کد خبر ۶۲۲۷۷۹ ۴۳ بازدید انتشار : ۲۵ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۲۱
کارشناس مسائل سیاسی:

سند‌ابلاغی‌پیشرفت به اقدام عملی مبدل‌شود/ نهادها و سازمان ها با‌تبلیغات و مدیریت افکار‌عمومی این الگو را به صورت ایده‌های نو مطرح کنند

کارشناس مسائل سیاسی گفت: تمدن نوین اسلامی به معنای عدم فعالیت تکراری دستگاه ها، خروج از استراتژی های پیشین و اقدام عملی است.

به گزارش پایگاه خبری هنا به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ کارشناس مسائل سیاسی در تحلیل فراخوان رهبر معظم انقلاب درباره سند الگوی اسلامی ایرانی - اسلامی پیشرفت به خبرنگار تیتریک، گفت: در سند مطرح شده توسط رهبر معظم انقلاب به بحث تمدن نوین اسلامی و سبک زندگی به صورت خاص پرداخته شده است.

میرابراهیم صدیق با اشاره به اینکه همواره استراتژی ها و طرح های کلان توسط بالاترین مقام یک کشور تبیین می شود، افزود: متاسفانه در مجمع تشخیص مصلت نظام، مجلس شورای اسلامی، شورای عالی امنیت ملی، دانشگاه ها، صدا و سیما و دستگاه های متولی به صورت ویژه به استراتژی های رهبری پرداخته نمی شود.

وی اظهار داشت: دستگاه های متولی پس از ابلاغ طرح ها توسط رهبر معظم انقلاب، مجددا سخنان ایشان را تکرار می کنند، پیش از این رهبری استراتژی امنیت اخلاقی را ارائه دادند اما نیروهایی که باید این مسئله را عملیاتی کرده و به اقدام و عمل تبدیل کنند به تکرار موارد این طرح پرداختند.

استراتژی ها تبدیل به عمل شوند

صدیق تصریح کرد: در سیاست داخلی یک کشور، باید استراتژی ها تبدیل به برنامه شده و با اقدام و عمل درباره آن، در سطح جامعه شاهد اجرای طرح ها باشیم لذا تمدن نوین اسلامی باید به عنوان یک سند بالادستی در قالب الگوی اسلامی - ایرانی پیشرفت مورد توجه قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه الگوی مد نظر رهبر معظم انقلاب باید از استراتژی خارج شده و تبدیل به اقدام عملی شود، گفت: مجمع تشخیص مصلحت نظام سند پیوست را باید به عنوان چارچوب سیاست های کلی نظام در قالب چگونگی اجرا و عملیاتی شدن آن در جامعه ترویج دهد.

صدیق افزود: نهادهای متولی نباید الگوی ارائه شده توسط رهبری را مجددا به عنوان استراتژی مطرح کنند لذا اگر شورای عالی انقلاب فرهنگی، شورای عالی امنیت ملی، شورای عالی فضای مجازی و ... در سطح جامعه، جزئیات تمدن نوین اسلامی و الگوی رهبری را با مردم در میان نگذارند، برنامه ارائه شده به صورت استراتژی باقی خواهد ماند.

وی اظهار داشت: زمانی که الگوی ارائه شده توسط رهبری به صورت استراتژی باقی بماند اقدام عملیاتی نخواهیم داشت، لذا باید اسناد بالادستی به مردم انتقال و پس از تبدیل به دکترین، اجرایی شود.

نهادها و سازمان ها در طول هم الگوی اسلامی ایرانی را اجرا کنند

صدیق تصریح کرد: نهادها و سازمان ها باید به صورت آبشاری از بالا به پائین الگوی اسلامی ایرانی را در جامعه اجرا کنند تا نظام بتواند از طریق تبلیغات و مدیریت افکار عمومی این الگو را به صورت ایده های نو مطرح کند.

وی با اشاره به اینکه عملیاتی شدن الگوی ایرانی اسلامی پیشرفت افق و چشم انداز 1444 را محقق خواهد کرد، گفت: طی 2 دهه اخیر، رهبر معظم انقلاب الگوهای اقتصادی را در قالب شعار سال ارائه و مسائلی اعم از صرفه جویی، مصرف بهینه و وجدان کاری را تذکر دادند اما مشکلات کنونی اقتصاد ناشی از عدم اقدام عملی درباره استراتژی های رهبری است.

صدیق افزود: رهبری در الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت به صورت جزئی تکالیف دستگاه ها مشخص کردند و دستگاهی مانند صدا و سیما باید استراتژی های تبلیغی خود را با مضمون الگوی مذکور دنبال کند و دفاع از خرید کالای ایرانی و حمایت از تولید ملی را در دستور کار قرار دهد.

وی با اشاره به اینکه مصرف کالاهای خارجی توسط دستگاه ها بر خلاف الگوی رهبری است، اظهار داشت: تمدن نوین اسلامی به معنای عدم فعالیت تکراری دستگاه ها، خروج از استراتژی های پیشین و اقدام عملی است.

صدیق تصریح کرد: پیاده سازی الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت، تمدن نوین اسلامی را در جامعه فراگیر خواهد کرد و در صورت توسعه این مهم، همگان این استراتژی را برای حضول نتیجه در دستور کار قرار می دهند و شاهد ثمرات اجرای الگوی مذکور خواهیم بود.

 

برچسب ها :رهبر انقلاب
0

آخرین اخبار