کد خبر ۶۲۲۲۷۱ ۳۶ بازدید انتشار : ۱۹ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۳۹

بیش از 1800 میلیاردتومان از اعتبارات سفر رهبر معظم انقلاب به خراسان‌شمالی تخصیص داده شد

استاندار خراسان‌شمالی گفت: تاکنون بیش از 1800 میلیارد تومان از اعتبارات سفر رهبری به استان تخصیص داده شده است و به کمک این اعتبار تزریقی به استان، به 410 روستای صعب العبور استان گازرسانی شد.

به گزارش پایگاه خبری هنا به نقل از خبرگزاری تسنیم از بجنورد، محمدرضا خباز امروز در مراسم گرامیداشت سالروز ورود مقام معظم رهبری به خراسان شمالی اظهار داشت: اجتماع ارزشمند مردم خراسان شمالی در 19 مهر هر سال به شکرانه نعمت ورود حضرت آقا به این استان و خطه است.

وی با بیان اینکه سفر ارزشمند مقام معظم رهبری به استان علاوه بر برکات معنوی، اثرات مادی فراوانی داشت٬ افزود: 1700 میلیارد تومان اعتبار در سفر مقام معظم رهبری به استان جهت اجرای 1635 پروژه در قالب 228 مصوبه ابلاغ و علاوه بر آن 2300 میلیارد تومان هم تسهیلات بانکی برای تکمیل و اجرای پروژه‌ها و طرح‌ها در نظر گرفته شده است.

استاندار خراسان شمالی در این خصوص تصریح کرد: این اعتبارات برای اجرای پروژه‌ها در فصل‌های کشاورزی، آموزشی، منابع آب، صنعت‌و‌معدن، حمل‌و‌نقل و عمران شهری و روستایی هزینه شد. همچنین از مجموع پروژه‌ها 860 پروژه روستایی بود که این نشان از توجه ویژه به مناطق محروم روستایی جهت رفع محرومیت دارد.

خباز با بیان اینکه از مجموع اعتبارات مصوب پروژه‌ها در سفر رهبری تاکنون بیش از 1800 میلیارد تومان تخصیص داده شده است خاطرنشان کرد: به کمک این اعتبار تزریقی به استان، به 410 روستای صعب العبور استان گازرسانی شد که در این راستا هزار میلیارد تومان هزینه شد.

مقام عالی دولت در استان افزود: از مجموع اعتبارات ردیف سفرهای مقام معظم رهبری بیش از 567 میلیارد ریال به صورت مستقیم به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ گردید. همچنین در 14 سال پیش که استان خراسان بزرگ تقسیم شد، اعتبارات واقعی استان خراسان‌شمالی در دستگاه‌ها در آن هنگام پیش‌بینی نشد به‌طوری‌که باید به میزان 16 درصد به استان اعتبار تعلق می‌گرفت اما تنها 12 درصد آن محقق شد.

وی در ادامه اذعان داشت: به زودی مجموعه‌ای از سازمان مدیریت برنامه کشور به استان سفر می‌کنند تا این عقب ماندگی جبران شود، ضمن اینکه با سفر رهبری به استان به اندازه 6 سال اعتبارت مالی استان افرایش پیدا کرد. همچنین تاکنون 91 درصد اعتبارات سفر رهبر انقلاب به استان تخصیص داده شده و مابقی این میزان را باید دستگاه‌های دولتی و استانی هزینه کنند تا این تعهدات مرتفع شود.

استاندار خراسان شمالی با اشاره به پروژه‌های مهمی که در سطح استان با این اعتبارات اجرا شد خاطرنشان کرد: احداث بیمارستان 285 تخت‌خوابی امام حسن (ع) بجنورد، احداث بیمارستان 218 تخت‌خوابی آیت الله هاشمی‌رفسنجانی شیروان، تعمیرات اساسی و تکمیل تجهیزات بیمارستان بنت‌الهدی، تکمیل بیمارستان کلینیک سپاه پاسداران بجنورد، کمک به تکمیل آبرسانی به شهر بجنورد، تکمیل چندین سد، احداث پست برق 400 کلیو ولت بجنورد و برق رسانی به روستاها در سطح استان از جمله مهمترین پروژه‌های اجرایی این سفر است.

وی در پایان اضافه کرد: احداث سالن‌های ورزشی در سطح استان، کمک به احداث خانه‌های بهداشت، ایجاد پایگاه‌های اروژانس جاده‌ای درسطح استان، کمک به تکمیل راه‌های روستایی و کمک به تکمیل طرح‌های هادی روستاها از دیگر پروژه‌های مهم این سفر بود.

برچسب ها :رهبر انقلاب
0

آخرین اخبار