کد خبر ۶۲۴۲۴۳ ۲۶ بازدید انتشار : ۲۵ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۵۴

لرستان|بزرگ‌ترین انارستان ایران در خطر سیلاب؛ خسارت سیل سال 94 پرداخت نشد

مدیر جهاد کشاورزی کوهدشت با اشاره به اینکه بزرگ‌ترین انارستان متمرکز کشور در خطر سیلاب قرار دارد گفت: تاکنون اعتباری برای خسارات سیلاب در شهرستان کوهدشت تخصیص داده نشده‌ است.

فرج علی امیری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کوهدشت، با اشاره به‌شدت بارندگی‌ها در این شهرستان اظهار داشت: اگر بارندگی‌ها در این شهرستان استمرار داشته باشد، احتمال وقوع سیلاب در 200 هکتار از باغات انار در منطقه زیر تنگ سیاب پیش‌بینی می‌شود که این سیلاب خسارت به باغات وارد خواهد کرد.

وی بابیان اینکه میزان احتمالی خسارات به باغات زیر تنگ در صورت تداوم این بارندگی حدود یک تا 1.5 میلیارد تومان خواهد بود افزود: همه‌ساله در انارستان زیر تنگ سیاب با تهدید سیلاب روبه‌رو هستیم، تاکنون اقداماتی برای رفع خطر سیلاب در این منطقه انجام‌نشده و باید نهادهای ذی‌ربط کانون‌های سیلاب را برای جلوگیری از هرگونه خسارت شناسایی کنند.

مدیر جهاد کشاورزی کوهدشت با تأکید بر اینکه عملیات آبخیزداری، آبخوان‌داری و عملیات مکانیکی در اراضی مشرف‌به باغات باید اجرا شود عنوان کرد: هم‌اکنون انارستان زیر تنگ سیاب که بزرگ‌ترین انارستان متمرکز کشور بوده، با خطر سیلاب روبه‌رو است.

وی با اشاره به اینکه سیلاب سال 94 در شهرستان کوهدشت خسارتی به میزان بیش از هفت میلیارد تومان به بخش‌های کشاورزی این شهرستان وارد کرد گفت: کمیته‌های کارشناسی جهاد کشاورزی کوهدشت میزان خسارات وارده به این باغات را مشخص کرده و به نهادهای مرتبط نیز گزارش داده‌اند، اما تاکنون اعتباری برای خسارات سیلاب در شهرستان کوهدشت تخصیص داده نشده‌ است.

امیری بابیان اینکه باید ادارات عضو ستاد بحران شهرستان کوهدشت برای جلوگیری از هرگونه خسارتی اقدامات لازم را در دستور کار قرار دهند تصریح کرد: اداره جهاد کشاورزی کوهدشت آمادگی دارد در صورت وقوع سیلاب میزان خسارات باغداران را اعلام و ارزیابی کند.

به گزارش پایگاه خبری هنا به نقل از تسنیم، انارستان زیر تنگ سیاب در شهرستان کوهدشت با وسعت هزار و 200 هکتار بزرگ‌ترین انارستان متمرکز کشور بوده که در میان تنگه‌ای سبز در بخش کوهنانی قرار دارد.

برچسب ها :کوهدشت
0

آخرین اخبار