کد خبر ۶۲۲۸۰۲ ۱۷ بازدید انتشار : ۲۸ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۵۲

نگاهی به کتاب «طنین آلاله‌ها»

گروه فرهنگی ـ «طنین آلاله‌ها» عنوان کتابی است که توسط محمد مهرافزون در حوزه ادبیات پایداری نگارش شده و به تازگی در بروجرد رونمایی شده است.

نگاهی به کتاب «طنین آلاله‌ها»

به گزارش پایگاه خبری هنا به نقل از ایکنا از لرستان، «طنین آلاله‌ها» عنوان کتابی است که طی مهرماه جاری توسط محمد مهرافزون نوشته و پس از چاپ و انتشار طی مراسمی در دفتر مرکز اسناد و شناسایی مفاخر بروجرد رونمایی شد.
طنین آلاله‌ها دومین کتاب ارزشمند محمد مهرافزون نویسنده، محقق و پژوهشگر فعال بروجردی است، به تازگی به بازار کتاب آمده و از انتشارات اندیشمندان کسرا تهران است که در ١١٢ صفحه به چاپ رسیده است .
نویسنده در مقدمه طنین آلاله‌ها که در حوزه ادبیات پایداری نگارش شده، در وصف کتاب آورده است: «باید یادآور شد که این کتاب به توصیه رهروان و یادگاران هشت سال دفاع مقدس و با همکاری و هم‌یاری دفتر کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد منطقه ویژه شهرستان بروجرد به شیوه نثر مسجع ادیبانه و شاعرانه آمیخته و به نثر و نظم در وصف آلاله‌های وادی عشق که با آنان زیسته‌ام و با خاطرات‌شان زنده‌ام به رشته نگارش درآمد».

آلاله‌های واژگون سبک‌بال؛ بیانگر آیینه هفت شهر عشق

وی ادامه داده است: آلاله‌های واژگون سبک‌بال، بیانگر آیینه هفت شهر عشق بودند و هُدهُد و سالکانش هفت وادی سیر و سلوک را در بیابان‌های آتش‌زا ، دریاهای توفان‌زا ، دشت‌های تاول‌زا و کوهستان‌های طاقت‌فرسا با تحمل رنج و سختی و شکیبایی پیمودند و زنبق‌ها و سیمرغ‌های عاشقش گروه گروه به‌سوی وادی شهادت پر کشیدند».
محمد مهرافزون متولد سال 44 شهر بروجرد و فارغ‌التحصیل مقطع دکترای ادبیات زبان فارسی و یکی‌از فعالان حوزه ادبیات، مسائل اجتماعی و فرهنگی و مطبوعات است. از مهرافزون تاکنون مقالات زیادی در نشریات محلی و کشوری و فضای مجازی به چاپ رسیده است .
وی در اولین کتاب خود به نام «ثمین سخن» به شرح احوال، زندگانی و ویژگی‌های فردی، اجتماعی و سیاسی یک‌صد نفر از ادیبان و شاعران از دیروز تا امروز ازجمله حکیم ابوالقاسم طوسی، نظامی گنجوی، میرزا محمدباقر صامت بروجردی، پروین اعتصامی، " عبدالحسین زرین‌کوب، مهرداد اوستا، قیصر امین‌پور، نصرالله مردانی و ... پرداخته است.

انتهای پیام

برچسب ها :بروجرد
0

آخرین اخبار