جمعه  در همدان به امامت حجت الاسلام و المسلمین طه محمدی، نماینده ولی فقیه در این شهر و با حضور پرشور مسلمین و مومنین برگزار شد.

خطیب جمعه همدان در خطبه اول اظهار داشت: فضای مجازی یکی معضلات جامعه امروز است که افراد مغرض، فاسد، دشمن و یا فریب خورده هرگونه دروغ و خیانت را مطرح کرده و افکار مردم را پریشان می کنند و با اعتقادات مردم بازی میکنند.

وی تصریح کرد: آیه 60 سوره لقمان در مورد این گروه صدق میکند و خداوند تبارک و تعالی در این آیه میفرماید؛  کسانیکه شایعه میسازند و ذهن مردم را مسموم میکنند و باعث ناامیدی مردم از دین می شوند به عذابی خوارکننده دچار خواهند شد.
وی افزود: دشمن پس از شکست در جنگ سخت وارد میدان جنگ نرم شده است و مقام معظم رهبری (مدظله العالی)  در این خصوص فرمودند خطر جنگ نرم بیشتر از خطر جنگ سخت است.
خطیب جمعه همدان به مردم هشدار داد و بیان داشت: تبلیغات زهرآگین دشمن بر روی افکار عمومی جامعه تاثیر میگذارد.
وی تصریح کرد: مشکلات اخیر جامعه از قبیل گرانی ها و قیمت دلار و سکه  کار فضای مجازی و جنگ نرم بوده است.

 
حجت الاسلام و المسلمین محمدی در دومین خطبه نماز سیاسی عبادی جمعه بیان داشت: آل سعود در کشور یمن از انواع جنایت ها فروگذار نکرده و ما شاهد یک فاجعه انسانی در یمن هستیم تا جائیکه یک خبرنگار را در این کشور تکه تکه کردند و آل سعود سعی دارد ثابت کند ولیعهد این کشور در این کار شیطانی نقش نداشته است اما به فضل الهی آل سعود دچار ذلت شده و چهره کریه آنها در کل جهان و حتی کشورهای عربی نمایان شده است .

امام جمعه نهاوند:حفظ وحدت و تبعیت از رهبر معظم انقلاب تحریم های دشمن را بی اثر می کند

حجت الاسلام والمسلمین عباسعلی مغیثی در خطبه های این هفته نماز جمعه نهاوند گفت: دشمنان حربه تکفیر را برای ضربه زدن به اسلام به کار برده است و این موضوع ساخته امریکا و غربی است و شیعه و سنی را به قتل می رسانند و به اسم اسلام دست به جنایت می زنند.

وی اظهار داشت: ایران اسلامی پرچمدار وحدت در دنیای اسلام است که طبق فرموده قران و پیامبر است.

امام جمعه نهاوند افزود: امروز دشمن می خواهد ما دست از مقاومت و ایستادگی برداریم و در مقابل دشمن مسلمانان ذلت بپذیریم ولی این با استراتژی انقلاب اسلامی  تعارض دارد چون ما اجازه نمی دهیم دشمنان بر ما مسلط شوند.

وی بیان داشت: دشمن در طول این سالها با برنامه های مختلف سعی داشته است تا مردم را از مقاومت ناامید کند و نسبت به انقلاب بد بین کند ولی مردم همیشه در صحنه بودند و دشمنان را نا امید کردند.

مغیثی در بخش دیگری از خطبه هااشاره کرد و گفت: مقامات امریکایی در حالی که خودشان تروریست هستند و حامیان تروریستها در منطقه هستند ولی ملت ایران را تروریست می خوانند در حالی که دنیا می داند امریکایی ها تروریست هستند.

وی گفت: در مقابل تروریستها و حامیان آمریکا  فقط باید مقاومت کرد چون محور مقاومت در طول این سالها طعم شکست را بارها به صهیونیستها چشانده است.

امام جمعه نهاوند اظهار داشت: تحریمهای جدید آمریکا چیز جدیدی نیست چون ما از اول انقلاب تحریم بودیم و درهمین دوران تحریم بود که پیشرفتهای زیادی کردیم و این تحریمها را نیز با حفظ وحدت و اجرای فرامین رهبر معظم انقلاب با موفقیت پشت سر گذاشتیم.


امام جمعه رزن:

امام جمعه موقت رزن با بیان اینکه برخی مسئولین آدرس غلط به جوانان می دهند گفت:یگیوند موسیقی غذای روح است.شما روح را میشناسید؟روح را فقط خدا میشناسید.همه ی کانالها و شبکه ها قابل اطمینان نیستند.

 

حجت الاسلام حمزه پور اضافه کرد:شهید مدرس در مقابل ظلم انگلستان ایستاد و از رضاخان قلدر نترسید.

نمایندگان مردم چه خوب است که اینچنین باشد.منافع مردم را به منافع شخصی و منافع حزب و گروه ترجیح دهند.

وی اضافه نمود:بارها و بارها ثابت شده است که مردم ایران در مقابل ظلم ایستادگی میکنند.

حمزه پور گفت:میرزاکوچک خان .رئیس علی دلواری و مدرسه‌ای نشان داده اند که ایرانیان در مقابل ظلم خواهند ایستاد.

وی تاکید کرد:تاریخ ثابت کرده است که اگر مردم بصیرت نداشته باشند امام معصوم هم نمی تواند کاری انجام دهد.

یک جوان بخت برگشته میخواهد ازدواج کند نه می تواند ازدواج کند نه می تواند طلا بخرد.

سوال ایجاد شده است که آیا دولت می تواند این مشکلات را حل کند و نمیکند؟

وای به روزی که مردم به این نتیجه برسید.
در تمام چهل سال گذشته تمام مدیران را مردم انتخاب کرده اند.

امام جمعه بهار:

امام جمعه شهر بهار در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر بهار گفت: عدالت اسلامی مهمترین اصل در ایجاد وحدت در امت اسلامی است و اگر عدالت اجرا شود میتوان به مستحکم تر شدن وحدت امت اسلامی امیدوار بود.

