کد خبر ۶۲۴۲۱۸ ۲۶ بازدید انتشار : ۲۴ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۵۱

قم|پیشرفت‌های جمهوری اسلامی ایران به برکت دکترین دفاعی مقام معظم رهبری ‌است

مدیر جامعه‌الزهرا (س) گفت: پیشرفت‌های جمهوری اسلامی ایران به برکت دکترین دفاعی مقام معظم رهبری و خون شهدا به‌دست‌آمده است.

به گزارش پایگاه خبری هنا به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، حجت‌الاسلام ‌والمسلمین سید محمود مدنی امروز در پیش همایش دوم «تبیین اندیشه دفاعی امام خامنه‌ای» که در آمفی‌تئاتر موسسه علمی و آموزشی جامعه‌الزهرا(س) برگزار شد، ضمن عرض تسلیت سالروز شهادت امام حسن عسکری (س) اظهار داشت: حیات طیبه این امام بزرگوار تبلور یکی از ابعاد منشور دکترین دفاعی شیعه است

وی دوران زندگی امام حسن عسکری(ع)  را مورد اشاره قرار داد و گفت: این امام همام تقریباً در محاصره دشمن، زاده می‌شود و در محاصره و حصر دشمن نیز به شهادت می‌رسد و حتی برای انجام یک سفر کوتاه امکان خروج از این محبس برایش فراهم نمی‌شود.

مدیر جامعه‌الزهرا (س) با بیان اینکه بنا به فرموده مقام معظم رهبری حوزه دفاعی تجلی یکی از ابعاد دکترین شیعه است،  گفت: این نظریه دفاعی که در یک وجه کلی‌تر باید گفت نظریه دفاعی و دکترین جمهوری اسلامی و یا نظریه دفاعی انقلاب اسلامی است دارای مبانی و اصولی است.

مدنی با اشاره به ابعاد مختلف نظریه دفاعی مقام معظم رهبری ابراز کرد: این نظریه دارای مبانی اعتقادی، سیاسی و اخلاقی بوده و قطعاً مبنای این دکترین جمله «لاحول و لا قوه الا لله» است.

وی با بیان اینکه امام راحل جمله «لاحول ولا قوه الالله» را جنبه عملی بخشیدند، ادامه داد: این مبانی اعتقادی را هر چه بیشتر برای مردم تبیین و توضیح داده و در قلب‌های مردم تقویت کنیم بازهم جا دارد.

 مدنی با تأکید بر فهم دشمنی استکبار جهانی عنوان کرد: اگر روزی استکبار جهانی سر میز عادلانه مذاکره نشستند، دیگر مستکبر نبوده و می‌توان با آن‌ها مذاکره کرد، اما مادامی‌که عنوان مستکبر را به یدک می‌کشند در مقابل آن‌ها نرمش نخواهیم داشت و اگر نرمشی باشد به تعبیر مقام معظم رهبری نرمش تاریخی امام حسن علیهم‌السلام و صلح حسنی است.

مدیر جامعه‌الزهرا(س) خاطرنشان کرد: شک نداریم که استکبار جهانی در تمامی پیمان‌های جهانی منافع خودشان را بر ما تحمیل می‌کنند، و بنا به فرموده امام راحل رابطه ما با آن‌ها گرگ‌ومیش است.

مدنی با بیان مبنای اخلاقی نظریه دفاعی مقام معظم رهبری اظهار داشت: در اخلاق اسلامی برای مؤمن ویژگی‌های فراوانی ذکر شده، اما از ‌طرف دیگر واقعیتی وجود دارد که در روایات متعددی اشاره‌شده که مؤمن شجاع بوده و هرکسی که روحیه‌اش این باشد مؤمن واقعی است.

وی با اشاره به تعبیر مقام معظم رهبری در دفاع از مردم سوریه ابراز کرد: به تعبیر رهبر معظم انقلاب، دفاع از مردم سوریه بحث بشار اسد و غیر او نبوده و این دفاع دامنه وسیع‌تری دارد، و دیدیم که چگونه با یک روحیه مضاعف سوریه در جنگ پیروز شد.

مدنی با اشاره به پیشرفت‌های جمهوری اسلامی ایران طی 40 ساله اخیر گفت: امروز شاهد واقعیت عجیبی هستیم و آن اینکه جمهوری اسلامی و انقلاب اسلامی ایران در ابعاد مختلف پیشرفت‌هایی داشته اما جنبه دفاعی و نظامی این پیشرفت‌ها قابل‌توجه بوده است.

مدیر جامعه‌الزهرا(س) با بیان اینکه پیشرفت‌های جمهوری اسلامی ایران به برکت دکترین دفاعی مقام معظم رهبری و خون شهدا به‌دست‌آمده است، تصریح کرد: یکی از موارد این دکترین خالی کردن کربلا بعد از سقوط موصل توسط شیعیان بود و اگر 24 ساعت تأخیر می‌شد کربلا در دست داعش بود که اگر این اتفاق می‌افتاد حادثه‌ای مشابه تخریب بقیع رخ می‌داد اما امروز اگر در مراسم پیاده‌روی اربعین این تعداد زائر به کربلا می‌روند مدیون این اندیشه تابناک و خون‌های مطهر هستیم.

برچسب ها :رهبر انقلاب
0

آخرین اخبار