کد خبر ۶۲۵۳۸۵ ۴۲ بازدید انتشار : ۹ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۵۵

کاشان| تشکیل بسیج در تداوم انقلاب اسلامی اثرگذار بود

نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان دور اندیشی رهبر فرزانه انقلاب امام خمینی (ره) را در تشکیل بسیج ستودنی خواند.
- اخبار استانها -

به گزارش پایگاه خبری هنا به نقل از خبر گزاری تسنیم از کاشان، آیت‌الله عبدالنبی نمازی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرستان کاشان در مصلی بقیه الله الاعظم  فرمان تشکیل بسیج از جانب حضرت امام(ره) را بسیار اثرگذار دانست و اظهار کرد: حضرت امام خمینی(ره) در پیام تشکیل بسیج نکات بسیار مهمِ سیاسی و نظامی را گوشزد کرده است که باید سرلوحه تمام مسؤلین کشور باشد.

امام جمعه کاشان ضمن تاکید به بازخوانی پیام‌ امام خمینی(ره)  توسط مدیران و مسؤلین افزود: تأسیس بسیج مستضعفین در جمهوری اسلامی یک الگوی مهم برای همه ملت‌های آزادی‌خواه در مقابله با مستکبران جهان است  وتاکنون این الگوی تاثیر گذار نقش آفرینی ها داشته است.

نماینده ولی فقیه در کاشان با اشاره به سخنان امام خمینی(ره) بیان کرد: امام همواره می‌فرمودند که «اگر مسؤولان نظام از بسیج غافل شود در آتش دوزخ خواهند سوخت» و این نکته را همه بدانند که حضور بسیج باعث شکست ضد انقلاب می شود.

وی با اشاره به دیدار مسؤولان نظام و مهمانان کنفرانس وحدت اسلامى‌ با رهبر انقلاب گفت: ملت‌های مسلمان بدانند که در دنیای امروز تنها راه رهایی لبیک به ندای پیامبر اسلام است.

وی با اشاره به پنجم آذر سالروز تشکیل بسیج مستضعفان و صدور پیام حضرت امام خمینی (ره)، گفت: جایگاه بسیج در نگاه بلند امام راحل را یادآور شد و افزود: باید بسیجیان جهان اسلام در فکر ایجاد حکومت بزرگ اسلامی باشند امام قانع نبودند که بسیج فقط منحر به کشور ایران اسلامی باشد بلکه معتقدند بودند در سراسر جهان اعم از عراق، پاکستان، افغانستان، تونس، اندونزی، لیبی، الجزایر و کشورهای اروپایی و آمریکایی، هسته های مقاومت بسیج تشکیل شود تا در مقابل توطئه های غربی ها و دشمن بایستند.

 وی همچنین با اشاره به سالروز شهادت آیت الله شهید سید حسن مدرس  بیان کرد: این عالم مجاهد و شهید شجاع و نترس چندین بار مورد سوءقصد قرار گرفت و در نهایت در مهر سال 1307 از سوی ماموران رضاخان دستگیر و به دامغان تبعید پس از آن به خواف و بعد از 9 سال به کاشمر تبعید شد.

عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: در سال 1316 رضاشاه از رئیس شهربانی کاشمر خواست تا آیت الله مدرس را به قتل برساند اما او نپذیرفت و رضاشاه مجبور شد با اعزام دو پلیس از تهران به کاشمر، وی را مسموم کنندماموران وقتی مشاهده کردند که سم روی آیت الله مدرس تاثیرگذار نیست مجبور شدند وی را با زبان روزه هنگام اقامه نماز خفه کنند و به شهادت برسانند و  اینگونه نامش جاویدان شد.

برچسب ها :رهبر انقلاب
0

آخرین اخبار