حجت الاسلام حاتم نیا همچنین با اشاره به هفته بسیج گفت: بسیج مستضعفین یادگار بنیانگذار جمهوری اسلامی است و بسیجیان در همه دوره ها نشان دادند که پای نظام ایستاده و برای حفظ نظام تلاش می کنند.

امام جمعه قهاوند:

بسیج محوراجتماعی است برمحورروح الله
حجت الاسلام والمسلمین حاج حسین محققی در خطبه‌های نماز جمعه قهاوند گفت: بسیج وبسیجی اگر می خواهد شجره طیبه بماند و به سرنوشت تشکل های درطول تاریخ که پوسیدگی وازهم پاشیدگی است نشود بایدذمهم ترین شاخصه بسیج یعنی ولایتمداری وتبعیت محض ازرهبری رادرخودتقویت وتعمیق نماید.

وی بیان داشت :بسیج برای موفقیت خود نیازمند دوبال معنویت ومبارزه بانفس و حضور درجبهه مبارزه سخت ونیمه سخت ونرم بادشمن می باشد‌

امام جمعه شهر قهاوند افزود: خداوند اگرصداقت صاحبان روحیه بسیجی را در داشتن این دوبال ومطیع محض بودن ببیند آنان رابه قنیطره وباب المندب می رساند.
ان الله یدافع عن الذین آمنوا
درطول تاریخ نمی توان امتی رامثال زدکه انقلابی الهی نمایدو انقلابش راتبدیل به حکومت ونظام نماید

وی افزود ؛واین نظام راعلیرغم انواع جنگ های اقتصادی ونظامی وفرهنگی ورسانه ای بی سابقه به بلوغ وچهل سالگی برساند.

حجت الاسلام محققی بیان کرد :   بدون که سرسوزنی ارمواضع وشعارهاوآرمانهایش پاپس بکشداین امکان نداردجزبه دفاع خدای متعال ازآن امت رهبری عزیزفرمودند:یک جنگ تحمیلی اقتصادی وسیاسی وامنیتی علیه مادرجریان است شمانمی توانیددراین جنگ بی تفاوت باشید
وی گفت : امروز مسئولیت معلم ودانش آموزفقط درس دادن ودرس خواندن نیست مسئولیت کارمند فقط کار اداری نیست
فرمودند:فردنخبه نبایددرفضای تخصص خودش غرق بشود

وی گفت ؛همه بایدنسبت به سرنوشت انقلاب وکشوراحساس تکلیف نموده وبرای حفظ امانت انقلاب درمقابل توطئه های دشمن درصحنه باشند.

 

استان آذربایحان غربی

 آیین عبادی سیاسی نماز جمعه در سراسر شهرستانها و بخشهای آذربایجان غربی برگزار و ائمه جمعه مطالبی را درباره مباحث روز مطرح کردند که به شرح ذیل است:

منتخبین مردم در مجلس شخصیت نمایندگی را حفظ کنند/ ۱۶ آذر به‌عنوان روز استکبارستیزی گرامی داشته شود نه مجلس لهو و لعب!

حجت الاسلام و المسلمین سید مهدی قریشی درخطبه های نماز جمعه این هفته ارومیه، اظهار داشت: رفتار نمایندگان مجلس باید از آیت الله مدرس تاسی گیرد و در شان ملت ایران باشد.

وی، افزود: نمایندگان مجلس با تصویب صحیح قوانین کشوری و الگو قرار دادن رفتار و منش آیت الله مدرس اقتدار کشور را به جهانیان نشان دهند.

امام جمعه ارومیه، گفت: اعضای مجلس شورای اسلامی درک کنند که آیینه تمام نمای جامعه خود در دنیا هستند و باید تلاش کنند عزت خود و کشورشان را حفظ کنند.

وی، با اشاره به اینکه هفته وحدت اقتدار جمهوری اسلامی ایران را به جهانیان نشان داد، بیان داشت: با حفظ وحدت داخلی و پیروی از فرمایشات رهبر انقلاب اقتدار مسلمانان مستحکم تر می شود.

حجت الاسلام قریشی، اضافه کرد: مسوولان با اتحاد در کنار مردم باسند و در این صورت است که می توان بر تمام امور مالک شد و حکومت کرد.

وی با اشاره به اینکه ۱۶ آذر نماد استکبارستیزی است، تاکید کرد: مدیران و روسای دانشگاه ها اجازه ندهند ۱۶ آذر به جای استکبار ستیزی به مجلس لهو لعب تبدیل شود زیرا این خواسته دشمن است.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی، افزود: دانشجویان انقلابی باید این سنگر را به نوعی حفظ کنند و اجازه دخالت به سایرین ندهند.

وی، با اشاره به اینکه فروشندگان انصاف را در خرید و فروش مراعات کنند، گفت: بزرگترین ثواب، ثواب انصاف است و بی انصافی فرد را بیچاره می کند و مسولان کنترل کنند تا مردم در جامعه تحت فشار قرار نگیرند.

حجت الاسلام قریشی،همچنین با اشاره به اینکه هفته بسیج نشان دهنده اقتدار این ارتش مردمی بود، خاطرنشان کرد: از مسوولان این بخش که برنامه های هفته بسیج را با اقتدار برگزار کردند تشکر و قدردانی می کنم.

مجلسیان باید مدرس گونه باشند/ جلوی بدعت ها و سنت های غلط در امر ازدواج گرفته شود

حجت الاسلام والمسلمین حمید حسن زاده در خطبه های نماز جمعه این هفته میاندوآب با اشاره به عوامل سقوط و انحطاط جامعه، اظهار کرد: طبق دستورات قرآن و دستورات معصومین(ع)، اگرعوامل انحطاط در جامعه وجود نداشته باشند، آن جامعه به سمت شکوفایی و توسعه و پیشرفت حرکت می کند.

امام جمعه میاندوآب با بیان اینکه ظلم یکی از عوامل سقوط و انحطاط جامعه است، افزود: اگر در جامعه ای به مردم ظلم شود و حق مردم خورده شود و یا به مردم توهین شود، آن جامعه متلاشی می شود.

وی با اشاره به گروه بازی و با بیان اینکه وقتی برخی مسئولان استانی و کشوری به شهر می آیند، شهر را به هم می ریزند، گفت: ما در شهر مشکلی نداریم، مگر اینکه از استان و یا کشور می آیند و اختلاف ایجاد می کنند و تخم نفاق را در شهر پخش می کنند و می روند.

