کد خبر ۶۲۲۶۷۳ ۲۷ بازدید انتشار : ۲۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۰۳
شاکری نخستین جلسه شورای مرکزی مطرح کرد

لبیک جمعیت جانبازان به فراخوان رهبر انقلاب در تدوین الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت

دبیرکل جمعیت جانبازان با اشاره به فراخوان مقام معظم رهبری در تدوین الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت گفت: جمعیت جانبازان در این زمینه نیزباید به تکلیف خود عمل کند و عزم همکاری برای تعریف این الگو را متناسب با فرهنگ تحرک آفرین، ایثار و جانبازی به صحنه بیاورد.

لبیک جمعیت جانبازان به فراخوان رهبر انقلاب در تدوین الگوی اسلامی ایرانی پیشرفتبه گزارش پایگاه خبری هنا به نقل از خبرنگار حوزه احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، مجتبی شاکری در نخستین جلسه شورای مرکزی منتخب دومین کنگره جمعیت جانبازن انقلاب اسلامی با تاکید بر اینکه همه ما باید قدرشناس مکتب انقلابی امام راحل (ره)، مقام معظم رهبری و دستاورد‌های بی بدیل خون شهدا و ایثارگران و مقاومت همواره ملت انقلابی مان باشیم، ابراز امیدواری کرد که جمعیت جانبازان بتواند تمام توان خود را در مسیر تعالی انقلاب و استقرار اندیشه‌های امام راحل و مقام معظم رهبری به کار گیرد.

وی به نقل جمله‌ای از دیدار با رهبر انقلاب در حاشیه نماز جماعت یکی از ایام ماه رمضان امسال پرداخت و گفت: ازحضرت آقا تقاضا کردم جمله‌ای برای سفارش به جانبازان داشته باشند که از این دیدار خدمتشان نقل کنیم. ایشان فرمودند: از قول من به جانبازان بگویید شما گنجینه‌های بزرگ و سرمایه‌های انقلاب هستید و ما مخلص شما هستیم.

شاکری تاکید کرد: این تعابیر لطیف و عمیق بار روی دوش جانبازان را سنگین‌تر می‌کند و اکنون در ۴۰ سالگی انقلاب و گذر از فراز و فرود حوادث و آشکار شدن جایگاه انقلاب اسلامی در منطقه و جهان باید پایه‌های تمدن بزرگ جهان اسلام را بر مبنای گنجینه بزرگ روحیه و منش انقلابی و گنجینه بزرگ فرهنگ ایثار و شهادت رقم زد. جانبازان پرچمداران خط مقدم این عزم بزرگ، میراث داران همرزمان شهیدشان می‌توانند در جایگاه نوع اندیشی، ایده پردازی، نظارت، هدایت و حمایت در نظام اجرایی کشور صراط مستقیم انقلاب اسلامی را صیانت کنند. تردید نیست که لایه لایه نظام اجرایی و مدیریتی کشور با گنجینه و روحیه و فرهنگ ایثار و جانبازی می‌تواند شاهد شگفت آفرینی‌های بی بدیل در عرصه‌های علمی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی و بین المللی باشد.

دبیرکل جمعیت جانبازان با تاکید بر اینکه جایگاه دستگاه‌های فرهنگ ساز در تبدیل فرهنگ ایثار و شهادت در رفتار اجتماعی و سبک زندگی میتواند انرژی فوق العاده در تحرک جامعه ایجاد کند افزود، بنیاد شهید می‌توانست با بهره گیری از ظرفیت جانبازان و خانواده شهدا، بزرگترین قرارگاه فرهنگی برای مقابله با هجمه‌های دشمن و پیشبرد مکتب امام (|ره) رارقم بزند که چنین نشده است، گفت: هنوز یک قرارگاه مرکزی برای نقش آفرینی جانبازان و خانواده شهدا در عرصه فرهنگ جامعه وجود ندارد و البته جانبازان با پدیده آتش به اختیار در قالب‌های مختلف از جمله جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی به تکلیف خود عمل می‌کنند. 

شاکری با یادآوری اینکه امام خمینی (ره) تمام وجود خود را وقف روشنگری و بصیرت افزایی جامعه، تاسیس جمهوری اسلامی و استقرار دولت اسلامی و رساندن این مراحل به جامعه اسلامی و تمدن بزرگ اسلامی کرد، در این عظم بزرگ با موانع داخلی، منطقه‌ای و بین الملی روبرو شد، خاطرنشان کرد: امام با تکیه به فرهنگ عاشورا و انتظار و عمل به تکلیف تمامی موانع را پشت سر گذارد. آن معمار بزرگ روزگار ما با قدرت ولایت و با اعتماد عمیق به وعده الهی باور به اهدی الحسنین را در ذره ذره وجود فرزندان معنوی خود به جا گذارد. جانبازان اکنون به عنوان نسل اول و دوم پس از انقلاب همین مسیر نورانی را برای رسیدن به تمدن بزرگ جهان اسلام پی می‌گیرند. جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی ابزاری برای تحقق پاسداری از چنین حیثیتی است و موضوعیتی مستقل از این هدف بزرگ ندارد.

