کد خبر ۶۲۴۲۱۹ ۲۲ بازدید انتشار : ۲۴ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۱۷

قم|2350 مقاله به چهارمین همایش ‌تبیین اندیشه دفاعی امام خامنه‌ای‌ ارسال‌ شد

دبیر اجرایی چهارمین همایش ملی «تبیین اندیشه دفاعی امام خامنه‌ای» با اشاره به آثار ارسال‌شده به این همایش گفت: با توجه به حمایت بی‌سابقه 60 دانشگاه و پژوهشگاه و مرکز پژوهشی حوزوی 2350 مقاله به دبیرخانه همایش ارسال‌شده است.

به گزارش پایگاه خبری هنا به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، باقری امروز در پیش همایش دوم «تبیین اندیشه دفاعی امام خامنه‌ای» که در آمفی‌تئاتر موسسه علمی و آموزشی جامعه‌الزهرا(س) برگزار شد، اظهار داشت: با توجه به حمایت بی‌سابقه 60 دانشگاه و پژوهشگاه و مرکز پژوهشی حوزوی 2350 مقاله به دبیرخانه چهارمین همایش « تبیین اندیشه‌های دفاعی امام خامنه‌ای» ارسال‌شده که برای داوری علمی نزدیک به 7 هزار داوری این مقالات را مورد ارزیابی قرار دادند.

 وی با بیان اینکه برگزاری این همایش در راستای نیل به تمدن ایرانی اسلامی است، گفت: کانون توجه مقام معظم رهبری و اوج جایگاهی که ایشان دارند تمدن سازی ایرانی اسلامی است. با این تعبیر که تمدن سازی پاسخ به سؤال‌های مختلف در حوزه‌های گوناگون است، بنابراین مثلاً در حوزه دفاعی باید ازنظر علمی کارکرده و جوابی به سؤالات خود در جنبه دفاعی بدهیم.

دبیر اجرایی چهارمین همایش ملی « تبیین اندیشه دفاعی امام خامنه‌ای» با بیان اینکه از یک  نوع خودباختگی نسبت به جنگی که در برابر دشمن قرار داریم برخوردار هستیم، ادامه داد:  قاطعانه می‌خواهیم بگوییم که باید زمینه‌ها را آماده کرده و از حالت تدافعی به حالت تهاجمی برسیم، به این معنا که برای مثال، باید نگاه غربی نسبت به زن را موردنقد قرار دهیم.

باقری در ادامه عنوان کرد: ما داشته‌هایی داریم که وقتی در جامعه مطرح می‌شود به خاطر اینکه اسلوب آن را رعایت نمی‌کنیم به مرحله اجرا نمی‌رسد، در جامعه ما زمانی که سخن از معنویت می‌شود می‌گویند که حرف علمی بزنید، آیا سخن گفتن از معنویت در جامعه خود سخن علمی نیست؟

وی با تأکید بر اینکه دفاع مقدس که مبتنی بر معنویت بوده در جامعه یک علم است، گفت: ما باید یک پروسه علمی و چارچوب علمی را مطالبه گرانه و قدرتمندانه در جامعه خود مطرح کرده و زمینه را برای طرح در جوامع غربی آماده کنیم.

دبیر اجرایی چهارمین همایش ملی « تبیین اندیشه دفاعی امام خامنه‌ای» خاطرنشان کرد: با هماهنگی‌های صورت گرفته همایش بعدی در سطح بین‌المللی خواهد بود و مقالات پذیرفته‌شده در همین همایش ترجمه‌شده و در همایش بین‌المللی ارائه خواهد شد.

برچسب ها :امام خامنه ای
0

آخرین اخبار