حسن زاده تصریح کرد: مسئولین ما تلاش می کنند اما متاسفانه برخی می آیند و در شهر نفاق ایجاد می کنند.

وی جهل را دیگر عامل سقوط و انحطاط یک جامعه برشمرد، گفت: جهل یعنی اینکه به جای دستورات قرآن و اهل بیت(ع)، دست به دامن دعانویس ها شوی و دنباله رو دین نباشی.

حسن زاده با اشاره به اینکه ترک امر به معروف و نهی از منکر از دیگر عوامل سقوط یک جامعه است، تصریح کرد: در اسلام ” به من چه” جایی ندارد و همه باید در زمینه امر به معروف و نهی از منکر احساس وظیفه کنند.

وی هم چنین تفرقه و اختلاف را از عوامل اصلی سقوط و انحطاط یک جامعه عنوان کرد و افزود: هر جا تفرقه و اختلاف باشد، آن جامعه به سمت انحطاط کشیده می شود.

امام جمعه میاندوآب با بیان اینکه قبل از انقلاب اسلامی در جامعه بی عدالتی و ظلم وجود داشت، اظهار کرد: امروز به برکت انقلاب اسلامی در حکومت اسلامی که در راس آن ولی فقیه قرار دارد، زندگی می کنیم  و به اعتراف دشمنان نیز بصیرترین، آگاه ترین و شجاع و باهوش ترین رهبر دنیا را داریم که توطئه دشمنان را خنثی می کنند و لذا ما وظیفه داریم یار و یاور رهبری باشیم.

حسن زاده فساد جنسی را دیگر عامل انحطاط برشمرد و گفت: اگر ترک نماز و شهوت رانی در جامعه ترویج شود، در آن صورت جامعه به سمت انحطاط کشیده می شود و همه وظیفه داریم تا جلوی فساد را با استفاده از ابزارآلاتی مانند ماهواره و شبکه های اجتماعی نیز ترویج می شوند؛ گرفت.

وی هم چنین به روز مجلس اشاره و با بیان اینکه مجلسیان باید مدرس گونه باشند، تصریح کرد: مجلس اگر می خواهد از حق مدرس دفاع کند، باید اندیشه سید حسن مدرس را داشته باشد که همواره و حتی علی رغم تهدیدات مالی و جانی، از حق دفاع می کرد.

خطیب نماز جمعه میاندوآب هم چنین بر لزوم سرمایه گذاری و حمایت از سرمایه گذاران و تحت پوشش بیمه قرار گرفتن همه افراد جامعه تاکید کرد.

امام جمعه میاندوآب با تاکید بر اینکه باید ازدواج آسان در جامعه ترویج شود و از سنت های غلط در امر ازدواج در جامعه خودداری شود، اظهار کرد: طبیعت ازدواج، معامله نیست بلکه زندگی است و تعیین مهریه سنگین یکی از بدعت ها و سنت های غلط است که مهر جاهلی بود و جامعه را به سمت جامعه جاهلی می کشاند.

وی جهازیه سنگین را از دیگر سنت های غلط برشمرد و گفت: تجملات و سفره ها و خرید و تالار آنچنانی از دیگر سنت های غلط ازدواج است.

حسن زاده با تاکید بر اینکه باید در فضای مجازی برای جلوگیری از بدعت ها و سنت های غلط نوشت، افزود: کسانی که در فضای مجازی لجن پراکنی می کنند، به جای این مطالب از بدعت های غلط و سنت های غلط در جامعه و امر ازدواج بنویسند.

امام جمعه میاندوآب با بیان اینکه دستور دین را باید در جامعه جاری ساخت و جلوی فرهنگ های غلط را گرفت، تصریح کرد: مهریه سنگین و جهازیه آنچنانی سبب ماندگاری نمی شود.

وی با اشاره به اینکه عده ای دائم از گرانی می گویند ولی تشریفات و تجملات و اسراف را ول نمی کنند، اظهار کرد: چشم و هم چشمی و برخی بدعت های غلط مانند شیربها، مهریه و جهازیه زیاد، هتل های پرخرج، خرید چله و اعیاد مختلف و سیسمونی بعد از ازدواج سبب مشکلاتی برای جوانان و خانواده ها شده و باید همه وظیفه دارند تا جلوی این بدعت های غلط در جامعه را بگیرند.

حسن زاده با اشاره به برپایی جشن طلاق و عناوینی مانند نامزدی در جامعه، افزود: نامزدی یک سنت غلط بوده و طلاق نیز منفورترین حلال است و باید جلوی افزایش آن گرفته شود.

وی در پایان از ناحیه مقاومت بسیج، فرمانداری و مسئولان شهرستانی در برگزاری مراسمات هفته بسیج و هفته وحدت و نیز نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی در امر حضور در مراسم گرامیداشت روز بسیج و هفته وحدت و برگزاری شورای اداری شهرستان در دفتر امام جمعه تقدیر و تشکر کرد.

 شهید مدرس الگوی نمایندگان مجلس باشد

حجت‌الاسلام سید رضی موسوی شکوری ظهر امروز در خطبه‌های این هفته نماز جمعه خوی با شمردن ویژگی‌های حضرت معصومه (س) اظهار داشت: ولایت مداری، ارزش‌دهی به شیعیان، عبادت و بندگی از جمله ویژگی‌های برجسته حضرت معصومه(س) بوده که باید مسلمانان و پیروان اهل‌بیت الگوی خویش قرار بدهند.

وی افزود: سه امام بزرگوار یعنی امام صادق(ع)، امام رضا(ع) و امام جواد(ع) در ارتباط با فضایل حضرت معصومه(س) روایت نقل فرموده‌ و پاداش زیارت ایشان در قم را بهشت وعده داده‌اند.

