کد خبر ۶۲۴۲۶۲ ۲۲ بازدید انتشار : ۲۵ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۲۴
آنچه در خطبه های نمازجمعه استان مطرح شد:

بسیج با نفوذ در غرب و شاخ آفریقا لرزه بر اندام استکبار انداخت/ برخورد قاطعانه با اخلالگران اقتصادی مطالبه جدی مردم است

آیین نماز سیاسی عبادی و دشمن شکن جمعه در سراسر استان کهگیلویه و بویراحمد این هفته با حضور مردم ولایتمدار استان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری هنا به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از صبح زاگرس آیین نماز سیاسی عبادی و دشمن شکن جمعه در سراسر استان کهگیلویه و بویراحمد این هفته با حضور مردم ولایتمدار استان برگزار شد.

 

امام جمعه موقت یاسوج:پیشگویی های رهبرانقلاب یکی بعد از دیگری تحقق پیدا می کند

حجت الاسلام موسوی اعظم امام‌جمعه موقت یاسوج در خطبه های نماز عبادی سیاسی این هفته ضمن دعوت مردم به رعایت تقوای الهی گفت: در این ماه باید ها و نبایدهای هست که اگر اهل باور باشیم باید باید ها را انجام دهیم و از نباید ها روی گردان باشیم، تکلیف همه ما را خالق ما بیان کرده است، پیامبر اکرم خاتم الانبیاست و خدا به ما دستور داده است هرچه که پیامبر بیان کرده و برای شما آورده است به آن عمل کنیم یادگیری مهم نیست یادگیری همراه با باور و عمل کردن باید باشد.

 


وی با بیان اینکه امروز مصادف با شهادت امام حسن عسکری (ع) است گفت: مصداق واقعی مومن واقعی در تمامی عالم وجود مقدس ولی عصر است اکنون یک انسان کامل وجود دارد و خلیفة الله است دین داری همراه با مراقبه، محاسبه ،حدیث نفس ، بررسی گذشته و به فکر آینده بودن است، منظور از محاسبه، بررسی عمری است که نمی دانیم چگونه آن را به پایان می رسانیم.

 


امام جمعه موقت یاسوج عنوان کرد: دین اسلام به تمام معنا جامعیت دارد و بعد از آن نه پیغمبری می آید و نه دینی به وجود می آید؛ راه تکاملی سعادت ما پیروی از دستورات ائمه معصومان است ببینیم خدا از ما چه می خواهد یکی از آن ها احترام به اساتید و افراد مسن است.

 


حجت الاسلام موسوی اعظم تصریح کرد: چه در مسائل تحصیلی مالی یا مسایلی که مربوط به انقلاب است و سایر مسائل ببینیم ایا انجامش مورد رضایت خداست اگر مورد تایید است انجام دهیم اگر مخالفتی هست از آن کار  رویگردان باشیم.

 


امام جمعه موقت یاسوج افزود: دروغگویی بین ما زیاد شده است گویا مسابقه دروغگویی گذاشته ایم کلید  ورود به همه  گناهان دروغ است مثل این دورغ هایی که در منطقه ای دیگر هستیم  هیچ خبری نداریم که در فلان منطقه چه اتفاقی افتاده است اما می رویم و قسم کذب  می خوریم،  وفای به عهد نیز موضوع بسیار مهم است.

 


وی ادامه داد: نباید در امانت هیچکس خیانت کنیم بهترین حالت برای انسان حالت سجده است تسبیحات حضرت زهرا ثواب دارد برخی ها سجده تمام نشده می خواهند بروند، حق همسایه ها را ادا کنیم، مودب بودن در مقابل همسایه مهم است، برای آنها احترام قائل باشیم و حال همسایه را رعایت کنیم.


حجت الاسلام موسوی اعظم در خطبه های دوم نماز عبادی سیاسی  این هفته  ضمن دعوت مردم به رعایت تقوای الهی با اشاره به مناسبت های هفته پیش رو گفت: بالاترین مناسبت این هفته شهادت امام حسن عسکری (ع) است که همه ما متوسل به عنایت این حضرت هستیم و خود را شریک با امام زمان می دانیم  همچنین آغاز امامت امام عصر (عج) است.


