کد خبر ۶۱۸۴۶۶ ۳۴ بازدید انتشار : ۲۸ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۰۹
مشاورعالی وزیر آموزش و پرورش:

آموزش و پرورش جای سیاسی بازی نیست

گروه سیاست و اقتصاد- دبیر ستاد همکاری‌های حوزه‌های علمیه و آموزش و پرورش گفت: آموزش و پرورش جای جناح‌بازی و سیاسی بازی نیست، چرا که به تعبیر رهبر معظم انقلاب اسلامی این سیاسی بازی برای آموزش و پرورش سم است.

آموزش و پرورش جای سیاسی بازی نیست

به گزارش پایگاه خبری هنا به نقل از ایکنا از خراسان جنوبی، حجت الاسلام والمسلمین سیدمجتبی ملکی امروز ۲۸ مرداد در دومین گردهمایی اعضاء کمیته همکاری‌های حوزه‌های علمیه و آموزش و پرورش شهرستان‌ها و مناطق استان خراسان جنوبی اظهار کرد: 5 هزار شهید روحانی، 5 هزار شهید معلم و 36 هزار شهید دانش‌آموز تقدیم نظام اسلامی شده است.

وی با بیان اینکه دامنه و چتر دین گسترده است، گفت: خوارج به واسطه جهالت که بر فکر و اندیشه آن‌ها سایه افکنده بود این دایره را محدود کردند.

دبیر ستاد همکاری‌های حوزه‌های علمیه و آموزش و پرورش افزود: با به وجود آمدن داعش در قرن 21، حقیقت خوارج را می‌فهمیم، چشم حقیقت‌بین خوارج کور و گوش آن‌ها از شنیدن کلمات حق کر شده بود و تنها آن چیزی که خودشان تصور می‌کنند را حق می‌دانند و از زاویه دید خودشان تفسیر و از دین برداشت می‌کنند.

برای آموزش و پرورش ایثار کنیم

ملکی تصریح کرد: برای این جریان گمراه اهل سنت و اهل تشیع مهم نیست و می‌گویند کسی غیر از آن چیزی که ما می‌دانیم، بداند باید کشته شود.
وی با بیان اینکه دست پرورده‌های مکتب وهابیت در مناطق مختلف جهان عملیات تروریستی انجام می‌دهند، ادامه داد: مردم جمهوری اسلامی ایران با اتحاد مثال زدنی خود اجازه ندادند که سلول‌های سرطانی تکثیر شوند و کشور را آلوده کنند.

دبیر ستاد همکاری‌های حوزه‌های علمیه و آموزش و پرورش گفت: اگر بالغ بر 215 هزار شهید در دوران دفاع مقدس تقدیم نظام اسلامی کردیم و اگر علاقمند به حفظ و حراست میراث گرانقدر شهدا هستیم باید به سراغ آموزش و پررش رفت، چرا که متولی اصلی تعلیم و تربیت کشور آموزش و پرورش است.

ملکی تصریح کرد: بالغ بر 13 میلیون دانش‌آموز و یک میلیون همکار فرهنگی در کشور وجود دارند و با احتساب والدین دانش‌آموزان در مجموع آموزش و پرورش حدود 40 میلیون نفر مخاطب دارد.

وی با بیان اینکه آموزش و پرورش با گذشت 40 سال از انقلاب اسلامی همچنان با مشکلاتی دست و پنجه نرم می‌کند، بیان کرد: دشمنان تمام هم و غم خود را برای آموزش وپرورش می‌گذارند و تمام داشته‌های خود را برای تحت تاثیر قرار دادن این نهاد به میدان می‌آورد.

آموزش و پرورش دست خود را به سوی حوزه‌های علمیه دراز می‌کند

مشاورعالی وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه باید برای آموزش و پرورش ایثار و فداکاری کرد، افزود: آموزش و پرورش در راستای سند تحول بنیادین دست خود را به سوی حوزه‌های علمیه دراز می‌کند البته این موضوع به معنای کنار گرفتن آموزش و پرورش نیست، بلکه به معنای مشارکت طلبیدن تمام اقشار است.

ملکی عنوان کرد: سند بنیادین آموزش و پرورش به دنبال دستیابی مراتبی از حیات طیبه دانش‌آموزان است و باید بستر را فراهم کنیم تا دانش‌آموزان به مراتبی از این حیات طیبه برسند.

وی با بیان اینکه فعالیت تربیتی، اعتقادی و اخلاقی یکی از رسالت‌های حوزویان است، افزود: آموزش و پرورش جای جناح‌بازی و سیاسی بازی نیست چرا که به تعبیر رهبر معظم انقلاب اسلامی این سیاسی بازی برای آموزش و پرورش سم است.

ائمه جمعه، محور فعالیت‌های فرهنگی در هر شهرستان است

مشاورعالی وزیر آموزش و پرورش گفت: رویکرد آموزش و پرورش دانش‌محوری بوده و همچنان این رویکرد است تا این رویکرد به تربیت‌محوری تغییر کند راه طولانی داریم.

ملکی با بیان اینکه اهداف سند تحول بنیادین محقق نشده است، خاطرنشان کرد: محور فعالیت‌های فرهنگی در هر شهرستانی ائمه جمعه هستند و باید کمیته‌های همکاری فعال شود.

انتهای پیام

برچسب ها :رهبر انقلاب
0

آخرین اخبار