 امام‌جمعه خوی با اشاره به سالروز شهادت آیت‌الله مدرس به‌وسیله سفاکان رضاخان پهلوی تصریح کرد: آیت‌الله مدرس دارای ویژگی‌هایی از قبیل حراست و پاسداری از جایگاه نمایندگی و وکالت مردم، مبارزه عملی با توطئه انگلستان که سیاست و دیانت از هم جدا است، زندگی ساده و بدون پیرایه، تأکید بر مصرف تولیدات و کالاهای داخلی بود که باید امروز برای نمایندگان مجلس الگو و معیار باشد.

 باید وحدت و یکدلی خود را حفظ کرد

ماموستا عباس احمدی ظهر امروز در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه بوکان با تاکید بر وحدت روزافزون مسلمانان اظهار کرد: هم اکنون استکبار جهانی و در راس آن آمریکا درصدد بر هم زدن و ایجاد اختلاف بین کشورهای اسلامی و مسلمانان است.

وی تصریح کرد: در شرایط کنونی پیروان مذاهب اسلامی باید وحدت و یکدلی خود را حفظ کرده تا در برابر استکبار جهانی به پیروزی نهایی برسند.

امام جمعه بوکان در ادامه با اشاره به اخلاق و صفات و ویژگی‌های نبی‌مکرم اسلام(ص) بیان کرد: براساس آیات قرآن کریم رسول خدا(ص) اسوه حسنه بود و بنابراین اگر از این اسوه حسنه الگوبرداری شود، سبب سعادت و خوشبختی در دنیا و آخرت می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه اسلام دین قتل و شمشیر و خشونت نیست افزود: دین مبین اسلام دین آرامش، غم‌خواری و همدلی است.

نمایندگان مردم شهید مدرس را الگوی خود قرار دهند/ در جنگ نرم، هنر باید میدان دار باشد

حجت الاسلام والمسلمین وحید طالبی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه پلدشت با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در دیدار با مسئولان نظام و مهمانان کنفرانس وحدت اسلامی، گفت: رژیم صهیونیستی چندین سال پیش ۳۳ روز در مقابل حزب الله توانست بایستد و سپس شکست خرد و رفته رفته این زمان کاهش یافته و هفته گذشته بعد از ۲ روز شکست را پذیرفت که نشان از افول قدرت این رژیم دارد.

وی تصریح کرد: هرچقدر ابعاد و گستره مقاومت بیشر شود سرعت دستیابی به پیروزی نیز افزایش می یابد.

وی با اشاره به دیدار مقام معظم رهبری با هنرمندان و سریال سازان اظهار کرد: دشمن جنگ نرم همه جانبه ای را آغاز کرده است و این غیر قابل انکار است، هنرمندان و اصحاب رسانه در این زمینه حکم نیروهای مسلح را دارند.

امام جمعه پلدشت افزود: برخی ها این موضوع را انکار می کنند یا با دشمن همراه می شوند که غیر قابل پذیرش است.

به گفته وی سخنرانی و نگارش از فرهنگ ایرانی، خانواده ایرانی و حرکت های باشکوه کافی نبوده و باید هنر میدان دار باشد.

طالبی گفت: جایگاه فیلم و سریال بسیار برجسته است و باید در سریال ها به موضوعات ملی پرداخته شده و عظمت، اقتدار و شایستگی ملی را با زبان هنر بیان کرد.

وی تصریح کرد: انکار جنگ نرم درواقع همراهی با دشمن است زیرا این کار غفلت و سستی ایجاد می کند، باید فکر چاره ای بود.

وی اظهار کرد: تفکرات و جریان های انحرافی تمام تلاش خود را بکار گرفته اند تا این اتحاد صورت نگیرد ولی به لطف تلاش جمهوری اسلامی ایران نقشه های دشمنان نقش برآب شده است.

خطیب نماز جمعه پلدشت با اشاره به نفوذ جمهوری اسلامی ایران در بین کشور ها افزود: گردهمایی بزرگ اندیشمندان اسلامی در کنفرانس هفته گذشته تهران در این شرایط حساس کنونی نشان از نفوذ کشورمان در بین جوامع اسلامی است.

به گفته وی عامل اصلی تفرقه در بین کشور ها، استعمار، استکبار جهانی و اقدامات رژیم صهیونیستی است.

طالبی با اشاره به عوامل وحدت مسلمان گفت: حفظ احترام مسلمانان، افزایش آگاهی و بصیرت مردم، احترام به اعتقادات همدیگر، تهیه منشور و سند وحدت مذاهب اسلامی که مورد تایید همه علما و روشنفکران باشد گوشه ای از عوامل وحدت است.

وی تصریح کرد: جوان مشکل نیست بلکه راه حل است و در تمام امورات و مسائل کشور باید از این نیروهای مومن و متعهد استفاده کرد.

وی با اشاره به اینکه اهانت ترامپ به ملت ایران ناشی از شکست نقشه های استکبار است، اظهار کرد: اظهارات ترامپ ناشی از این است که این دولت همواره در جنگ علیه دیگر کشورها بوده یا از تروریست ها حمایت کرده است.

امام جمعه پلدشت افزود: آمریکا در مرحله اول نقشه های خود که ناشی از تلاش برای صفر رساندن فروش نفت ایران بود ناکام ماند و در مرحله دوم تلاش می کرد که تلاطم های بازار ارز را به خود نسبت دهد و به لطف خداوند همه فهمیدند که این تلاطم ها دارای متغییر های داخلی بود.

خطیب نماز جمعه پلدشت با اشاره به ۱۰ آذرماه سالروز شهادت شهید مدرس افزود: امروزه لازم است نمایندگان ملت ایران همچون شهید مدرس با بصیرت گام برداشته و از معامله با دشمن پرهیز کنند.

به گفته وی خوش بینی وسازش با غرب یکی از بزرگترین خطرهایی است که راه نفوذ را برای دشمن باز می کند.

 

استان کهگیلویه و بویر احمد

 

آیا نمایندگان مجلس سوگند روز اول کارشان را به یاد دارند؟/سلاح تزویر آل سعود نیز در برابر اقتدار نظام جمهوری اسلامی کارساز نبود

حجت الاسلام موسوی اعظم در خطبه های نماز عبادی سیاسی این هفته یاسوج ضمن دعوت مردم به رعایت تقوای الهی گفت: تقوایی که دارای  ارزش و اهمیت و بار معنوی است که خداوند داستان قیامت را برای مردم بیان می کند و می فرماید در قیامت چهره هایی در حالت خاری و سر افکندگی مشاهده می شوند که نتیجه  زندگی دنیوی بوده است که اوامر الهی را نادیده میگرفتند زحمت نشان بی اجر زجر کشیدگان بی پاداش هرچه بوده در دنیا بوده و برای آخرت آنها چیزی را در بر نداشته است.