وی گفت: برخی می گویند کاش در آن دوران در کربلا بودیم اما ایا اکنون که در این برهه زمانی دوران غیبت کبری امام عصر هستیم چیکار می کنیم؟ حرکت ها و گفتارهایمان را بررسی کنیم امام صادق می فرماید« اگر دوران حیات من در زمان امام عصر بود جمیع دوران عمرم در خدمتش بودم» وعده خدا حق است دوران ظهور امام زمان تحقق پیدا می کند دشمنان دین در گذشته نگذاشتند دین اسلام جهانی شود اکنون دین های مختلفی وجود دارد، وقت ظهور امام زمان فقط یک دین است آن هم پرچم توحید است.

 


امام جمعه موقت یاسوج عنوان کرد : بهترین اعمال این است که پیرو عملی امام زمان باشیم منتظر باید آماده ظهور باشد، دروغگویان کسانی هستند که برای ظهور وقت مشخص می کنند اما جز خداوند کسی زمان و مکان ظهور را نمی داند، میگیوییم استان همه شیعه اما روزهای جمعه چند نفرمان در دعای ندبه شرکت می کنیم، برخی مساجد ما صبح ها تعطیل است آیا خواب از ذکر خدا با ارزش تر است .

 


حجت الاسلام موسوی اعظم  تصریح کرد: فردا آغاز امامت امام زمان است و از امامزاده عبدالله(ع) تا حسینیه ثارالله یاسوج همایش پیاده روی انجام می شود.

 


وی عنوان کرد : رئیس جمهور روسیه از انسان های متفکر و از یک نظریات خاصی برخودار است وقتی مقام معظم رهبری را می بیند می گوید من مسیح  (ع) را در رهبر انقلاب می بینیم و رهبر انقلاب چهار ویژگی منحصر به فرد دارد اول اینکه دروغ نمی گوید، دوم حرف تکراری نمی زند، سوم صحبت های ایشان کاملا علمی و آینده نگرانه است و حتما اتفاق می افتد؛ همین شکست هایی که در بسیاری از جاهای دیگر است طرح ترور سران ایران توسط اسرائیل بود که بر ملا شد.


حجت الاسلام موسوی اعظم افزود: پیشگویی های رهبر یکی بعد از دیگری تحقق پیدا می کند پوتین می گوید سخنان رهبر انقلاب برای سیاست مداران دنیا مهم است که روی معادلات جهانی تاثیر می گذارد.

 

***********************************

امام جمعه لیکک: بسیج با نفوذ در غرب و شاخ آفریقا لرزه بر اندام استکبار انداخت


خطبه های نماز جمعه این هفته شهر لیکک به امامت حجت الاسلام سید محمد یوسف افروغی اقامه شد.


امام جمعه شهر لیکک در خطبه های امروز ابتدا با تاکید بر لزوم توجه ویژه جوانان به انتخاب همسر، به تبیین شرایط انتخاب همسر و روابط صحیح خانواده ها به خصوص دختران و پسران قبل از ازدواج پرداخت.

 


حجت الاسلام افروغی در فرازی دیگر از خطبه های امروز با اشاره به دیدار اخیر مقام معظم رهبری با مدال آوران پارا المپیک، تصریح کرد:جنگ امروز جنگ اراده هاست و تجربه ثابت کرد که اراده از هر چیزی حتی فولاد و لیزر موثرتر و کاراتر است.

 


وی افزود:وقتی از قهرمانان راز موفقیت آنها را می پرسید،بیشتر آنها اراده و توکل را از رموز موفقیت خود می دانند.

 


امام جمعه شهر لیکک خاطر نشان کرد:مشکلات اقتصادی کشور ما هم با تکیه بر شکوفائی اراده های قوی و استفاده از ظرفیت های انسانی و جغرافیایی قابل حل است.

 


حجت الاسلام افروغی با تأسی از فرمایشات مقام معظم رهبری در رابطه با حضور با حجاب خانم ایرانی به عنوان پرچمدار مسابقات پارا المپیک، گفت: این زن با حجاب کامل اسلامی در مسابقات حاضر شد که الگوی خوبی برای ترویج حجاب در میادین بین المللی می باشد.

 


وی در ادامه با  گرامیداشت هفته بسیج، افزود:شجره طیبه بسیج به تمام نقاط دنیا حتی غرب و شاخ آفریقا نفوذ دارد و آمریکا و استکبار جهانی از اثر گذاری و خلوص بسیجیان به وحشت افتاده است.

