کد خبر ۶۲۲۷۷۵ ۲۱ بازدید انتشار : ۲۵ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۰۳

سلسله طرح‌های نوای نور در علوم پزشکی شیراز اجرا می‌شود

به گزارش پایگاه خبری هنا به نقل از خبرگزاری تسنیم از شیراز، به دنبال موفقیت دانشگاه علوم پزشکی شیراز در جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان علوم پزشکی سراسر کشور امروز نشستی با حضور رئیس و معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه برگزار شد. 

علی بهادر، رئیس دانشگاه در این نشست ضمن اعلام موفقیت این دانشگاه در جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان علوم پزشکی سراسر کشور اظهار داشت: اخلاق و دین دو بال یک عالم هستند و باید در کنار فراگیری دانش، این دو مقوله نیز مورد توجه قرار گیرد.

 وی به برکات قرآن در زندگی اشاره کرد و گفت: هر چقدر دانش ما در این زمینه بیشتر شود، رموز آن را بهتر درک می‌کنیم و  دانشگاهیان علوم پزشکی شیراز علاوه بر دانش‌اندوزی، در زمینه‌های اخلاق و دین هم پیشتاز هستند.

کوروش عزیزی، معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه نیز با اشاره به رسالت‌های این دانشگاه در مبحث سلامت جامعه گفت: توجه به امور معنوی در میان دانشگاهیان علوم پزشکی علاوه بر سلامت جسمی، سلامت معنوی جامعه را نیز در بردارد و همین امر دلیل تلاش‌های دانشگاه علوم پزشکی در توسعه فعالیت‌های معنوی و قرآنی است. 

 وی کسب موفقیت‌های ورزشی، فرهنگی و قرآنی دانشگاه علوم پزشکی شیراز را در رقابت‌های ملی نمودی از این تلاش دانست و افزود: در آخرین رویداد ملی نیز که در زیباکنار گیلان، با حضور 2 هزار استاد دانشگاه، دانشجو و نیروی شاغل در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور برگزار شد، دانشگاهیان علوم پزشکی شیراز با کسب 171 امتیاز، در صدر جدول این مسابقه قرار گرفته و پنجاه عنوان برتر جشنواره را از آن خود کردند.

 معاون فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه رقابت‌ها در این رویداد قرآنی بسیار نزدیک بود، بیان کرد: دانشگاه علوم پزشکی شیراز با داوری قاریان بین‌المللی و در رقابت با جامعه قرآنی دیگر دانشگاه‌های علوم پزشکی در جایگاه نخست این مسابقه قرار گرفت.

عزیزی از مشارکت پنج هزار و 464 نفر از دانشگاهیان علوم پزشکی شیراز در مرحله نخست این جشنواره شامل 221 استاد، سه هزار و 968 نفر از کارکنان و هزار و 275 نفر از دانشجویان خبر داد که حاصل آن حضور 66 برگزیده در مرحله کشوری این جشنواره به عنوان پربارترین کاروان قرآنی شرکت‌کننده از میان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور بود.

 معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه کسب رتبه نخست ستاد اقامه نماز دانشگاه علوم پزشکی شیراز در وزارت بهداشت و میان دستگاه‌های دولتی در سال‌های اخیر را نمودی دیگر از توانمندی این دانشگاه در عرصه‌های معنوی عنوان کرد.

وی همچنین کسب رتبه نخست رشته اذان، از سوی سید حمیدرضا هدایتی، سرپرست مدیریت امور فرهنگی و فوق برنامه دانشگاه را نشان‌دهنده توجه به قرآن و مضامین آن در عرصه‌های مدیریتی این دانشگاه دانست و افزود: اجرای طرح‌های نوای نور یک با مشارکت صددرصدی کارکنان دانشگاه و نوای نور  دو  با آموزش اصول تجوید و صحیح‌خوانی از دیگر تلاش‌های صورت گرفته برای گسترش فرهنگ قرآنی در این دانشگاه است.

برچسب ها :سلسله
0

آخرین اخبار