 


وی بیان کرد: زحمت کسانی هستند که در این دنیا فقط دنبال دنیا بودند شاید نماز بخوانند اما چون زکات نداده اند نمازشان قبول نیست، حق کارگر که زحمت کشیده است حقشان را نمی دهند، زمین دیگری را غصب می کنند، در آن دنیا حساب و کتاب است، حق یتیم، خواهر، برادر، همسر این ها مسایلی هستند که ممکن است زیر پا بگذاریم و در آخرت حسرت بخوریم این ها با صورت وارد جهنم می شوند.

 


حجت الاسلام موسوی اعظم تصریح کرد: غذایی که در آن دنیا نصیب این افراد می شود بد مزه ترین غذاست و بوی تعفن می دهند ک به آنها خورانده می شود نه حالت چاقی و نه سیری به این افراد دست داده می شود این حقارت در مقابل کوچک شمردن احکام الهی است.

 


امام جمعه موقت یاسوج ادامه داد: به کوچکی گناه نگاه نکن متوجه باشیم فرمان چه کسی را زیر پا می گذاریم بدون اجازه شریک نمی توانیم در مالش تصرف کنیم، امام زمان می آید قسط و عدل را ایجاد کند  و جامعه مدینه فاضله می شود، وارد خونه مومن می شویم تا اجازه ندهد حق نداریم چیزی را برداریم.

 


حجت الاسلام موسوی اعظم در خطبه های دوم نماز عبادی سیاسی این هفته  با بین اینکه با ارزش ترین انسان ها نزد خداوند با تقوا ترین انسان هاست گفت: فرمایشات رهبر انقلاب یکی بعد از دیگری تحقق پیدا می کند و برای ما روشن می شود این از سنت الهی است کسانی که به دامن شرک توسل پیدا کنند خاری و سرنگونی آنها حتمی است، ال سعود خبیث ثروتش را برای ضربه زدن به ایران هزینه کرد مدتی هر چه نفت داشت با قیمت کم عرضه می کرد که به نزول پول ایران بیانجامد اما به خودش ضربه بیشتری زد و یه مردمش خیانت کرد و نتیجه اش این است که در خیلی از کشورها راهش نمی دهند.

 

وی افزود: این نتیجه ظلمی است که نسبت به مردم یمن و هزینه برای تقویت داعش و نظام های پوشالی که دوره دیده است، این سلاح تزویر آنها نیز  در برابر اقتدار نظام جمهوری اسلامی کارساز نبود، بقیه کشورها یکی بعد از دیگری نسبت به جنایت ها تنفرشان را نشان می دهند.

 


موسوی اعظم گفت: در کنفرانس سران کشورهای اسلامی دانشمندان زیادی در ایران حضور پیدا کردند و این بیداری به وجود آمده و آمریکا اقتداری که فکر می کرد را از دست داده است، سعودی ها از دین و مکتب جدا شدند و به آمریکا توسل کردن  این خاری را به دنبال داشت.

 


وی ادامه داد: فردا مصادف است با شهادت شهیدی که از مجاهدین تراز اول زمان خودش بود و به عنوان ناظر بر رعایت مسائل شرعی یعنی شهید مدرس است، شهیدی که اعتقاد داشت انسان مومن کسی است که دیانت او وی را سیاست زده نکند اما از سیاست نیز جدا نباشد سیاسی باشد اما سیاست همراه با دین باشد.

 


امام جمعه موقت یاسوج گفت: ایا نمایندگان ما به آن سوگندشان که اول شروع کار خوردند یاد می کنند و مانند مدرس خودشان هستند و خدای خودشان، شهید مدرس هیچگاه تسلیم رضا خان نشد.

 


وی گفت: امروز با روز شهادت شهید شیخ مفید مصادف است، وی شاگردان زیادی را تربیت کرد و ابن العلم معرفی شده است بیش از ۳۰۰ جلد کتاب نوشت، هرکس بر علیه امامی کتاب می نوشت از اسلام دفاع می کرد اهل باور و اعتقاد بود شیخ طوسی از شاگردان شیخ مفید است.


حجت الاسلام موسوی اعظم عنوان کرد: اگر شیعه حفظ شده  بخاطر دفاع چنین افرادی بوده است شیخ مفید کسی است که امام زمان با وی در ارتباط بود و گفت به شیعیانم بگو ما شما را فراموش نکرده ایم.

 


امام‌جمعه موقت یاسوج در پایان گفت: همه در سنگر اسلام دفاع کردند همه برای این دین تلاش کردند.

  استان مرکزی   آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه اراک در خطبه‌های این هفته نماز جمعه ضمن تبریک روز نیروی دریایی و تأکید بر ظرفیت‌های موجود در دریا؛ گفت: امروز تجهیزاتی که با تکیه‌بر توان داخلی ساخته می‌شود موجب عزت و سربلندی کشور است و نباید به این‌ها بسنده کنیم و باید با دستیابی به تکنولوژی‌های بیش‌تر به صادرات آن نیز بیندیشیم.

دری نجف‌آبادی ادامه داد: باید فعالیت‌ها و دستاوردها به سمتی رود که در آینده به‌عنوان قدرت منطقه‌ای شکست‌ناپذیر، برای دفاع از قدرت و عظمت اسلام و ایران، مطرح شویم.

وی با تکیه‌بر سخنان اخیر رهبر معظم انقلاب اسلامی در جمع حاضرین در مجمع تقریب مذاهب تصریح کرد: کشورهای اسلامی باید بدانند که عزت در سایه خداست و نه تحت ولایت شیطان، آل سعود و هم‌پیمانانش بدانند که زیر سایه آمریکا راه به‌جایی نخواهند برد.