 


حجت الاسلام افروغی تصریح کرد:بسیجیان با بصیرت و افق دید دوست به مشکلات می نگرند و با ترسیم آینده ای درخشان اجازه نمی‌دهند به انقلاب صدمه ای وارد شود.

 

***********************************

امام جمعه شهرستان لنده: آمادگی ستاد مدیریت بحران برای رفع مشکلات روستاها/استفاده از ظرفیت جوانان به جای بازنشستگان در منصب های دولتی

امام جمعه شهرستان لنده گفت: در شرایطی که بارش رحمت الهی در حال باریدن است شاهد مسدود شدن راه های ارتباطی روستاها هستیم که انتظار داریم مسئولان به خصوص ستاد مدیریت بحران با آمادگی کامل به فکر رفع مشکلات جاده های ارتباطی در روستاها باشند.

 


حجت الاسلام سید هدایت محمودی اصل در خطبه های نمازعبادی سیاسی جمعه این هفته با اشاره به نقش خانواده در پیشرفت و پیشبرد اهداف جامعه گفت: اعضای خانواده پدر، مادر، زن و شوهر با شور و مشورت عالمانه و عاقلانه از روی احساسات مشورت عالمانه مبتنی بر شریعت اسلام در چارچوب دین و مذهب می توانند فضای زندگی را معنوی و همراه با آرامش و آسایش کنند.

 


وی افزود: رهبر فرزانه انقلاب در دیدار با قهرمانان مسابقات پاراآسیایی معلولین جانبازان فرمایشاتی را بیان کردندکه درد امروز جامعه ماست و درسی که باید همه بیاموزیم خطاب به مردم و به ویژه خطاب به مسئولین عرض می‌کنیم آقا فرمودند: یکی از مشکلات بزرگ کشور در شرایط فعلی استفاده نکردن از ظرفیت‌های فراوان جوانان و فرصت های فراروی مسئولان است.

 


محمودی اصل اظهارکرد:ظرفیت‌های جغرافیای، فرهنگی ،انسانی، منابع زیرزمینی رفت و آمد های بین المللی از جمله این فرصت ها است که باید برای آن برنامه ریزی جامعی داشت.

 


امام جمعه شهرستان لنده تصریح کرد: تلاش تمرین های سخت حضور در مسابقات بین المللی و بعد از نتایج درخشان ظرفیت‌های پنهان ماسیاست اگر می‌خواهیم به پیشرفت برسیم اگر دشمنان ما را به دست ما حرکت های آنچنانی نیندازد بایست این ها رو به کار انداخت.

 


وی خاطرنشان کرد: هفته وحدت ،ماه روی ماه تولد بهترین خلق عالم محمد مصطفی صلی الله علیه و آله و سلم سالگرد ولادت پیامبر اعظم که با تصویب حضرت امام خمینی(ره)به عنوان هفته وحدت نامگذاری شد فرصت مناسبی برای وحدت و همدلی جامعه است.

 


محمودی اصل گفت: پرهیز ازاختلافات و پاسخ به شبهه افکنان و طرح مسائل اصلی مسلمین از جمله مهمترین مباحثی است که باید به درستی رعایت شود.

 


خطیب جمعه لنده تاکیدکرد: شما نگاه کنید و امت اسلام نگاه کند شیطان بزرگ دشمن این مجموعه بزرگ اسلامی یعنی آمریکا دارد تلاش میکند تا با نفاق و تجزیه طلبی روز به روز با ترفند های مختلف مسلمانان را قتل عام نمایند.

 


وی گفت: مسئله مهم امروز در منطقه که شاهد تشدید حملات آل سعود در یمن در شهر الهدیده  این روزها چه خبره همین وقت و ساعتی که من و شما در کمال آرامش زیر بارش رحمت خدا نشسته ایم بر سر مردم بی دفاع یمن خمپاره می بارد.

 


محمودی اصل تاکیدکرد: مسئله مهم دیگر جنایات رژیم صهیونیستی در غزه است که برای کشتار مردم مظلوم غزه اقدام به بمباران این منطقه کردند که پس از جنگ 33روزه و 22روزه با پاسخ کوبنده مقاومت مواجه شده و کمتر از دو روز با پرتاب بیش از 450موشک به خاک رژیم جعلی صهیونیستی پاسخی کوبنده به آنان داده به طوری که درخواست آتش بس کردند.

