کد خبر ۶۱۱۹۶۳ ۳۰ بازدید انتشار : ۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۴۴
به بهانه سالروز آزادسازی خرمشهر؛

خرمشهرهای پیش رو٬ گردنه های مسیر فرهنگ و اقتصاد هستند

جنگ امروز جنگ اقتصادی و فرهنگی است و طبعا خرمشهرهای پیش رو نیز گردنه‌هایی است که در مسیر حرکت فرهنگ و اقتصاد کشور وجود دارد.

به گزارش پایگاه خبری هنا به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل ازصاحب نیوز خرمشهر در سپهر ادبیات سیاسی – اجتماعی مردم ایران، نه نام یک شهر بلکه یک نماد است؛ نماد نبرد همه‌ جانبه و سهمگین ایمان و کفر؛ از این روست که هر کارزار نفس‌گیر، به وقایع خرمشهر تشبیه می‌شود.

اینکه رهبر انقلاب چندی پیش از «خرمشهرهای پیش رو» سخن به میان آوردند نیز ناظر به همین موضوع است که خرمشهر به عنوان یک نماد شناخته می‌شود.

جنگ امروز جنگ اقتصادی و فرهنگی است و طبعا خرمشهرهای پیش رو نیز گردنه‌هایی است که در مسیر حرکت فرهنگ و اقتصاد کشور وجود دارد.

مطالبات و دغدغه‌های رهبر انقلاب که به انحاء گوناگون و به کرّات، توسط ایشان عنوان شده است، هر یک به منزله خرمشهری اشغال شده است که باید با عزم و اتّکال، در جهت فتح آن کوشید.

عدالت به عنوان قوامِ دولت و ملت، یکی از عرصه‌هایی است که متأسفانه در آن توفیق کافی و وافی نیافته‌ایم و کار به جایی رسیده است که رهبر انقلاب با اعتراف به عقب‌ماندگی نظام مقدس جمهوری اسلامی در مقوله عدالت، از خدا و مردم عذرخواهی نمودند.

دیگر خرمشهر عرصه اقتصاد که رهبر انقلاب از آن به اژدهای هفت‌سر، تعبیر کرده‌اند مسئله فساد است که علاوه بر آثار زیان بار اقتصادی، آبروی نظام را نیز در معرض خطر قرار داده و بیم آن می‌رود که اعتماد عمومی به تمامی مسئولان کشور دچار خدشه گردد.

معیشت مردمان نیز چند سالی است اوضاعی مانند ویرانه‌های خونین‌شهر را تجربه می‌کند و موجبات گلایه‌مندی شدید مردم، این ولی‌نعمتان و صاحبان کشور را فراهم آورده است به طوری که گلایه‌مندی از اوضاع معیشت آحاد جامعه و خاصه طبقات محروم، بارها در بیانات رهبر انقلاب تکرار شده و این تأکید و تکرار، بیانگر اهمیت وافر و عاجل سامان دادن به این حوزه و به اصطلاح، فتح این خرمشهر است.

امید که با همدلی و همزبانی دولت و ملت و با اتکا و اتکال به خداوند متعال، خرمشهرهای اشغالی حوزه اقتصاد و فرهنگ و سیاست نیز آزاد شوند.

محمدسعید ابراهیمی

انتها پیام/

برچسب ها :رهبر انقلاب
0

آخرین اخبار