نماینده ولی‌فقیه در استان افزایش عزت و قدرت اسلام و مسلمانان را هدف جمهوری اسلامی عنوان کرد و افزود: جمهوری اسلامی با هیچ‌یک از همسایگان خودسر جنگ ندارد اما این را باید بدانند از مسئله قدس کوتاه نخواهیم آمد.

حفظ وحدت و یکپارچگی لازمه عبور از شرایط موجود است

وی ضمن تأکید بر تبعات تحریم‌ها و تلاش دشمن برای تفرقه‌افکنی در کشور اظهار کرد: ملت با هوشیاری و حفظ وحدت و یکپارچگی تلاش‌های دشمن را بی‌نتیجه می‌گذارد و کشور را از این شرایط عبور خواهد داد.

دری نجف‌آبادی تشریح کرد: در اقتصاد یک وظیفه‌ای مردم‌دارند و یک وظیفه دولتی‌ها و مسئولین، وظیفه مردم اهمیت دادن به تولید در حوزه‌های صنعتی، کشاورزی و خدماتی است که باید زنجیره‌های تولید به دست مردم انجام گیرد.

وی لازمه پیشرفت کشور را تولید دانست و افزود: کارخانه‌های ما باید از مونتاژکاری فاصله بگیرند و تولید را از صفر شروع کنند تا گرفتاری‌هایی که دشمنان با تحریم برای کشور ایجاد می‌کنند بی‌اثر شود و نیازمند قطعات و مواد اولیه آن‌ها نباشیم.

امام‌جمعه اراک ضمن اشاره به فعالیت‌های مفید شرکت‌های دانش‌بنیان عنوان کرد: مشکل با میز نشینی حل نخواهد شد و دانشگاه‌ها باید افرادی مولد و تجربه آموخته را راهی جامعه کنند تا بتوانیم روی پای خودمان بایستیم و در این حوزه‌ها وابستگی نداشته باشیم.

وی بابیان اینکه امید باید با تلاش همراه شود ادامه داد: امروز باید فرهنگ کار، تولید و افزایش بهره‌وری را در جامعه جدی بگیریم.

بازی‌های سیاسی بلای امروز کشور

دری نجف‌آبادی ضمن گرامیداشت روز مجلس تصریح کرد: انتظار داریم مجلسی‌ها در شرایط امروز کشور و در بودجه ۹۸ با تلاش و توجه به مصلحت جامعه هزینه‌ها را بر مردم تحمیل نکنند و برنامه را در راستای حمایت از اقشار ضعیف و همچنین حمایت از تولید تنظیم نمایند.

وی مبارزه با قاچاق، جلوگیری از واردات بی‌رویه، جلوگیری از خروج ارز و توجه به تولید ملی را از نمایندگان خواستار شد و افزود: مجلس وظیفه دارد که به پول‌هایی که به بخش‌های مختلف ازجمله اشتغال خصوصاً اشتغال روستایی اختصاص داده است نظارت دقیق و کافی را داشته باشد.

نماینده ولی‌فقیه در استان بلای امروز کشور را بازی‌های سیاسی دانست و عنوان کرد: نمایندگان از سیاسی‌کاری دوری کرده و با تکیه‌بر وحدت کلمه، سلامت در کار و توجه به مصالح عمومی جامعه فعالیت‌های خود را ادامه دهند.

استان چهارمحال و بختیاری

نمایندگان مجلس از  سیاسی‌بازی و منفعت‌طلبی فردی خودداری کنند/نمایندگان با زندگى و منش اشرافى، زمان‌ قانون‌گذاری همین تفکر را دنبال مى‌‏کنند

 نماز عبادی سیاسی جمعه در چهارمحال و بختیاری با حضور باشکوه نمازگزاران این استان برگزار شد. ائمه جمعه این استان ضمن دعوت نمازگزاران به تقوای الهی و بیان مسائل دینی، به طرح مشکلات استان پرداخته و به سالروز تصویب قانون اساسی اشاره و وظایف نمایندگان مجلس را برشمردند.

نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری:نمایندگان مجلس از سیاسی‌بازی و منفعت‌طلبی فردی خودداری کنند

 

حجت‌الاسلام محمدعلی نکونام نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرکرد که در مصلی بزرگ این شهر برگزار شد اظهار کرد: در روز دوازدهم آذرماه قانون اساسی که یکی از دستاوردهای مهم انقلاب است به تصویب رسید.

وی با تاکید بر لزوم مطابقت قوانین تصویب شده در مجلس شورای اسلامی با قانون اساسی کشور ادامه داد: مجلس شورای اسلامی باید شجاع باشد و در این راه از شهید مدرس به‌عنوان الگو تبعیت نماید.

امام جمعه شهرکرد تاکید کرد: ولایت دینی و منافع ملت دو فاکتور مهمی هستند که باید نمایندگان مجلس به آن توجه کنند، و توجه به این دو فاکتور است که زمینه خدمت به مردم را فراهم می‌سازد.

نکونام خاطرنشان کرد: لازم است سیاسی‌بازی و منفعت‌طلبی فردی از بین برود و در این راستا باید نمایندگان از پیگیری منافع افراد خاصی که به آن‌ها رای دادند خودداری کنند.

نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری به هفتم آذرماه  روز نیروی دریایی اشاره و یادآور شد: این نیرو با تجهیزات فنی، مدرن و به‌روز توان مقابله با دشمن را دارد و از مجموعه‌های توانمند نظام است.

وی اضافه کرد: نیروی دریایی بیش از ۲ هزار و ۲۰۰ کیلومتر از مرزهای کشور را صیانت می‌کند و امنیت را در آن‌ها برقرار کرده است و مهم‌ترین اقدام این نیرو ایجاد امنیت در تجارت است.

نکونام خضوع و تقوا عامل رستگاری دانست و تاکید کرد: هرچه در پیشگاه خداوند و احکام دین خاضع باشیم به رستگاری نزدیک‌تر هستیم.

