کد خبر ۶۲۴۲۵۳ ۱۳ بازدید انتشار : ۲۵ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۱۸

فرمانده سپاه آذربایجان شرقی: اعتلای برنامه‌های بسیج در دستور کار است

فرمانده سپاه عاشورا آذربایجان شرقی گفت: طرح اعتلای برنامه‌های بسیج باید اولویت اصلی کار فرماندهان باشد.

به گزارش پایگاه خبری هنا به نقل از خبرگزاری تسنیم از تبریز، به نقل از روابط عمومی سپاه عاشورا، سردار عابدین خرّم در جمع فرماندهان پایگاه‌ها و نواحی استان توجه جدی فرماندهان را به برنامه طرح اعتلای بسیج خواستار شد و اظهار داشت : مبنای اجرای برنامه‌های بسیج همان ساختاری است که امام راحل آن را بنا نهادند و رهبر فرزانه انقلاب به آن تاکید دارند و امروز در برخی موارد فقط شیوه اجرای آن‌ها تغییر یافته است.

وی افزود: برنامه محرومیت زدایی ، همگام با کشاورز، طرح بهنام محمدی، کاهش آسیب‌های اجتماعی ، راه اندازی صندوق‌های قرض الحسنه، گشت‌های بسیج محله محور از اهم برنامه‌های طرح اعتلای بسیج  است.

فرمانده سپاه عاشورا  طرح صالحین را از دیگر اولویت‌های برنامه‌های بسیج در تربیت نیروهای انقلابی و حفظ و تقویت آن‌ها دانست.

خرم توجه فرماندهان بسیج را به مسائل روز و تهدیدات از دیگر اولویت‌های بسیج برای روشنگری در جامعه برشمرد و افزود: باید بسیجیان آگاه به مسائل روز باشند تا بتوانند در روشنگری جامعه نقش افرینی کنند.

وی در ادامه یادآور شد: امروز دشمن از رهگذر فضای مجازی به دنبال ناامید کردن مردم به خصوص جوانان و ایجاد نارضایتی در بین مردم است تا بتوانند جنگ فرهنگی-رسانه‌ای خود را اجرا کند.

فرمانده سپاه عاشورا تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب در همه بیانات خودشان مسیر حرکت را ترسیم می‌کنند بنابراین بسیجیان باید سخنان ایشان را قطب نمای حرکت خود قرار دهند.

حجت الاسلام حسن کاملی فر نیز در این مراسم اظهار داشت: گفتمان انقلاب باید به یک مطالبه عمومی در جامعه تبدیل شود آن هم در شرایطی که دشمن با ابزارهای رسانه تلاش دارند با سم پاشی موجب تزلزل در مردم و حرکت انقلاب شوند.

وی با اشاره به خطبه‌ای از نهج البلاغه، افزود: امام علی ع در این خطبه الزامات پیروزی در شرایط سخت نبرد و جنگ را ترسیم کرده است که می‌فرماید اگر کوه‌ها هم در این شرایط متزلزل شوند انسان نباید متزلزل شود و بایستد نکته‌ای که درست شرایط امروز جامعه ماست که باید محکم در برابر دشمن بایستیم.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه آذربایجان‌شرقی در ادامه تصرریح کرد: شرط دیگری که امام علی (ع) در این خطبه به آن تاکید می‌کنند عقب نشینی نکردن از خط فکری و عبادی و مرعوب نشدن به عده و عده دشمن است که امروز دشمن تلاش دارد در فضای مجازی با برخی تاکتیک‌ها مردم را نسیت به اعتفادت بی اهمیت کند تا بتواند به اهداف خود برسد.

وی در ادامه با تاکید به اینکه راه پیشرفت کشور بن بست ندارد ولی پیچ و خم و مشکلات فراوانی دارد، یادآور شد: باید برای رسیدن به اهداف انقلاب و پیشرفت کشورمان تلاش کرد و با خودباوری و عزم و ایستادگی حرکت و موانع را برطرف کرد.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه آذربایجان‌شرقی شناخت حوزه و عرضه تهاجم دشمن را برای رسیدن به اهداف مهم عنوان و بیان کرد: حضرت علی ع در خطبه‌ای که اشاره شد توجه به اتاق فکر دشمن را یادآور شده و سفارش کرده‌اند باید به آن توجه کنیم تا بتوانیم موفق باشیم که باور و اعتماد به راه پیروزی به همراه خواهد داشت همچنانکه خداوند وعده آن را داده است.

کاملی فر در پایان گفت: بنا به فرموده رهبر فرزانه انقلاب دشمن برای مقابله با انقلاب به تحریم رسیده است و همه راه‌های دیگر را مسدود می‌بیند بنابراین آنچه در این موقعیت مهم و حیاتی است استفاده از ظرفیت‌هایی است که داریم تا پیام اقتدار خود را به دشمن بدهیم و در کنار مشکلات باید دستاوردهای انقلاب را بازگو کنیم و به جامعه امیدواری بخشیم.

برچسب ها :رهبر انقلاب
0

آخرین اخبار