کد خبر ۶۱۸۲۱۹ ۱۱۸ بازدید انتشار : ۲۴ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۰۰

کرمانشاه| برخی جاهلانه آب به آسیاب دشمن می‌ریزند

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه حضرت نبی‌اکرم(ص) گفت: برخی حداقل جاهلانه و ناآگاهانه آب به آسیاب دشمن می‌ریزند.

به گزارش پایگاه خبری هنا به نقل از خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، حجت‌الاسلام علی‌مراد یوسفی امروز در تجمع طلاب به دلیل وضعیت نامناسب اقتصادی که در حوزه علمیه امام خمینی(ره) کرمانشاه برگزار شد با اشاره به اینکه شرایطی که امروز پیش آمده خواست دشمن است و برخی حداقل جاهلانه و ناآگاهانه آب به آسیاب دشمن می‌ریزند اظهار داشت: برخی حرف‌ها، برنامه‌ها و حرکات در راستای تحقق اهداف دشمن است.

یوسفی با بیان اینکه شرایط امروز کشور تکلیف جدیدی را ایجاد کرده است، عنوان کرد: امروز خدمت کردن به مردم و رفع مشکل آنها از نماز نیز واجب‌تر است.

وی با اشاره به اینکه امروز دشمن کمر به نابودی نظام جمهوری اسلامی بسته است، افزود: امام راحل فرمودند حفظ نظام از اوجب واجبات است و از حفاظت و حراست از جان امام زمان(عج) نیز واجب‌تر است زیرا آن امام نیز جان خود را برای حفظ چنین حکومتی فدا می‌‌کند.

یوسفی با بیان اینکه افرادی که تکلیف را تشخیص نمی‌دهند یا تکلیف از آنها ساقط شده است باید بدانند امروز در شرایط حساسی قرار داریم، گفت: بعد از مواضع اخیر رئیس جمهور قمارباز استکبار جهانی آمریکا و خروج از برجام و تهدید به شروع تحریم‌های جدید فرصت‌طلبانی که سودای میلیاردر شدن در یک شب به سر داشتند قبل از ورود دشمن به عرصه اقتصاد وارد شده‌اند.

وی با اشاره به اینکه در این شرایط رئیس قوه قضائیه به خوبی عنوان جنگ اقتصادی را به کار بردند افزود: عده‌ای تروریست اقتصادی و مفسدان فی‌الارضی که از راه اقتصادی به دنبال ایجاد مشکل برای نظام جمهوری اسلامی هستند وارد شریان‌های اصلی اقتصاد شده‌اند.

یوسفی با بیان اینکه رئیس قوه قضائیه با این درخواست از ولی فقیه تکلیف را تمام کرد و حجت بر قوه قضائیه تمام شد بیان کرد: با اجازه مقام معظم رهبری این دادگاه‌های جنگی اقتصادی باید ایجاد شود و در این شرایط کنونی که مقام معظم رهبری فرمودند برخوردی عادلانه و محکم با مفسدان اقتصادی انجام شود.

وی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی قیام برای عبور از فساد پهلوی بود، افزود: جریان فساد در نظام قبلی این کشور و در سال چهارم انقلاب اسلامی بازخوانی شعارهای انقلاب و اهداف نهضت بزرگ اسلامی ما را به این می‌رساند که چیزی که سبب انسجام و اتحاد مردم علیه نظام طاغوت شد فساد فراگیر سیاسی، اقتصادی و اجتماعی بود که سبب شد کشور به جراحی بزرگ نیاز پیدا کند و با رهبری امام این جراحی دمل چرکین فساد بزرگ شروع شد.

یوسفی با بیان اینکه نظام مقدس جمهوری اسلامی نماد مبارزه با انواع فسادهاست گفت: در ظاهر فسادی که ریشه در ساختار کارگزاران آن رژیم داشت برخورد آنی و فوری با کارگزاران انجام شد اما متأسفانه فرصت چندان نبود که با ریشه‌های فساد که در ساختار حاکمیت آن زمان بود انجام شود و دفاع مقدس بلافاصله رخ داد.

وی بیان کرد: در دفاع مقدس رزمندگان و نیروهای انقلابی درگیر جنگ بودند و برخی که نقشی در انقلاب و حضوری در جبهه‌های جنگ نداشتند در زمان دفاع مقدس یا در کشورهای خارجی به دنبال تحصیل یا در داخل کشور اجاره‌نشین طویله‌های حاشیه شهرها بودند.

یوسفی افزود: این افراد زمانی که رزمنده‌ها بعد از دفاع مقدس از جبهه برگشتند به شریان‌های اقتصادی کشور دست پیدا کردند و شریان‌های اصلی اقتصاد با پول و دست باز و بهانه اصل 44 ست آن ریشه‌های فاسد نظام طاغوت افتاد.

وی با اشاره به اینکه امروز توقع و درخواست ما و تمام انقلابیون و سربازان ولایت مبارزه با ریشه‌های این فساد است گفت: مبارزه با فساد از افتخارات نظام جمهوری اسلامی است که مبتنی بر دین مبین اسلام است آنگونه که در دین ما امیرالمؤمنین علی(ع) اولین مبارزات را با فساد از نزدیکان شروع کرد و توقع ما این است کسانی که مدعی مسئولیت در نظام الهی ما هستند با نزدیکان خود برخورد کنند نه اینکه حریم امنی برای آنها فراهم کنند و بده بستان‌ها راه بیاندازند.

یوسفی اظهار کرد: توقع ما برخورد با تمام فاسدان است و مطالبه عمومی امروز شکل گرفته و اجازه نخواهیم داد این مطالبه عمومی به بهانه‌ای برای ضربه زدن به نظام جمهوری اسلامی تبدیل شود و امروز روحانیت احساس تکلیف کرده و جمع شده‌اند که از قوای مختلف مطالباتی داشته باشند و سواستفاده از این مطالبه عمومی ممنوع است.