 

امام‌جمعه فارسان:نمایندگان با زندگى و منش اشرافى، زمان‌ قانون‌گذاری همین تفکر را دنبال مى‌‏کنند

 

حجت اسلام محسن ملک پور امام‌جمعه فارسان در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر فارسان اظهار کرد: یکى از ویژگى‌هاى مهم و کلیدى شهید مدرس که باعث مى‏‌شد بتواند على‏‌رغم اقلیت بودن، با صداى رسا حرف حق خود را بیان و در عمل دنبال کند، شجاعت وى بود.

وی بیان کرد: امروز نمایندگان مجلس با چنین فضایى روبه‏‌رو هستند. دشمن با رسانه‏ هاى متعدد و متنوعى که در اختیار دارد سعى در مرعوب کردن افراد دارد، علیه آن‏ها فضاسازى و جنجال مى‏‌کند و عده‌ای در داخل کشور نیز از سر ناآگاهی و حتى برخى معدود هم آگاهانه و همراه با دشمن، به افراد انقلابى و شجاع برچسب مى‌‏زنند و علیه آن‏ها جوسازى مى‏‌کنند و درواقع سعى دارند هزینه انقلابى بودن را بالا ببر‌ند.

وی اظهار داشت: در این میدان، کسى مرعوب نمى ‏شود که متکى به منبع لایزال قدرت باشد. نماینده مؤمن، عزت و ذلت را از آن خدا مى‏ داند و هجمه و جنجال دشمن‌ روی او تأثیر نمى ‏گذارد. آن روى سکه تهدید، تطمیع است. نماینده‏اى که با تکیه‌ بر ایمان، اهل مرعوب شدن نیست، تطمیع هم نمى ‏شود، تقوا مانع تطمیع است.

این مجلس است که با قوانین، براى کشور ریل‌گذاری می ‏کند

وی به جایگاه نماینده اشاره داشت و گفت: جایگاه نمایندگى حساس و زمینه براى تطمیع فراوان است. نماینده طراز انقلاب اسلامى در نطق و رأی خود، مصالح و منافع مردم و کشور را در نظر مى‏ گیرد و آن را فداى منافع شخصى و جناحى نمى‏ کند. مرعوب تهدید و مجذوب تطمیع دشمن شدن براى هرکسی خطرناک است، اما براى نماینده مجلس فاجعه‌بار است. یک نمونه از عواقب آن در مجلس ششم و همزمان با مذاکرات هسته‏ اى در آن مقطع با سه کشور اروپایى رخ داد. و طرح دادند به نفع دشمن همان‌گونه که امام راحل فرمودند: مجلس در رأس امور است. چرا؟ چون این مجلس است که با قوانین، براى کشور ریل‌گذاری مى‏‌کند.

 ملک پور افزود: مجلس نقشى در امور اجرایى کشور ندارد اما دستگاه‏هاى اجرایى باید بر اساس قوانین عمل کنند و مرجع این قانون‌گذاری مجلس است. جایگاه مجلس منحصر به قانون‌گذاری نیست و نظارت بر اجراى قوانین و دستگاه‏هاى اجرایى نیز در حوزه اختیارات و وظایف مجلس است. شأن و جایگاه مجلس به‏عنوان رأس امور کشور، وابسته به نوع عملکرد خود مجلس است.

وی اظهار داشت: نماینده‏اىی که صدها میلیون تومان و حتى گاهى میلیاردى هزینه مى‏ کند تا وارد مجلس شود، در دوره مسؤولیت خود بیش از آن‏که به فکر انجام وظایف و مأموریت‌های خود باشد، به فکر جبران آن هزینه ‏هاى کلانى است که انجام داده است.

ملک پور بیان داشت: ساده زیستى براى مسؤولین کشور حسن و زینت نیست بلکه از واجبات است و ریشه در اعتقادات دینى ما دارد. موضوع خیلى مهم این است که جهت قانون به کدام سمت باشد. به نفع ثروتمندان و مرفهین باشد یا از اقشار ضعیف مردم حمایت کند.

وی افزود: آن نماینده‏اى که زندگى و منش اشرافى دارد، مسلم است که موقع قانون‌گذاری و رأی دادن به طرح‏ها و لوایح هم همین تفکر و روش را دنبال مى‏کند که براى کشور سم است. رأی‌دهندگان و سازوکارهای قانونى باید به شکلى عمل کنند که خروجى آن نمایندگان ساده‌زیست و ضد اشرافیت باشد. شفافیت و نظارت قانونى بر مخارج تبلیغات نامزدهاى انتخاباتى یکى از اصلى‏ترین راهکارهاى ساختارى در این زمینه است که باید هرچه زودتر مدون، مصوب و اجرایى شود.

 

امام جمعه شهر اردل:نماینده مجلس نماینده جناح های سیاسی و باندهای قدرت نیست/ دانشگاه علوم پزشکی به وعده هایش عمل کند

 

حجت الاسلام مهرداد بهرامی امام جمعه شهر اردل در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر اردل ضمن دعوت خود و نمازگزاران به تقوای الهی اظهار داشت: اولین مرتبه قرب به خدا ایمان به خداست و شرط لازم برای قرب به خدا و رسیدن به کمال، وارد شدن در عالم ایمان است.

وی افزود: بعد از پیدایش ایمان، هر اندازه انسان وابستگی و فقر وجودی خود را بهتر و روشنتر دریابد و در سایه علم و عمل، این معرفت او، به دریافت قلبی تبدیل شود به همان اندازه به درگاه رحمت الهی نزدیکتر و به ذات اقدس او مقرب‌تر خواهد شد؛ در این صورت است که در می‌یابد که با خدا همه چیز و بی خدا هیچ.

نماینده مجلس نماینده جناح های سیاسی و باندهای قدرت نیست/ دانشگاه علوم پزشکی به وعده هایش عمل کند

امام جمعه شهر اردل در بخش دیگر خطبه های نماز جمعه این هفته شهر اردل با گرامیداشت ۱۰ آذرماه سالروز شهادت آیت الله سید حسن مدرس و روز مجلس گف:شهید سید حسن مدرس الگوی نهضت اسلامی ملت بزرگ ایران است و ۱۰آذرماه سالروز شهادت سید حسن مدرس است که مدرس نماد نماینده واقعی و مظهر استقلال طلبی و آزادی خواهی است.