وی تاکید کرد: وقت گذاری اعضا در این عزم جمعی جنبه پر کردن اوقات فراغت یا صرفا مطلع شدن از اخبار و گزارش‌ها و تحلیل‌ها نیست. ما در قرارگاهی گرد هم آمده ایم که استکبار جهانی با اتحاد عبری غربی عربی تمامی ظرفیتهایش را برای محو هرگونه مقاومت انقلابی در جهان به صحنه آورده است. جنگی تمام عیار، واقعی، گسترده و چند لایه‌تر از ۸ سال دفاع مقدس.همه فرزندان انقلاب و همه دلسوزان کشور باید از هرگونه حاشیه نشینی و عافیت طلبی دشمن ساخته پرهیز کنند. غفلت از هر نوع به ترک صحنه به نفع دشمن تمام میشود و استکبار به صراحت اعلام میکندکه جز به محواندیشه انقلاب اسلامی به چیزی رضایت نمیدهد. بهانه برای تهدید، تحریم و توهین همواره برای او برای طراحی جنگ سخت، نیمه سخت و نرم وجود دارد.

وی به ظرفیتی که برای پیشبرد و صیانت ارزش‌های نظام در جمعیت جانبازان متمرکز است اشاره کرد و گفت: حضور شخصیت‌ها و مسوولان در جلسات و نشست‌های پاسخگویی به جانبازان با انرژی مثبت و متراکمی که در این جمع وجود دارد، حس اعتماد به دین و انقلاب را در مسئولین بیش از پیش جاری می‌کند. اما تاکنون از این ظرفیت آن گونه که شایسته و بایسته است استفاده نشده است.

شاکری ادامه داد: شورای مرکزی جمعیت جانبازان می‌تواند به نمایندگی از جانبازان و افراد همسو، همچون نمایندگان مجلس شورای اسلامی از مسوولان درباره تکالیف و مسوولیت هایشان حساب کشی کند و به نوعی همچون مجلس که تذکر، طرح سوال و استیضاح می‌کند، در ساختار حزبی خود به همین شکل مطالبه گر باشد. جمعیت در انجام وظایف حزبی میتواند با نقد و نظر تولید اندیشه و تحلیل راه‌های نو را پیش روی مسئولین قرار دهد و قطعا مسوولانی که در جریان تحلیل‌های منطقی و قابل مطالعه این مجموعه قرار بگیرند، از آن‌ها استفاده کرده و جلوی کژراهه‌های احتمالی در جریان انجام امور حاکمیتی با بهره گیری از همین تحلیل‌ها گرفته خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه یک جمع ایمانی و انقلابی با تولید فکر می‌تواند ساختار حکومت و جایگاه قدرت را محافظت کند و از کژی‌های احتمالی آن جلوگیری کند، افزود: برای انجام این مهم از ظرفیت تمام اعضا چه عضو معمولی و چه اعضای شورای مرکزی استفاده خواهد شد. به همین منظور در جریان تشکیل کمیته‌های جمعیت جانبازان فراخوان به تمام استان‌ها ارسال خواهد شد تا علاقمندان بتوانند در انجام وظایف کمیته‌ها همکاری کنند.

شاکری همچنین با اشاره به اصلاح اساسنامه جمعیت جانبازان در دومین مجمع عمومی این جمعیت که هفته گذشته برگزار شد، خاطرنشان کرد: اینکه مقرر شده فرزندان اعضا نیز در جمعیت حضور داشته باشند اتفاق مبارکی است، اما می‌توان این کار را گستر ش داد، بطوری که فرزندان جانبازانی که عضو جمعیت نیستند نیز در صورت تمایل امکان حضور در جلساتی را به شکل دوره‌ای داشته باشند تا به این ترتیب مانع از ایجاد فاصله در مجموعه جانبازان شویم.

دبیرکل جمعیت جانبازان با اشاره به بیانات امیدبخش اخیر مقام معظم رهبری که خواستار ارائه الگوی پایه پیشرفت ایرانی، اسلامی برای ۵۰ سال آتی شدند، تاکید کرد: جمعیت جانبازان در این زمینه نیزباید به تکلیف خود عمل کند و عزم همکاری برای تعریف این الگو را متناسب با فرهنگ تحرک آفرین، ایثار و جانبازی به صحنه بیاورد. ان شا الله بتوانیم به سهم خود عهد رزمنده بودن و به فرموده حضرت آیت الله جوادی آملی «جان ایثار» بودن را به سر منزل مقصود برسانیم.

وی در پایان همچنین از همه دست اندرکاران مرکزی و استانی برای برگزاری مجمع عمومی جمعیت جانبازان نیز که زمینه حضور بیش از ۳۰۰ تن را فراهم کردند، تقدیر کرد.

برچسب ها :رهبر انقلاب
0

آخرین اخبار