کد خبر ۶۱۲۲۳۵ ۳۲ بازدید انتشار : ۵ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۰۲
ابراهیم کارخانه‌ای

6 نکته اساسی در رابطه با برجام اروپایی

موارد مطرح شده از سوی رهبری قابل چانه‌زنی و تفسیر و تفکیک به کلی و جزئی با مرزبندی نامشخص که در برجام اتفاق افتاد نیست.

گروه سیاسی ـ عهدشکنی‌های مکرر آمریکا و در نهایت خروج این کشور از برجام و عدم اعتماد به سه کشور اروپایی منجر به اعلام 7 شربط برای مذاکره به این سه کشور از سوی رهبر معظم انقلاب گردید که در ذیل به 6 نکته اساسی در این خصوص اشاره می‌شود:

1-تجربه تلخ برجام نشان داد که اگر دولت جمهوری اسلامی مرّ فرمایش‌ها و تاکیدات هوشمندانه رهبری معظم انقلاب را در مذاکرات نصب‌العین قرار می‌داد در صورت حصول قوانین، توافقی مدبرانه، مستحکم و مبتنی بر منافع ملی کشور شکل می‌گرفت، فلذا جهت جلوگیری از تکرار گزینه بینش خدعه دشمن، دستگاه سیاسی و دیپلماسی ما باید موارد 7گانه رهبری انقلاب را که به طور شفاف صریح و قاطع بیان شد، به عنوان شرط اصلی جمهوری ادامه ایران برای ادامه مذاکرات به سه کشور اروپایی اعلام کند.

صدا و سیما شروط 7گانه رهبری را به دور از اقدامات توجیه‌گرایانه برجامی مستمراً پیگیری و به مردم اعلام کند.

2-انجام توافق به هر شکل ممکن عامل شکست و سست بودن برجام بود و بر همین اساس آمریکا و غرب توانسته خواسته‌های خود را به طرف ایرانی تحمیل کند، لیکن این بار این اداره جمهوری اسلامی ایران است که سرنوشت مذاکرات را رقم خواهد زد.

3-شرط مقتدانه رهبر انقلاب اسلامی پس از خروج آمریکا از برجام نه تنها دست برتر مذاکرات را از آن جمهوری اسلامی ایران خواهد کرد، بلکه با خروج تیم مذاکره کننده از انفعال بستری جدید برای حرکتی انقلابی در ادامه پیشگیری برجام فراهم خواهد شد.

4- موارد مطرح شده از سوی رهبر معظم انقلاب به هیچ وجه قابل چانه‌زنی و تفسیر و تفکیک به کلی و جزئی با مرزبندی نامشخص که در برجام اتفاق افتاد نیست و تیم مذاکره‌کننده موظف است در ضرب‌العجل تعیین‌شده شرط رهبری را به طور صریح و قاطع پیگیری کند.

انجام توافق به هر شکل ممکن عامل شکست و سست بودن برجام بود و بر همین اساس غرب توانسته خواسته‌های خود را به طرف ایرانی تحمیل کند.

5- در صورت انجام توافق به علت عدم اعتماد به سه کشور اروپایی تنها اقدام عملی این سه کشور می‌تواند ضامن اجرای تعهدات آنها باشد. در صورت تعلل در اجرای تعهدات این بار بر خلاف رویه‌های برجامی دستگاه سیاسی و دیپلماسی در اقدامی انقلابی با ابطال توافق نامه از سرگیری فعالیت‌های هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران را اعلام کند.

6- رسانه‌های خبری به‌ویژه صدا و سیما موظف است به‌طور شفاف و صریح شروط 7گانه رهبری انقلاب را نه فقط درصد یک واحد خبری بلکه به عنوان مطالبه نظام اسلامی از دستگاه سیاسی، دیپلماسی به دور از اقدامات توجیه‌گرایانه برجامی مستمراً پیگیری و به مردم اعلام کند.

ابراهیم کارخانه‌ای 

رئیس کمیته هسته‌ای مجلس نهم

در این باره بخوانید :

6 تجربه و درس مهم درباره آمریکا  فرصت خدعه به دشمن در پیچ پایانی برجام حالا همه صداقت آمریکایی را فهمیدند! مروری اجمالی بر مواضع رهبر انقلاب درباره‌ مذاکرات هسته‌ای

برچسب ها :رهبر انقلاب
0

آخرین اخبار