کد خبر ۶۲۳۶۲۶ ۲۸ بازدید انتشار : ۱۳ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۴۳

ریزش و رانش در محور گردشگری "شیرز" کوهدشت؛ جاده تعریض شود

رئیس اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای شهرستان کوهدشت با بیان اینکه محور"شیرز" یک محور گردشگری و پرتردد در این شهرستان است، گفت: در این محور محدوده‌های ریزشی و رانشی متعددی وجود دارد که نیاز به تعریض و توسعه راه دارد.

محمدامین رحیمی‌مقدم در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کوهدشت اظهار داشت: محور "شیرز" در سال‌های اخیر به‌عنوان یک محور گردشگری و پرتردد شناخته شده، اما هرساله باتوجه به کم‌عرض بودن این جاده و به‌ویژه عدم احداث پل کوره‌دشت اکیپ ویژه‌ای از راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای این شهرستان درهنگام بارندگی در آن‌جا مشغول به گشت و فعالیت هستند.

وی با بیان اینکه پل کوره‌دشت خروجی سیلاب‌های فصلی منطقه اولادقباد است و باید ابینه مستحکمی در مسیر رودخانه قرار بگیرد، افزود: در سال گذشته واژگونی اتوبوسی در این محور نیز رخ داده، اما با حضور به‌موقع اکیپ‌های راهداری این اداره از سقوط اتوبوس به پل جلوگیری شد.

رئیس اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای شهرستان کوهدشت عنوان کرد: آبنمای قبرچراغان در منطقه عشایری کوره‌دشت که محل تلاقی رودخانه فصلی با راه است درسال گذشته یک دستگاه پراید را در خود فرو برد، برای احداث ابنیه باید اقدامات جدی در این منطقه انجام شود.

وی با بیان اینکه 5کیلومتر انتهای محور شنی شیرز که مطالبه اصلی گردشگران و بومی‌های آن محور است باید آسفالت شود، بیان کرد: قِنو احداث‌شده در طرفین راه توسط پیمانکار اداره متولی در محور هومیان برای هدایت آب‌های سطحی بوده و به‌علت شیب طولی زیاد ضمن آب‌شستگی شانه سبب بروز خسارت به زیرسازی راه شده‌است.

رحیمی‌مقدم با اشاره به اینکه محور هومیان با ایجاد پرتگاه و خطرات جانی برای کاربران جاده‌ای نیاز به اصلاح دارد، گفت: در محور گردشگری شیرز محدوده‌های ریزشی و رانشی متعددی وجود دارد که نیاز به تعریض و توسعه راه دارد، عدم توجه به رعایت نکات فنی در ساخت راه‌ها سبب بروز تصادفات مرگبار در درازمدت می‌شود .

برچسب ها :کوهدشت
0

آخرین اخبار