کد خبر ۶۱۸۲۴۵ ۴۵ بازدید انتشار : ۲۵ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۱۸

اجتماع بزرگ علما، اساتید و طلاب حوزه علمیه در قم برگزار شد

اجتماع علما، اساتید و طلاب حوزه علمیه قم با موضوع مطالبه عدالت اقتصادی در مدرسه فیضیه برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری هنا به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، تجمع حوزویان قم با موضوع مطالبه عدالت اقتصادی ظهر امروز با حضور علما، اساتید و طلاب حوزه علمیه قم در مدرسه فیضیه برگزار شد.

در این جلسه طلاب حوزه علمیه قم با دست‌نوشته‌های خود، انتقادات خود را از اوضاع عدالت اقتصادی کشور نشان داده و با سردادن شعارهایی رفع تبعیض، بهبود وضع اقتصادی و مجازات مفسدان اقتصادی را از مسئولان خواستار شدند.

در این تجمع سخنان اخیر مقام معظم رهبری درباره اوضاع ارز و حیله‌های دشمن قرائت شده و حوزویان نیز با شعارهای خود وفاداری خود را به آرمان‌های انقلاب و امام راحل(ره) به منصه ظهور گذاشتند.

در بخشی از این جلسه، حجت‌الاسلام ‌والمسلمین طیبی فر، فرمانده تیپ مستقل تبلیغی رزمی امام صادق (ع) اظهارداشت:در طول حرکت انبیا همواره دو گروه به این حرکت ضربه می‌زدند و در کنار ستمگران قرار می‌گرفتند و برخی از آن‌ها همچون قارون در کنار انبیاء بوده و چهره آن‌ها را خدشه‌دار می‌کردند.

وی افزود: در کشور ما از یک ‌زمان به بعد روحیه قارون گرایی با مانور تجملات افزایش یافته و منجر به خدمت برخی مسئولان به سرکشان و احزاب و گروه‌ها به‌جای خدمت به پابرهنگان شد.

طیبیفر گفت: برخی از افراد در ابتدا از نیروهای خودی بودند اما با برخورد با قارون گریان خارجی، روحیه آن‌ها تغییر کرده و از مسیر خارج شدند، امروز برخی از قارون‌های داخلی اندیشه‌های مقام معظم رهبری را زیر سؤال بردند.

فرمانده تیپ مستقل تبلیغی رزمی امام صادق(ع) ابراز کرد: افرادی که در فتنه 88 لیدر بودند، در مسئولیت‌های اجرایی به‌عنوان مشاور، معاون یا مسئول در حال فعالیت هستند.

طیبی فر ادامه داد: اگر امروز جامعه ما مبتلا به قارون گریان شده، امیدواریم دولتمردان با عملکرد خود در مسیر انقلاب و خدمت به مردم گام بردارند.

وی با تأکید بر اهمیت این‌گونه تجمعات مطرح کرد: این تجمع از طرفی حمایت از مقام معظم رهبری و از طرف دیگر اخطار به مسئولان در زمینهٔ برخورد با مفسدان اقتصادی است.

در بخشی از این جلسه، حسن رحیم‌پور ازغدی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی بیان کرد: بعد از 40 سال متأسفانه وزیری وجود دارد که به‌راحتی می‌گوید که من بیش از هزار میلیارد ثروت دارم درصورتی‌که در دهه 60 کسی جرات بیان این‌گونه سخنان را نداشت و در این بین دشمن سعی می‌کند مردم را به اسلام سیاسی بدبین کند.

وی خاطرنشان کرد: هر زمانی از مواضع انقلابی خود عقب نشستیم توهین‌های امریکا شدت گرفت و این در زمان طرح بحث گفت‌وگوی تمدن‌ها و امروز نمایان شده و در برجام نظام به تمامی وعده‌های خود به آمریکا عمل کرد اما از داخل برای برخی افراد درس عبرت نشد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: همان‌طور که مشاهده شد، اقتصاد برجامی یاس مردم منتهی شد و کسانی که وعده‌های خوش به مردم می‌دادند، باید پاسخگوی اوضاع اقتصادی و قیمت ارز و سکه در کشور باشند.

برچسب ها :رهبر انقلاب
0

آخرین اخبار