بهرامی افزود: فریاد رسای این آزاده در فضای تاریک و ظلمانی دیکتاتوری حکومت رضاخانی طنین‌انداز بود، یکی از علل موفقیت شهید مدرس در برابر استبداد رضاخان، بی‌اعتنایی به نظام فریبنده دنیا بود و او هرگز از منصب نماینده به دنبال جمع‌آوری مال و ثروت نبود.

وی تصریح کرد : شهید سید حسن مدرس وامدار کسی نبود نماینده واقعی مردم بود که اعتقاد به آمیختگی دین و سیاست داشت و می گفت دیانت ما عین سیاست ماست و سیاست ما عین دیانت ماست ،مدرس شجاع بود وبه مردم عشق می ورزید خود را نوکر مردم می دانست و در مجلس گفت، "تمام این مقامات که از سلسله های مختلف هستند شاه، رییس الوزرا، پارلمان و... تمام این ها نوکر مردم هستند".

خطیب نماز جمعه شهر اردل خطاب به نمایندگان مجلس گفت: جایگاه مجلس در نظام اسلامی بسیار مهم است بسیاری از مشکلات کشور ناشی از مجالس ناکارآمد و وضع قوانین نادرست و به نفع طبقات ثروتمند وجریانات سیاسی و با نفوذ است.

حجت الاسلام بهرامی افزود: نماینده مجلس نماینده جناح های سیاسی و باندهای قدرت نیست، دخالت کردن امور اجرائی یکی از رویه های غلط نمایندگان می باشد و اینها برا جامعه آسیب زا است.

وی با بیان اینکه شهید مدرس الگوی بسیارخوبی برای مجلس ما است اظهار کرد: نمایندگان محترم مجلس کمی خودشان را به ویژگیهای مدرس نزدیک کنند.

امام جمعه شهر اردل به مناسبت ۱۲ آذر روز قانون اساسی اشاره کرد و افزود:چند نمونه از ویژگی های قانون اساسی نظام جمهوری اسلامی ایران، نظامی است که بر پایه ایمان به خدای یکتا وحی، عدل خدا، امامت و رهبری، کرامت و ارزش والای انسانی پایه گذاری شده است.

وی ادامه داد: ولایت فقیه از جمله قوانین برجسته و ویژگی مهم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران است که در اصل ۵۷ می گوید قوای حاکم در جمهوری اسلامی ایران عبارتنداز قوه مجریه ،قوه مقننه ،قوه قضاییه که زیر نظر ولایت فقیه امر امامت بر طبق اصول آینده این قانون اعمال می گردد.

حجت الاسلام بهرامی در پایان به مطالبات اخیر مردم شهرستان اردل و وعده های دانشگاه علوم پزشکی در این خصوص اشاره کرد و گفت: انشاء الله مسئولان دانشگاه علوم پزشکی پیگیر مطالبات مردم اردل باشند و قول هایی که قرار بود تا آذر ماه در بیماستان امام رضا(ع) شهرستان اردل محقق شود را عملی کنند.

وی افزود برخی خواسته های مردم شهرستان اردل از دانشگاه علوم پزشکی شروع به کار بخش رادیولوژی وسونوگرافی، اکو، متخصص قلب، اطفال و زنان، بوده که این داشگاه قول مساعد دادند و امیدواریم به زودی تحقق پیدا کنند.

 

استان سمنان

نمایندگان منش شهید مدرس را الگوی خود قرار دهند

آیت الله سید محمد شاهچراغی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان در خطبه های عبادی و سیاسی این هفته با اشاره به نصیحت مقام معظم رهبری به حکام اسلامی گفت:  حکام اسلامی که پشت به خدا و رو به تابوت کرده اید به ولایت الله بازگردید.

نماینده ولی فقیه در استان سمنان در ادامه افزود: مرتجع عرب برای نزدیک شدن به آمریکا و اسراییل مسابقه گذاشته اند.

وی با بیان اینکه ولایت آمریکا برایتان کار ساز نیست، اظهار کرد: اسرائیل و آمریکا نتوانسته اند دولت خود را نگه دارند و شکست خورده اند پس نمی توانند منجی دیگران باشند.

شاهچراغی خطاب به بن سلمان گفت: سلطنت با کفر دوام پیدا می کند اما با ظلم بقا نخواهد یافت.

امام جمعه سمنان تصریح کرد: آل سعود به زودی دچار سرنوست صدام و شاه ایران خواهد شد.

وی با اشاره به در آستانه قرار داشتن روز مجلس از عملکرد نمایندگان استان در مجلس تشکر کرد و گفت: نمایندگان در مجلس زحمت می کشند و سر و صداهایی دارند.

شاهچراغی با تاکید براینکه نمایندگانی مدرسی می خواهیم، اظهار کرد: نماینده ها باید شهید مدرس را الگوی خود قرار دهند.

نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به بیانات رهبر کبیر انقلاب درخصوص اینکه مجلس عصاره ملت است، گفت: ملت استکبار ستیز و مقاوم هستند و شعار مرگ بر آمریکا شعار همیشگی شان است.

وی با توجه به مشکلات اقتصادی در سطح کشور بیان کرد: نمایندگان مجلس در آتش گرانی می سوزند ولی دم نمی زنند.

امام جمعه سمنان با انتقاد از عدم پیگیری مسئولان درخصوص گرانی افزود: قوای سه گانه که گزارش می دهید، یک بار بگویید که تصمیمی برای حل مشکل گرانی ها گرفته اید.

شاهچراغی تصریح کرد: مجلس به تنهایی نمی تواند مشکل گرانی را حل کند باید قوای مجریه و قضاییه هم در حل این مشکل کمک کنند.

نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به سفر ریاست جمهور و همراهانش در هفته آتی گفت: روحانی از آنجایی که صاحبخانه می باشد اما الان مهمان است پس مردم مهمان نوازی کنید.

وی از برگزاری اجلاسیه نماز در روز چهارشنبه هفته آتی خبر داد و افزود: حجت الاسلام و المسلمین روحانی سخنران اجلاسیه نماز در سمنان است.

شاهچراغی در خاتمه خاطر نشان کرد: امیدواریم که این سفر ریا

برچسب ها :رهبر انقلاب
0

آخرین اخبار