وی گفت: در ظاهر بار برخورد با فساد اقتصادی بیش از همه بر دوش قوه قضاییه سنگینی می‌کند و اتفاقا نخستین اقدامات را مبنی بر ایجاد دادگاه‌های خارج از موارد و رعایت تشریفات قانونی قوه قضاییه انجام داد که مورد پذیرش و تحسین مقام معظم رهبری قرار گرفت. 

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه حضرت نبی‌اکرم(ص) گفت: وضع قانون با مجلس شورای اسلامی است و نباید فراموش شود و برخورد عادلانه و بادقت با تمام شکل‌های مختلف فساد مورد انتظار و توقع است و همه باید در مقابل قانون مطیع باشند.

یوسفی با طرح این سؤال که چرا باید وضعیت قاچاق کالا و ارز در این کشور به این صورت باشد گفت: در حقیقت بازی‌های اقتصادی برای رسیدن به عالاف و علوف منشأ این اقدامات است وگرنه چاپ کاغذ آمریکا به عنوان دلار و فروش آن در بین مردم چه توجیهی دارد.

وی با اشاره به اینکه بارها گفته شد از ولی فقیه فرمان بگیرید و ولایت‌مداری خود را در عمل ثابت کنید گفت: رهبری سالها و بارها فرمودند به قاچاقچیان ضربه و کالای قاچاق را آتش بزنید اما جز انگشت شمار در جاهایی و حاشیه‌هایی این کار انجام نشد و این در حالی بود که فیلیپین ماشینهای مازراتی وارد شده را با لودر از بین برد اما با این همه ماشین که با کانتینرهای دربسته که از مبادی رسمی وارد کشور شدند چه برخوردی شد و باز هم جا دارد بگویند دختر یا پسر بیکار وزیر بیچاره‌ای بود؟ 

یوسفی اظهار کرد: کسی که برای بیش از 30 هزار قطعه سکه ثبت‌نام کرده تنها چیزی که در این کشور به نام او است بیمه یک پراید است و این چه توجیهی دارد بنابراین باید مراقب بود مبارزه با فساد سبب تفرقه نشود و تمام دیدگاه‌ها باید خواهان مبارزه با فساد باشند هرچند این فساد در نزدیکان آنها باشد.

وی با اشاره به پرهیز از بزرگنمایی ابعاد فساد گفت: طی سال‌ها دشمن به دنبال این موضوع است که فساد در نظام جمهوری اسلامی فراگیر شده است و این فساد سیستماتیک منجر به فروپاشی نظام می‌شود و افرادی که امروز فساد عده‌ای خاص را به همه افراد و مسئولان و جریانات در کشور نسبت می‌دهند خواسته یا ناخواسته در مسیر دشمن گام برمی‌دارند در صورتی که ما مدیر لایق و پاکدست کم نداریم و انگشت شمار افراد فاسدی اگر به پستی رسیده‌اند دلیل بر فساد سیستمی نیست.

یوسفی با بیان اینکه امروز در دنیا ساختار و سیستمی محکم‌تر و مطمئن‌تر از جمهوری اسلامی در دنیا وجود ندارد بیان کرد: هرچند قانون ایراد دارد و اراده قوی در برخورد وجود ندارد اما سیستم مشکل ندارد و فساد سیستمی نیست بلکه سیستم مغز برخی فاسد است.

وی افزود: به طور قطع تمام کشورها در مسیر رسیدن به اهداف با اینچنین فسادهایی مواجه می‌شوند اما مسئولان کشور باید با احساس مسئولیت با این فسادها برخورد کنند هرجایی که انسانهای خودخواه، ثروت‌اندوز و پول‌پرست وجود دارد فساد هم هست اما باید با آگاهی و هوشیاری تمام اجازه رسیدن به این مناصب به آنها داده نشود.

یوسفی با بیان اینکه نباید اجازه دهیم این نظام و انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد گفت: امروز در بستر دموکراسی برخی از نامحرمان با دور زدن مردم و برخی از دستگاه‌های دولتی به این مناصب می‌رسند.

یوسفی بیان کرد: مردم باید آگاه شوند و مسئولان مسئولانه برخورد کنند و این کرسی‌ها را در اختیار افرادی قرار دهند که در مسیر شهدا و امام باشند وگرنه سپردن مسئولیت‌ها به افرادی که فکر آن‌ها در کوچه‌گردی‌های کشورهای اروپایی و انگلیس شکل گرفته راه به جایی نمی‌برد.

برخی در دشمن‌شناسی مردود شدند

وی افزود: برخی اقدامات حاصل فکر شکل گرفته در کوچه‌گردی‌های کشورهای اروپایی است وگرنه چنانچه به معنای واقعی شاگرد مکتب امام باشند اینچنین عمل نمی‌شود و دشمن شناسی اینگونه نیست و متأسفانه برخی در دشمن‌شناسی و شناخت توطئه‌های دشمن مردود شدند و ترواشات فکری آنها در آثار قلمشان مشخص است که معتقد به نظام سرمایه‌داری هستند که امروز شکست آن بر همه قطعی شده است. 

یوسفی خاطرنشان کرد: تا روحانیت همچنان پرچمدار حرکت‌های مردمی و هدایت مردم است اجازه نخواهد داد خواب‌های دشمنان تعبیر شود و با حضور در صحنه و تبلیغ و هدایت مردم به سمت مدافعان انقلاب از این پیچ تاریخی عبور خواهیم کرد. 

انتهای پیام /ش

برچسب ها :رهبر انقلاب
0

آخرین اخبار