کد خبر ۶۲۴۲۵۸ ۳۰ بازدید انتشار : ۲۵ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۲۴
رهبر انقلاب مطرح کردند:

علامه طباطبایی؛ احیاگر فلسفه در حوزه علمیه

به مناسبت سالروز رحلت علامه طباطبایی، کانال دفتر رهبر انقلاب، بخشی از بیانات ایشان در خصوص این شخصیت بزرگ جهان اسلام را منتشر کرد.

علامه طباطباییبه گزارش پایگاه خبری هنا به نقل از خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛ به مناسبت سالروز رحلت علامه طباطبایی، این شخصیت بزرگ اسلامی و احیاگر فلسفه در حوزه علمیه، کانال وابسته به دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله خامنه‌ای ، بخشی از بیانات ایشان در خصوص مرحوم علامه طباطبایی منتشر کرد که در ادامه می‌خوانید.

"روایت حضرت آیت‌الله خامنه‌ای از تلاش علمی و فرهنگی علامه طباطبایی"
رهبر انقلاب: ما در برنامه‌های کاری خود باید جریان خلاق فکری‌یی را که در حوزه‌های ما بحمد الله از دوره‌ی قبل از ما شروع شده...، وسعت و عمق بیشتری بدهیم.
 کسی مثل مرحوم علامه‌ی طباطبایی(ره) در حوزه‌ی علمیه‌ی قم پیدا شد؛ ایشان، هم فقیه بود و هم اصولی؛ ... اما او به کاری پرداخت که آن روز آن را لازم می‌دانست. بعد هم حوادث و وقایع شهادت داد بر اینکه این‌ها لازم است.
️ او گفت من می‌بینم که دارند تفکرات و فلسفه‌ی کاذب مارکسیستی را در ذهنها جا می‌دهند؛ نمی‌شود با توضیح المسائل این‌ها را پاسخ دهیم... جواب این شبهه‌ها را با چیز دیگری باید داد.
 ایشان «اصول فلسفه و روش رئالیسم» را نوشت. یکی از تربیت‌شده‌های او مرحوم شهید مطهری(ره) است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای: «مرحوم علامه‌ی طباطبائی (رضوان‌الله‌علیه) در حدّی بود که اگر منحصر به فقاهت میشد، یقیناً به مرجعیّت تقلید میرسید... امّا ایشان آمد مشغول فلسفه گردید و رکنی شد، و بعد از آنکه در قم هیچ نشان قابل توجّهی از فلسفه نبود، آن را احیا کرد؛ شاگردانی تربیت نمود، معارف فلسفه را راه انداخت و گسترش داد.»

علامه طباطبایی؛ احیاگر فلسفه در حوزه علمیه  

برچسب ها :رهبر انقلاب
0

آخرین اخبار