کد خبر ۶۱۴۸۹۵ ۳۵ بازدید انتشار : ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۵۷
استاد دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران:

انقلاب ایران هدیه خداوند به ملت ستم کشیده ایرانی بود

استاد دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران با بیان اینکه انقلاب ایران هدیه خداوند به ملت ستم کشیده ایرانی بود، تصریح کرد: در اندیشه سیاسی امام، انقلاب اسلامی ایران مشخصه مبارزاتی رهبران سیاسی آن سرآمد سایر انقلاب‌هاست.

به گزارش پایگاه خبری هنا به نقل از خبرنگار گروه علمی دانشگاهی خبرگزاری فارس، ابراهیم متقی در همایش انقلاب اسلامی در منظومه فکری امام خمینی (ره) از نظریه تا عمل با اشاره به عملگرایی راهبردی در اندیشه سیاسی امام خمینی (ره) اظهار داشت: انقلاب‌های سیاسی دارای ویژگی‌های منحصر به فرد بوده و بر اساس الگوی کنش رهبران سیاسی خود معنا پیدا می‌کند، انقلاب اسلامی ایران به گونه‌ای اجتناب‌ناپذیر بااندیشه سیاسی و راهبردی امام خمینی (ره) پیوند یافته است.

وی افزود: اندیشه‌های امام خمینی شکل خاصی از مدل‌های کنش انقلابی را در ساختار سیاسی ایران و نظام بین‌الملل به وجود آورد که بر اساس نشانه‌هایی از عملگرایی راهبردی تفسیر می‌شود.

استاد دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران با بیان اینکه تحولات سیاسی و کنش انقلابی ایران تحت تاثیر آموزه‌های امام خمینی (ره) شکل گرفت،‌گفت: این موضوع نشانه‌هایی از عملگرایی بوده است.

وی افزود: انقلاب اسلامی ایران همانند بسیاری از انقلاب‌های سیاسی به مثابه دگرگونی سریع، بنیادین واثربخش در ساختار داخلی و محیط پیرامونی محسوب می‌شود.

متقی تاکید کرد: رهبری انقلاب اسلامی مبتنی بر نشانه‌هایی از عملگرایی راهبردی بوده و زمینه حفظ و تثبیت انقلاب اسلامی ایران را به وجود آورده است.

استاد دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران گفت:‌در روند تحولات سیاسی و اجتماعی ایران در سال‌های 1332 تا 56 نقش امام خمینی (ره) به دلیل مواضع و الگوی رفتاری که ایشان داشتند، ارتقاء‌ پیدا کرد.

متقی با اشاره به بیانات امام خمینی (ره) تاکید کرد: مهمترین وظیفه انبیا برقرار کردن یک نظام عادلانه اجتماعی از طریق اجرای قوانین و احکام است و فقهای عادل هستند که احکام اسلام را اجرا کرده و نظامات آن را مستقر می‌کنند.

این استاد دانشگاه تاکید کرد: در اندیشه سیاسی امام خمینی (ره) انقلاب اسلامی ایران به دلیل ریشه‌های تاریخی، نیروهای اجتماعی، و مشخصه مبارزاتی رهبران سیاسی آن سرآمد سایر انقلاب‌هاست و بر اساس چنین نگرشی انقلاب ایران، هدیه خداوند و لطفی از عالم غیب است که به ملت ستم کشیده و چپاول شده ایرانی ارزانی شده است.

برچسب ها :رهبر انقلاب
0

آخرین اخبار