 


وی گفت: با توجه به آیه قرآن که ان تنصرالله ینصرکم ویثبت خداوند نتیجه مقاومت عزت‌مندانه همزمانی اسلام به این مقوله عمل کنند خداوند یک چنین پاسخ جنایاتشان را داد.

 


وی تاکیدکرد: وقتی تحریم های هسته ای اعمال می شود، ثبات بازار به هم میریزد، قیمت ارز از این چیزی که هست خیلی بالاتر میرود از ۲۰ هزار و ۳۰ هزار ولی همه نتیجه عکس داد همه اینها شکست و روسیاهی برای مقامات آمریکا تحریم کردند همه کشورها را به مبارزه علیه ایران طلبیدند خرید نفت ایران توسط کشورها در بیش از ۸۰ درصد شده است که مقاومت افتخار آمیزدیگری برای ایران رقم خورد.

 


محمودی اصل گفت: امام خمینی با تشکیل بسیج، انقلاب رو سپرد و جوان‌ها اما از مجموعه جوانی و حتی وقتی پا می‌گذارد میانسالی در واقع این امانت را باید تحویل بده به نسل بعد از خودش به این سلسله تمام شدنی نیست.

 


وی افزود: وقتی قراراست جمع زیادی از مدیران فعلی بازنشسته شوند می بایست کشور را به جوانان واگذار شود تا در مسیر پیشرفت کشور تحولاتی ایجاد شود.

 


خطیب جمعه لنده گفت: فصل پاییز به خصوص بهار به این بارش‌ها خیلی بیشتر نیاز داریم شکر می‌کنیم به درگاه خداوند متعال بود و دعا می‌کنیم که در فصل هم اندازه بارش رحمت انجام بشه اما به مسئولین عزیز  توصیه می‌کنیم حتماً وقتی وجود ۴۸ ساعت پشت سرهم بارندگی حتما روستائیان ما با مشکلاتی مواجه شدن راه‌های مواصلاتی ممکن است مسدود شده باشند که شنیدیم همین اتفاق هم افتاد و رفت آمد روستائیان با مشکلاتی همراه شده است که انتظار داریم هرچه سریعتر رفع شود.

 


امام جمعه شهرستان لنده گفت: در شرایطی که بارش رحمت الهی در حال باریدن است شاهد مسدود شدن راه های ارتباطی روستاها هستیم که انتظار داریم مسئولان به خصوص ستاد مدیریت بحران با آمادگی کامل به فکر رفع مشکلات جاده های ارتباطی در روستاهاست.

 

****************************************

امام جمعه موقت گچساران: برخورد قاطعانه با اخلالگران اقتصادی مطالبه جدی مردم است

حجت الاسلام علیرضا صفایی،امام جمعه موقت گچساران ظهر امروز در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی با اشاره به سالروز شهادت امام حسن عسکری علیه السلام گفت:این امام همام به شیعانش فرمودند" که شما را به تقوای الهی توصیه و سفارش می کنم و در فروع دین ورع و در صحبت ها صداقت داشته باشید و درکارها امانتدار و در زندگی هم خوش رفتار باشید".

 

وی افزود:روز هشتم ربیع الاول نیزآغاز امامت حضرت مهدی موعود (عج)نیز است که این روز فرخنده و میمون را به محضر همه شیعیان و ارادتمندان آن حضرت تبریک و تحنیت عرض می کنم و ان شاءالله همه از منتظران واقعی امام زمان(عج)نیز باشیم.

 

صفایی درادامه با اشاره به هفته وحدت اظهارکرد: از 12تا 17ربیع الاول به عنوان هفته وحدت نامگذاری شده است،با آمدن پیامبراکرم(ص) پاکی و نور جای ظلمات را گرفت و بت پرستی رفت و یکتا پرستی آمد و با آمدنشان به مردم درس زندگی دادند و گمراهی رفت، پیامبری که بهترین خلق خداوند است.

