کد خبر ۶۲۲۸۱۲ ۲۴ بازدید انتشار : ۲۸ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۵۶
استاده حوزه و دانشگاه:

سند اسلامی-ایرانی پیشرفت برای ایران امنیت آفرین است/سند اسلامی ایرانی پیشرفت باعث تقویت نظام می شود

این استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به اینکه سند اسلامی ایرانی پیشرفت باعث تقویت نظام می شود، گفت: طرح "سند اسلامی-ایرانی پیشرفت " در سطح جهان برای کشور ایران امنیت آفرین است.

به گزارش پایگاه خبری هنا به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت‌الاسلام حسن غفاری فر در گفتگو با خبرنگار قم فردا با اشاره به فراخوان رهبر معظم انقلاب در خصوص طرح سند اسلامی ایرانی پیشرفت، اظهار داشت: طرح فراخوان رهبر انقلاب از صاحب نظران برای "بررسی و اصلاح سند اولیه الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت" در سطح جهان برای کشور ایران امنیت آفرین است.

وی افزود: با توجه به برخی از خرده چالش های داخلی  وقتی کشورها و قدرت های دنیا کشورمارا مشاهده می کنند چنین طرحی در اولویت برنامه های آن است متوجه می شوند با وجود این خرده چالش ها،  نظام ما دارای انسجام است و نمی توانند با سوءاستفاده از اختلاف داخلی به کشور ما ضربه بزنند .

کارشناس مسائل سیاسی تصریح کرد: دشمن چالش های داخلی مانند برجام و fatf را به‌زعم خودش وسیله ای برای به زانو درآوردن نظام و انقلاب  قلمداد می کند اما رهبری با این فراخوان به همه نشان دادند که این نظام چنان پابرجا است که به فکر چند ده سال آینده است و دغدغه نظام امروز و فردا و روزمرگی نیست.

سند اسلامی ایرانی پیشرفت باعث تقویت نظام است

غفاری فر تأکید کرد:  این جمله را از امام خمینی شنیده بودیم که دشمن برای پنجاه سال دیگر برای ما نقشه کشیده است امروز هم نظام به جایی رسیده است که از برنامه های یک‌ساله، پنج ساله و ده ساله رسیده به برنامه ریزی برای پنجاه سال آینده این اتفاق پیام بزرگی دارد.

کارشناس مسائل سیاسی تصریح کرد: این مسئله افتخارآفرین و امنیت آفرین است که باعث می شود کشورهای دیگر برای تقویت اقتصاد با ما ارتباط بیشتری برقرار کنند.

وی بیان داشت: ازلحاظ داخلی این طرح  باعث امیدآفرینی و اعتماد به ملت است زیرا رهبر انقلاب به بدنه جامعه اعتماد کردند، مخصوصاً با تکیه بر جوانان این مسئله باعث می شود جوانان ببینند که رهبر کشورشان به آن‌ها اعتماد دارد تا انگیزه بیشتری پیدا کنند  زیرا پروژه ملی که برنامه ریزی برای پنجاه سال آینده است را به جوانان سپرده شده است.

وی اظهار داشت: سند اسلامی-ایرانی پیشرفت کارکردهای مثبت داخلی و خارجی زیادی دارد که باید از آن حداکثر بهره را برد.

استاد حوزه و دانشگاه خاطرنشان کرد: صرف نظر از این که داخل کشور ضعف داریم یا نه؛ انسان ذاتاً همیشه رو به پیشرفت است پس طبیعتاً باید به دنبال راهکارها و هدف های نو باشد، اصلاً نیاز نیست برای رسیدن به این چشم انداز تعریف شده، نگاه انتقادی به مدیران داشته باشیم بلکه باید دانست اگر به‌طور طبیعی اگر نتوانیم گذشته خودمان را تحلیل و نقد کنیم نشان دهنده این است که اصلاً گذشته خودمان را نمی شناسیم به این جهت که هیچ وقت واقعیت ها با آرزوها سازگاری ندارد و هیچ وقت واقعیت ها با کمال ها سازگاری ندارد.

دشمن همیشه مانع پیشرفت ایران می شود

وی بیان داشت: برای پیشرفت کشور راه هرچقدر هم هموار باشد دشمن مانع می شود و گاهی هوای نفس و تنبلی هم مانع می شود به همین خاطر رهبر معظم انقلاب به سمت طرح این مسئله رفتند زیرا نقص داشتیم البته نه نقصی که نسبت به گذشته نفرت داشته باشیم بلکه به طور طبیعی همواره نسبت به گذشته پیشرفت خواهیم داشت و با توجه به آرمان های گذشته صاحب نظرانه نگاه کنیم.

استاد حوزه و دانشگاه تاکید کرد: رهبر معظم انقلاب در 12 مهرماه در دیدار با بسیجیان این جمله را فرمودند من بلند پروازانه حرف نمی‌زنم بلکه با توجه به واقعیت ها حرف می‌زنم باید گفت یکی از واقعیت هایی که رهبر انقلاب آن را می بینند توان علمی جوانان است.

رهبری یقین دارند در علم به حدی رسیدیم که برای 50سال آینده برنامه ریزی کنیم

وی گفت: همه مسائل کشور به علم مربوط مثلاً توان موشکی پیچیده ترین سیستم ریاضی و شیمی و فیزیک است رهبری با بصیرت می دانند که در علوم مختلف به حدی از کمال رسیدیم که می توانیم پیچیده ترین سخت افزارهای دفاعی را به دست بیاوریم در نانوتکنولوژی، پزشکی و بقیه علوم توانمند هستیم.

غفاری فر افزود: وقتی رهبری برای 50 سال آینده برنامه ریزی می کند و از جوانان و نخبگان کمک می گیرد فقط برای کشف علم نیست بلکه ایشان خبر می دهند که با یک زیرساخت های محکم می توانیم برای آینده 50 ساله کشور برنامه ریزی کنیم.

کارشناس مسائل سیاسی گفت: در برنامه ریزی های دیروز تا بیشتر از 5سال را نمی توانستیم برنامه ریزی کنیم چون مسائل قابل پیش بینی نبود اما امروز داشته های ما و نقایص طبیعی مجموعاً دست‌به‌دست هم داد تا رهبری چنین مطالبه ای داشته باشند و از طرفی هم بتوانند اعتماد به نفس جوانان را افزایش دهند و امید دشمن را از بین ببرد به همین خاطر این طرح جامع را ارائه کردند.

برچسب ها :رهبر انقلاب
0

آخرین اخبار