کد خبر ۶۱۸۱۵۲ ۲۵۰ بازدید انتشار : ۲۲ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۰۴
قاسمی در گفتگو با دانشجو:

حاشیه‌سازی می‌کنند تا FATF را اجرا کنند/ شورای نگهبان در راستای سیاست‌های رهبر انقلاب عمل می‌کند

مسئول بسیج دانشجویی دانشکده علوم قرآنی بجنورد گفت: دولت در پی تصویب و حتی اجرای FATF است و برای پوشاندن این قضایا به دنبال حواشی قضیه و تایید شورای نگهبان هستند.

Related image

مهدی قاسمی، مسئول بسیج دانشجویی دانشکده علوم قرآنی بجنورد در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجو، گفت: لایحه‌ الحاق به کنوانسیون مبارزه با تامین مالی تروریسم یا همان FATF یک لایحه ننگین و استعماریست و با تصویب آن باید تمام اطلاعات بانکی کشور را در اختیارشان بگذاریم. امروزه تمام اطلاعات مالی افراد در دست بانک هاست، تصور کنید همین بانک‌ها بخواهند حساب‌ها را بلوکه و تحریم کنند، آن وقت است که نه کسی می‌تواند چیزی بخرد و نه بفروشد که در سطح بین الملل به این می‌گویند تحریم مالی.

قاسمی ادامه داد: فی الحال چه درک عقلانی وجود دارد که ما حساب‌های بانکیمان را در اختیار آن‌ها بگذاریم که ان‌ها از تمام درآمد‌های مالی و هزینه‌های ما خبر داشته باشند؟ این طور که گفته شد این لایحه در پی شفافیت مالی است، که این خوب است، ولی باز هم میگویم به چه قیمتی؟ چرا چیزی که از سر و ته آن بی خبریم را باید تصویب کنیم؟ ما خودمان نمی‌توانیم قانون وضع کنیم؟ و با کسانی که مخالف قانون عمل میکنند برخورد کنیم؟

مسئول بسیج دانشجویی دانشکده علوم قرآنی بجنورد خاطرنشان کرد: با وجود مخالفت صریح رهبری در جلسه علنی با نمایندگان مجلس شورای اسلامی، هیچ لزومی ندارد ما چیزی که نمیدانیم به کجا ختم میشود و حتی نمیدانیم چه مشکلاتی دارد، به خاطر جهات مثبت آن را قبول کنیم. دولت در پی تصویب و حتی اجرای این لوایح هست، چون فقط ۴ بند از ۴۱ بند این لایحه در مجلس به تصویب میرسد و بقیه آن در دست اجراست و برای پوشاندن این قضایا به دنبال حواشی قضیه و تایید شورای نگهبان هستند؛ در صورتی که آنچنان که بروز می دادند نبود و فقط شورای نگهبان براساس سیاست‌های کلی رهبر اصلاحیه یک قانون داخلی برای مبارزه با پولشویی را تایید کرده است.

وی در پایان گفت: در آخر از نمایندگان مجلس تقاضا میکنم برای به خطر نیفتادن اهرم‌های سیاسی و امنیت ملی و شهدای این مرز و بوم به مخالفت از این لایحه برخیزند و با تصویب نکردن این لایحه به اعتماد مردم به عنوان نماینده شان پاسخ مثبت دهند.
برچسب ها :رهبر انقلاب
0

آخرین اخبار