کد خبر ۶۲۲۶۸۴ ۳۶ بازدید انتشار : ۲۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۱۲
علیرضا زاکانی:

نمونه جمعیت جانبازان در کشور وجود ندارد

نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی «جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی» را در میان تشکل‌های سیاسی ممتاز و منحصر به فرد خواند.

 

نمونه جمعیت جانبازان در کشور وجود نداردبه گزارش پایگاه خبری هنا به نقل از خبرنگار حوزه احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، علیرضا زاکانی با حضور در نخستین جلسه دور جدید فعالیت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی پس از برگزاری مجمع عمومی این تشکل در هفته گذشته، ضمن تبریک به مجتبی شاکری برای انتخاب مجدد به عنوان دبیرکل این جمعیت و آرزوی موفقیت برای مجموعه جمعیت جانبازان، خطاب به اعضای حاضر در جلسه گفت: جمع شما در نوع خود بی نظیر است.

وی ادامه داد: با وجود اینکه در طول دهه‌های گذشته دستی بر آتش فعالیت‌های حزبی داشته ام و گروه‌ها و اعضای بسیاری را می‌شناسم، به جرات می‌گویم که نمونه جمعیت جانبازان نه در گذشته وجود داشته و نه اکنون مشابهی دارد. شاید تنها نمونه شبیه آن حزب جمهوری اسلامی در ابتدای دوره انقلاب اسلامی بود که مجموعه‌ای بزرگ و فعال در کل کشور بود.

زاکانی جمعیت جانبازان را از چند حیث حائز اهمیت دانست و گفت: بالاترین مدال و افتخار اعضای این تشکل، جانبازی آن‌ها است و البته ویژگی ممتاز دیگر اعضای این مجموعه تخصص و علم است. جمع بین ویژگی‌هایی همچون ایثارگری، تبعیت از ولایت، میدان داری و هزینه دادن برای نظام با تخصص علمی و تجربی ظرفیتی را ایجاد کرده که امید است بتواند بخشی از بار حرکت انقلاب را بردارد و عقبه و عمق انقلاب اسلامی را دائما توسعه دهد.

این نماینده سابق مجلس شورای اسلامی با اشاره به فعال شدن کمیته جوانان جمعیت جانبازان در دوره جدید با اصلاحی که در اساسنامه این تشکل در جریان برگزاری مجمع عمومی صورت گرفت، افزود: کمیته جوانان که حاصل حضور فرزندان جانبازان در این تشکل است، اگر به درستی فعال شود می‌تواند به منزله موتور محرک این جمعیت عمل کرده و به نوعی در جوانگرایی احزاب پیشتازی کند.

زاکانی به نقل خاطره‌ای از دیدار جمعی از فرماندهان دفاع مقدس با مقام معظم رهبری پرداخت و گفت: در آن جلسه سرلشگر ایزدی طی گزارشی که به ایشان ارائه کرد، یادآور شد که عده‌ای از این جمع ۲۵ نفره فرماندهان از قبل از انقلاب یکدیگر را می‌شناسند و عده‌ای هم در دوران دفاع مقدس با یکدیگر آشنا شده اند. رهبری نیز خطاب به جمع تاکید کردند که می‌دانند هر یک در دوران دفاع مقدس چه کرده اند. اما افزودند که کار قبل از انقلاب اگرچه سخت بود، اما سختی آن اصلا با بعد از انقلاب قابل مقایسه نیست.

وی ادامه داد: رهبر انقلاب تاکید کردند که جنگ با همه سختی هایش، در برابر شرایط فعلی «هیچ» است؛ کمااینکه آن دوره جهاد اصغر بود، اما اکنون در دوران جهاد اکبر هستیم. ایشان در عین حال تاکید کردند که جنگ اوج سختی‌های اول انقلاب بود و اگر هزاران کتاب برای ترسیم این سختی‌ها نگاشته شود، نمی‌تواند آنچه که گذشت را به خوبی ترسیم کند. رهبری همجنین جنگ را به یک تابلوی نقاشی تشبیه کردند که از دور زیبا است، اما از نزدیک، ظرایف و هنرمندی‌های بکار رفته در آن انسان را شگفت زده می‌کند.

زاکانی خاطرنشان کرد: رهبری در آن جمع در عین حال تاکید کردند که به یقین این انقلاب به فضل الهی پیروز خواهد شد. هر کس در مسیر رسیدن به پیروزی خسته یا دچار انحراف شود، جوانان نخواهند گذشت بار انقلاب بر زمین بماند.

وی ضمن خیرمقدم به جوانانی که از این پس در جمعیت جانبازان فعال خواهند شد، استفاده از این ظرفیت را ویژگی ممتاز جمعیت توصیف کرد.

زاکانی در خصوص خودداری از حضور برخی چهره‌ها در جمعیت جانبازان نیز توضیح داد: برخی دوستان از این بابت معذوریت قانونی داشته اند. طبق قانون اگر کسی در حزبی عضویت داشته و در جایگاه شورای مرکزی یا مسوولیت‌های اصلی دیگر آن قرار بگیرد، نمی‌تواند همزمان در حزب دیگری در جایگاه شورای مرکزی قبول مسوولیت کند.

برچسب ها :رهبر انقلاب
0

آخرین اخبار