 

امام جمعه گچساران درادامه تصریح کرد:درهفته ای که گذشت سلطان سکه را اعدام کردند که مقداری دل مردم از این جهت نیز شاد شد وباید گفت که مفسدان اقتصادی و کسانی که در آن مدت به ملت ،انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی خیانت کردند عاقبت به دام قانون افتادند.

 

وی افزود:باید از قوه قضاییه و این برخورد محکم و قاطع شان تشکر کرد ،که اگر این روش و رویه همچنان ادامه پیدا کند کسی جرات خیانت به مردم و انقلاب را نخواهد داشت و آنهایی که خیانت کرده و می کنندفضا را برای خود آسان تصور نکنند.

 

صفایی گفت: وقتی با فرد مجرم صحبت می کردند می گفت مگر 700میلیارد هم پول است؟، انتظار داریم قوه قضاییه با تمام مفسدان اقتصادی چه دانه درشت باشد یا هرفرد دیگری چنین قاطعانه برخورد کند تا دل مردم نیز شاد شود.

 

خطیب جمعه گچساران بیان کرد:با این وضعیت نیاز به رسیدگی بیشتر به وضع معیشتی مردم هم ضرورت دارد،قیمت ها هم روز به روز بالاتر می روند و فشار برگرده اقشار کم درآمد بیشتر شده است، عوض اینکه برخی مسئولین به این ملت با شرافت خدمت کنند به این مردم ضربه می زنند.

 

وی افزود:این ملت شایسه قدرشناسی و خدمت هستندو حضرت امام(ره) خوشان را خادم ملت می دانستند و می فرمودند "اگر من را خدمتگزار بگویند بهتر از این است که رهبر بگویند".

 

صفایی با اشاره به سالروز شهادت حسن تهرانی مقدم پدرموشکی ایران،گفت:باید یاد و خاطره همه شهدای نظام اسلامی همیشه زنده نگه داشته شود، امروز ثمره تلاش حسن تهرانی مقدم را می بینیم،همان  قدرت موشکی ایران اسلامی که لرزه براندام دشمنان انداخته است.

 

امام جمعه گچساران اظهارکرد: مردم یمن و فلسطین در این روزها آماج حملات وحشیانه اسرائیل غاصب و ائتلاف سعودی -صهیونیستی- آمریکایی هستند که دست به جنایت ها می زنند.

 

صفایی افزود:امروز این قدرت موشکی که امثال تهرانی مقدم ها برای ما به آرمغان آورده اند تا نزدیک تل آویو رفتند و اسرائیل را مجبور به عقب نشینی کرد که اگر این موشک ها نبودند اسرائیلی ها همچنان به جنایت هایشان  ادامه می دادند.

 

وی تصریح کرد:آنهایی که می گویند ما موشک برای چه می خواهیم مقداری هم انصاف داشته باشندو اگر این قدرت جمهوری اسلامی نبود الان همان بلایی که برسر دیگر ملت ها می آوردند امروزبرسرملت ما می آوردند.

 

صفایی درادامه با اشاره به دیدار اخیر رهبرانقلاب با جمعی از  ورزشکاران معلول و جانباز گفت:مقام معظم رهبری می فرمایند که افتخار می کنیم به بانوانی که چادربرسر داشتند و در افتتاحیه واختتامیه مسابقات آسیایی شرکت کردند،آن مسئله ای که اقتدار فرهنگی را به دنبال دارد همین حفظ حجاب و چادر است.

 

خطیب جمعه گچساران درادامه گفت:مسئولین باید فکری به حال این وضعیت کنند چرا که هر روز قسمتی از این حجاب مورد هدف قرار می گیرد ،ستاد اجرایی امر به معروف و نهی از منکر باید شدت بیشتری به خود بگیرد.

 

وی گفت:همانطوری که برقیمت ها و اجناس هیچگونه نظارتی نمی شود و هرکسی هرطوری خواست می فروشد، مسئله عفاف و حجاب هم از این قبیل است و هرکسی هرطور دوست داشته باشد می پوشد!.

 

صفایی افزود:چه نهادی مسئول کنترل این مسئله است؟ برخورد با بدحجابی؛هم مردم موظف هستند،هم مسئولین و هم دولت درحالی که دادن برخی آزادی های بی مورد مشکل ساز شده است.

 

برچسب ها :رهبر انقلاب
0

آخرین اخبار