کد خبر ۶۱۲۱۴۲ ۵۵ بازدید انتشار : ۴ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۴۶
آیت الله صفایی بوشهری عنوان کرد:

برون رفت جامعه از ظلمت اخلاقی با رجوع به قرآن/ رفتار ضد قرآنی کفار

کانون خبرنگاران نبأ ــ قرآن کتاب عرشی از سوی خداوند قادر به پیامبر اسلام(ص) فرو فرستاده شده است تا با قرآن مردم و جامعه را از ظلمت اجتماعی، ظلمت رفتاری، ظلمت مدیریتی، ظلمت اخلاقی و ظلمت خانوادگی برون و آنها را به سمت یک زندگی عظیم پر از نور کمال انسانی هدایت کند.

قرآن برای برون رفت جامعه از ظلمت اخلاقی، مدیریتی و خانوادگیست/رفتار ضد قرآنی کفار در صدر اسلام

به گزارش پایگاه خبری هنا به نقل از کانون خبرنگاران ایکنا، نبأ؛ آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری، نماینده رهبر معظم انقلاب اسلامی دراستان و امام جمعه 4 خرداد در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر بوشهر که به همت کانون فرهنگی و هنری امام هادی(ع) برگزار شد، به تبیین «سبک زندگی اسلامی – قرآنی» پرداخت و اظهار داشت: ماه رمضان ماه بهار قرآن و ماه کمال معنویت و عقوبت است.

استاد تفسیر دانشگاه خلیج فارس بندر بوشهر در ادامه با بیان اینکه برای هر چیز یک بهاری است و بهار ماه مبارک رمضان قرآن است، افزود: مبدا نزول قرآن شب قدر بوده است و مردم در ماه رمضان انس بیشتری با قرائت، تفسیر و مفاهیم قرآن پیدا می کنند و همگی باید در احیاء این محافل قرآنی تلاش کنیم.

قرآن برای برون رفت جامعه از ظلمت اخلاقی، مدیریتی و خانوادگیست

وی با اشاره به اینکه خداوند سبحان خطاب به نبی مکرم اسلام، حضرت محمد مصطفی(ص) گفت «ای پیامبر ما قرآن را نازل کردیم تا تو مردم را از ظلمت به سمت نور کمال انسانی هدایت کنی»، اضافه کرد: قرآن کتاب عرشی از سوی خداوند قادر به پیامبر اسلام(ص) فرو فرستاده شده است تا با قرآن مردم و جامعه را از ظلمت اجتماعی، ظلمت رفتاری، ظلمت مدیریتی، ظلمت اخلاقی و ظلمت خانوادگی برون کند و آنها را به سمت یک زندگی عظیم پر از نور کمال انسانی هدایت کند.

آیت الله صفایی بوشهری گفت: انسان بدون قرآن یعنی انسانی به دور از هدایت های الهی است و بدین خاطر است که ماه رمضان، ماه انس با قرآن است و مستحب است که انسان روزی 50 آیه قرائت و در این ماه یک دوره قرآن را ختم کند.

رفتار ضد قرآنی کفار در صدر اسلام

امام جمعه بوشهر با اشاره به اینکه در صدر اسلام گروهی از کفار بودند که مانع قرآن خواندن مردم می شدند، بیان داشت: با این که نبی مکرم اسلام (ص) پیمبر رحمت است، ولی حضرت محمد مصطفی(ص) در مورد دور ماندن امتش از قرآن در روز قیامت در محضر خدا اینگونه شکایت می کند که امت من، با قرآن انس نداشته است.

رئیس شورای عالی حوزه های علمیه استان بوشهر ادامه داد: خداوند درباره درک و عظمت قرآن می فرماید «اگر ما قرآن را بر روی کوه نازل می کردیم، ای رسول خدا(ص) شما می دیدید که عظمت و بلندای این کوه در برابر مقام آیات قرآنی چگونه کرنش، فروتنی و تعظیم می کرد، ولی در تعجبم چرا برخی امت پشت به قرآن می کنند».

نماینده رهبر معظم انقلاب اسلامی در استان بوشهر در ادامه با بیان اینکه مومنان این گونه هستند که وقتی آیه ای از قرآن را می بینند خوشحال می شوند زیرا بر سواد و دانش آنان اضافه می شود، اظهار داشت: قرآن تنها راه نجات انسان از آخرت است و یک تبیان کل شی ءِ است و آیات قرآن آیات معرفت دنیوی و اخروی است.

