کد خبر ۶۱۲۲۵۳ ۶۹ بازدید انتشار : ۵ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۱۱
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای:

حضرت خدیجه(س) مادر دوازده امام از جمله امیرالمؤمنین(ع) است +فیلم

به مناسبت سالروز وفات حضرت خدیجه(س)، ویدئویی از بیانات رهبر انقلاب اسلامی در خصوص فضایل این بانوی بزرگ را مشاهده می‌کنید.

خدیجهبه گزارش پایگاه خبری هنا به نقل از خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛ امروز دهم ماه رمضان سالروز وفات حضرت خدیجه(س) مشهور به خدیجه کبری(س) و ام المؤمنین است. ایشان نخستین همسر پیامبر اکرم(ص) و مادر حضرت زهرا (س) بودند. حضرت خدیجه(س) قبل از بعثت با حضرت محمد (ص) ازدواج کرد و اولین زن و به عقیده برخی نخستین کسی است که به وی ایمان آورد. این بانوی بزرگوار همه ثروت خود را در راه نشر اسلام به کار گرفت.

پیامبر از حضرت خدیجه(س) دو پسر به نام‌های قاسم و عبدالله و چهار دختر به نام‌های زینب، رقیه، ام کلثوم و فاطمه (س) داشت. بنابراین همه فرزندان پیامبر اسلام(ص) به جز ابراهیم، از خدیجه(س) بودند. حضرت خدیجه(س) سه سال قبل از هجرت و در ۶۵ سالگی در مکه درگذشت.

صفحه منتسب به حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی ویدئوی بخشی از بیانات ایشان در خصوص فضایل حضرت خدیجه(س) را به اشتراک گذاشت که در ادامه فیلم و متن آن را مشاهده می‌کنید.

"واقعاً مظلومه است. تعبیر کردند جناب آقاى اعرافى گفتند غریب؛ واقعاً همین‌جور است؛ جناب خدیجه (سلام‌الله‌علیها) غریب است. حالا شما میگویید مادر یازده امام، [امّا] در واقع مادر دوازده امام؛ چون ایشان مادر امیرالمؤمنین هم هست. ایشان امیرالمؤمنین را در آغوش خودش، در دامان خودش، در زندگى خودش پرورش داده تا چند سالگى. (۹۵/۲/۲۰)"

0

آخرین اخبار