آیت الله صفایی بوشهری با ابراز اینکه خداوند تمام امور معرفتی مورد نیاز انسان را قرآن بیان می کند، عنوان کرد: قرآن کریم بر نظام معرفتی انسان می افزاید و انسان را به بهترین شاخصه های رفتاری و اخلاقی مدیریت می کند و قرآن کتاب نجات از امور دنیایی است و انسان ها باید در زندگی نگاه آخرت گرایی داشته باشند و فریب دنیا را نخورند و در دنیا به چیزی عمل کنند که به درد آخرتشان می خورد.

نویسنده کتاب قرآنی «پایان دنیا در کلام خدا» با بیان اینکه تقوا کسب توفیقات الهی و طریق جلب عنایات خداوندی است، اظهار داشت: قرآن برای نجات، کسب معرفت الهی و هدایت انسان از ابتذال و دام دنیوی است و مومنین باید به کتاب قرآن ایمان بیاورند و به آن عمل کنند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر به بیانات راهبردی رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار با کارگزاران و مسئولان ارشد نظام به اشاره تحلیلی پرداخت و گفت: آمریکا و هم اندیشانش با تمام توان از ابتدای انقلاب تا کنون در عرصه ملی و منطقه ای بر علیه انقلاب اسلامی ایران اقدام کرده است، آنها باید بدانند وعده خدا حق است و شیطان بزرگ شکست خواهد خورد.

آیت الله صفایی بوشهری با تاکید بر اینکه تکرار تجربه های ناموفق پشیمانی را به دنبال خواهد داشت، تصریح کرد: کشور ما تجربه های زیادی از برخورد بد از آمریکا و جهان غرب داشته ایم و ذات دولت فعلی و قبلی آمریکا بر ضد تعاملات صلح آمیز بشری است و لذا تعامل با آمریکا پشیمانی دارد.

خطیب جمعه بوشهر در ادامه افزود: آمریکا تمام کشورها را در قضیه برجام به بازی گرفته است و فرصت ها را گرفتن امتیازات متفاوت به دست آورده و شیطان بزرگ هدفش تسلیم کشورهای طرف برجام بر زیر سلطه خود است و بدین جهت آمریکا باید در راستای تمام امور مذاکره در برجام به ایران تضمین و تعهد دهد و هر چند که به این گرگ صهیونیستی اعتمادی نیست.

جمهوری اسلامی ایران بر اساس مردم سالاری دینی و انقلابی گری پایه گذاری شده است

وی با بیان اینکه نظام جمهوری اسلامی ایران بر اساس شاخصه های پیشرفت، مردم سالاری دینی و انقلابی گری پایه گذاری شده است، گفت: ما نباید اقتدار و اقتصاد نظام را به برجام گره بزنیم و اکنون راهی جز اجرای اقتصاد مقاومتی بر اساس تکیه بر نیروهای مومن و بومی سرزمینی و کار جهادی نیست.

نویسنده کتاب «درآمدی بر مدیریت کارآمد اسلامی» با تصریح بر اینکه جنگ و مخالفت آمریکا با ایران بر سر اسلام و ارزش های دینی این انقلاب است، اظهار داشت: آمریکا بد اخلاق و بی آبرو است و مرگ شیطان بزرگ نزدیک است و لذا ما با آمریکا و اروپا برای رفع تحریم ها مذاکره کردیم و هر چند باز هم قابل اعتماد نیستند و بد اخلاقی و ظلم های دولت آمریکا در تاریخ ثبت و بر همه ثابت شده است.

وی سالروز فتح و ظفر و آزاد سازی خرمشهر را گرامی داشت و گفت: حضرت خدیجه کبری(س) در بحران های صدر اسلام در کنار پیامبر اسلام(ص) و اسلام بود و این بانو یکی از آن 4 بانویی است که بهشت مشتاق مادر حضرت فاطمه زهرا(س) است.

امام حسن مجتبی (ع) نماد تعقل، هدایت و شکیبایی است

آیت الله صفایی بوشهری در پایان بیان داشت: کریم اهل بیت حضرت امام حسن مجتبی (ع) نماد تعقل، هدایت، صبر و شکیبایی است و ما نیز باید محیط زندگی خود را بر اساس محیط اخلاق اسلامی و قرآنی مدیریت کنیم.

حامد فکوری

انتهای پیام

برچسب ها :رهبر انقلاب
0

آخرین اخبار